Amerika “İran Tehdidi” Bahanesiyle Körfez'e Yerleşiyor

Pentagon, “İranlı liderlerin Trump ve diğer ABD hükümet yetkililerine yönelik son tehditlerini” gerekçe göstererek birkaç gün içinde manevra kararla uçak (savaş) gemisinin bölgede kalacağını duyurdu.

Washington Post: İki Haftada 50 Bin İsrailli BAE’yi Ziyaret Etti

İsrail işgal yönetimi ile ilişkileri normalleştirme anlaşmalarının imzalanmasının ardından Abu Dabi ile Tel Aviv hattında başlatılan ticari uçuşlar kapsamında on binlerce İsrailli BAE’yi ziyaret etti. 

Suudi Prensten İsrail'e Suçlama: Evleri Yıkıyor, İstediklerini Öldürüyorlar!

Suudi Prens Turki el Faysal, katıldığı bir güvenlik zirvesinde İsrail'i "Batılı sömürgeci" bir güç olarak tanımladı. Yirmi yılı aşkın süre Suudi istihbaratına liderlik eden Faysal, "Evleri diledikleri gibi yıkıyor ve istediklerini öldürüyorlar" dedi.

BAE: İsrail İle Anlaşma Sonrası Siber Saldırılara Maruz Kalıyoruz

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Siber Güvenlik Birimi Başkanı Muhammed Hamad el Kuwaiti, İsrail ile yapılan normalleşme anlaşmasının ardından ülkesinin siber saldırıların hedefi haline geldiğini söyledi.

Alimlerimiz İçin Harekete Geçilmeli!

Suudi Arabistan hapishanelerinde onlarca âlim bulunuyor. Zindanlara atılan âlimler arasında yer alan ve üç buçuk senedir hücre hapsinde tutulan Selman el-Avde’nin sağlık durumu oldukça kötü durumda.

Bahreyn, İşgal Altındaki Toprakların Ürünlerini 'İsrail Malı' Sayacak!

Bahreyn, İsrail İşgal Yönetimi ile yapılan ticarette, ithal malların işgal altındaki topraklarda üretilip üretilmediğine bakılmayacağını duyurdu. Açıklamaya Filistin tepki gösterdi.

Suudi Arabistan'ın Türk Mallarına Boykotu Resmiyet Kazandı

Türkiye İhracatçılar Meclisi, üyelerine Suudi Arabistan'ın et ve yumurta gibi temel ürünlere aylar süren gayriresmi boykotunun bu aybaşından itibaren resmiyet kazandığını duyurdu.

Netanyahu Önümüzdeki Hafta BAE ve Bahreyn'i Ziyaret Edecek!

İsrail basını, Netanyahu'nun gelecek hafta, normalleşme anlaşmalarını imzalayarak İslam aleminde geniş çaplı tepkilere yol açan Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ile Bahreyn'i ziyaret edeceğini duyurdu.

BAE, Türkiye Dahil 13 Ülkeye Vize Vermeyi Durdurdu

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), aralarında Türkiye'nin de olduğu çoğunluğu Müslüman 13 ülkenin vatandaşlarına yeni vize vermeyi durdurdu.

Suudi Dışişleri Bakanı: Türkiye İle Dostane İlişkilere Sahibiz

Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Faysal bin Ferhan el Suud, Türkiye ile "iyi ve dostane" ilişkilere sahip olduklarını söyledi. "Türk malları boykot edilmiyor" ifadeleri kullanıldı.

"Yemen'de Bir Nesil Yok Olma Tehlikesiyle Karşı Karşıya!"

Birleşmiş Milletler (BM) tarafından yayınlanan bir rapora göre Yemen'in pek çok yerinde çocuklar ciddi oranda yetersiz beslenme nedeniyle ölüm riskiyle karşı karşıya. Rapora göre 100 bin çocuk hayatını bu nedenle kaybedebilir.

Suudi Arabistan’dan Etiyopyalı Göçmenlere Keyfi Gözaltı ve İstismar

Etiyopya'dan Suudi Arabistan’a gelen kadın ve çocukların da aralarında olduğu binlerce göçmenin karşı karşıya kaldığı gözaltı koşullarının yeni detayları ortaya çıktı. Sağlıksız ve kötü koşullarda tutulan göçmenlerin Suudi Arabistan tarafından zulme uğradığı ifade edildi.

Suudi Muhalifler Harekete Geçti, Artan Baskılara Karşı Parti Kuruldu

Çoğu sürgünde olan bir grup Suudi muhalif Çarşamba günü, Suudi Arabistan'da muhalefeti ezmek için harekete geçen Veliaht Prens Muhammed bin Selman'a karşı siyasi reform yapmak ve baskıları azaltmak amacıyla bir parti kurulduğunu duyurdu.

Suudi Arabistan İsrail’le Normalleşme Yolunu mu Açıyor?

En güçlü Arap ülkesi sayılan ve İslamiyet’in en kutsal alanlarına ev sahipliği yapan Suudi Arabistan, bölgenin en uzun süredir devam eden çatışmasındaki resmi konumunu netleştirdi: Suudi Arabistan ile İsrail arasındaki ilişkiler ancak Filistinliler’le barış sağlandığında kurulabilir.

Bahreyn Halkı, İsrail İle Normalleşmeye Karşı Yürüdü

Bahreyn ile İsrail işgal yönetimi arasında ilişkilerin resmen başlatılacağının ve karşılıklı olarak büyükelçiliklerin açılacağının açıklanması üzerine Bahreynliler protesto gösterileri düzenledi.

Suudi Arabistan Umre Ziyaretlerini Kademeli Olarak Başlatmaya Hazırlanıyor

Suudi Arabistan'ın Covid-19 önlemleri kapsamında yaklaşık 6 aydır durdurduğu umre ziyaretlerini kademeli olarak başlatmaya hazırlandığı belirtildi.

Amerika Bu Kez Katar İçin Devrede, Körfez'le Normalleşme Dönemi

ABD, Katar ile Körfez ülkeleri arasında ilişkilerin normalleştirilmesi için de devreye girdi. Körfez ülkelerinin ambargoyu kaldırmak için öne sürdüğü koşullar arasında Katar'daki Türk üssünün kapatılması da bulunuyordu.

Bahreyn-İsrail İlişkilerinin Normalleşmesine Tepkiler

Bahreyn, BAE'nin ardından İsrail’le ilişkileri normalleştirme kararı alan ikinci Arap ülkesi oldu. Ancak bu karar bölgede pozitif karşılanmadı. Bahreyn’in kararına Filistin, İran ve Lübnan’da Hizbullah tepki gösterdi.

Basra Körfezi'nde Gerilim: İran, Balıkçılarına Ateş Açan BAE Gemisini Alıkoydu

İran, Basra Körfezi'nde Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) sahil güvenlik güçlerinin İranlı balıkçı teknelerine açtığı ateş sonucu iki kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı.

Muhammed Bin Selman Kanada'ya Suikast Timi Göndermekle Suçlanıyor

Kanada'da yaşayan eski üst düzey istihbarat yetkilisi Saad Cebri, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bir Selman'ın kendisini öldürmek için bu ülkeye suikast timi gönderdiğini iddia etti.

Arap Dünyasının İlk Nükleer Santrali BAE’de Faaliyete Geçti

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Baraka isimli barışçıl nükleer enerji santralinin başarılı bir şekilde faaliyete geçtiğini duyurdu. Santral, Arap dünyasında bir ilk olma özelliğine sahip. Komşu ülke Katar ise tepki gösterdi.

Bu Yıl 10 Bin Müslüman Hacı Oldu

Kutsal topraklar koronavirüs salgınından dolayı bu yıl sadece Suudi Arabistan içerisinden 10 bin Müslümanı ağırladı. Arafat'ta vakfe durarak Hacı olan Müslümanlar, bayramla birlikte Kurbanlarını keserek şeytan taşlama yaptı.

Bu Yıl Kısıtlı Katılımla Gerçekleşen Hac Başladı

Hac bu yıl koronavirüs salgını önlemleri gölgesinde yapılıyor. Suudi Arabistan yurt dışından hacı adayı kabul etmezken, Kabe'ye yaklaşmak ve dokunmak da yasak. Tavaflarını tamamlayan Hacı adayları daha sonra Arafat'a çıkacak. İlk gün ise kurbanlar kesilecek.

Bu Yıl Sadece Bin Kişiyle Yapılacak Hac İbadeti İçin Kayıtlar Başladı

Suudi Arabistan, ülkedeki yabancı sakinler için hac kayıtlarının resmen başladığını duyurdu. Bu yıl sadece bin kişi ile sınırlandırılan hac ibadetine katılacakların yüzde 70'ini ülkede yaşayan yabancı uyruklu vatandaşlar, kalan yüzde 30'unu da Suudlular oluşturacak.

BAE ile İsrail Arasında Dev Anlaşma: 42 Şirketle Anlaşmalar İmzalandı

İsrailli iki şirketin, koronavirüs salgınıyla (Covid-19) mücadele kapsamında teknolojik çözümler geliştirmek üzere Birleşik Arap Emirlikleri (BAE)  şirketleri ile anlaşma imzaladığı bildirildi.

Hz. Peygamber'in Mescidi 74 Gün Sonra Yeniden İbadete Açıldı

Harameyn idaresi tarafından koronavirüs pandemisi nedeniyle toplu ibadete kapatılan Mescid-i Nebevi, 74 gün sonra bugün sabah namazıyla birlikte kapılarını yeniden açtı.