Trump: Suriye'de Sadece petrolü Alan Askerlerimiz Var, Petrolü Koruyorlar

ABD Başkanı Donald Trump, Suriye’deki ABD varlığı ve İran gerilimi hakkında dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Suriye’ye gönderilen ABD askerlerine ilişkin Trump, "Benim için Suriye’de askerlerimizi bıraktı diyorlar. Ne yaptım biliyor musunuz? Petrolü aldım. Orada sadece petrolü alan askerlerimiz var, onlar petrolü koruyorlar” dedi.

Süleymani'nin Öldürülmesinin ABD Seçimlerine Etkisi Nedir? Trump Başkan Olur mu?

İranlı general Kasım Süleymani'nin ABD hava saldırısıyla öldürülmesinin etkilerinin, ABD iç siyasetine uzanması kaçınılmazdı. Bugünlerde her gelişme, bu yıl yapılacak başkanlık seçimlerinin siyasi malzemesi haline geliyor ve bu son olay da şüphesiz çok büyük bir gelişme.

Trump'tan Bir Tehdit de Irak'a: Ağır Yaptırım Uygularız

ABD Başkanı Donald Trump, Irak Parlamentosu'nun ABD askerlerinin ülkeden çıkmasını talep eden kararına tepki göstererek, "(Irak) Ülkeden çıkmamızı isterlerse ve bunu dostça yapmazlarsa onlara daha önce hiç görmedikleri ağır yaptırımlar uygularız. İran yaptırımları bunların yanında hafif kalır" dedi.

Trump: İran'a Ait 52 Hedef Tespit Ettik, Vurabiliriz!

ABD Başkanı Donald Trump, İran'ın ABD'lilere veya ABD unsurlarına saldırması durumunda İran'a ait 52 hedefi vurmak üzere tespit ettiklerini açıkladı.

Trump'tan İran'a Açık Tehdit: Büyük Bir Bedel Ödeyecekler

ABD Başkanı Donald Trump, Irak'taki herhangi bir Amerikan tesisine yapılacak herhangi bir saldırıdan İran'ı sorumlu tutacağını kaydederek, "O durumda çok büyük bir bedel ödeyecekler. Bu bir uyarı değil, tehdittir." uyarısı yaptı.

ABD, Irak'a 750 Ek Asker Gönderiyor

Irak'ın başkenti Bağdat'ta ABD Büyükelçilik binasına yapılan saldırıdan İran'ı sorumlu tutan ABD Başkanı Donald Trump, Irak'a 750 ek asker gönderme kararı aldı.

‘ABD’nin Lityum Rezervlerine Ulaşması İçin Darbe Yapıldı’

Eski Bolivya Devlet Başkanı Evo Morales, ABD’nin Bolivya’daki darbeyi lityum kaynaklarına erişim kazanmak için desteklediğini söyledi.

Pentagon İncirlik’i Modernize Ediyor: İnşaat Projesi Türk Şirketlere Verildi

ABD Savunma Bakanlığı’nın internet sitesinde yer alan açıklamaya göre, Adana’daki İncirlik Üssü dahil olmak üzere Türkiye’de ABD Hava Kuvvetleri’ne ait askeri üs tesisleri ve destek birimlerinin modernizasyon, tasarım ve altyapı projelerini 8 Türk şirketi üstlenecek.

Trump, Kendisinin Görevden Alınması Çağrısında Bulunan Evanjelist Dergiyi Hedef Aldı

ABD Başkanı Donald Trump, Temsilciler Meclisi'nde Demokratların oylarıyla 'görevini kötüye kullanma' ve 'kongrenin işleyişini engelleme' suçlamalarıyla alınan azil kararını destekleyen Evanjelist dergiye sert tepki gösterdi.

Trump Adım Adım Azledilmeye Gidiyor, ‘Ben Hiç Bir Şeyi Yanlış Yapmadım!’

Temsilciler Meclisi’nin bu hafta azil maddelerini oylamasıyla Cumhuriyetçi Başkan Donald Trump’ın ABD tarihindeki azledilen üçüncü Başkan olması bekleniyor.

ABD ile Çin, Ticaret Savaşlarını Sonlandıran Ön Anlaşmayı Duyurdu

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump, Çin ile ticaret müzakerelerinde, birinci faz anlaşma konusunda uzlaştıklarını açıkladı.

Trump'tan Yeni Kararname: İsrail'i Boykot Suç Sayılacak!

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Başkanı Donald Trump, Yahudiliği sadece din değil aynı zamanda etnik grup olarak tanımlayan başkanlık kararnamesini imzaladı.

ABD'nin Afganistan'da Yaşadığı Hezimetin Belgeleri Ortaya Çıktı

Washington Post'un yayımladığı gizli belgelerde, ABD'nin üst düzey yetkililerinin, Afganistan'daki 18 yıllık savaşın artık kazanılamayacağı gerçeğini çarpıttıkları belirtildi.

ABD'ye Göç Edip Yerleşen İlk Müslüman: Anthony the Turk

ABD’de gün yüzüne çıkan yeni bir tarihi belgede, ülkede yerleşik ilk Müslüman'ın 1630’da New York’a gelen Anthony Jansen Van Salee olduğu öne sürüldü.

Bolivya, İsrail ile Diplomatik İlişkilerini Yeniden Tesis Ediyor

Bolivya'da Devlet Başkanı Evo Morales'in ordunun baskısıyla istifa etmek zorunda kalmasının ardından kurulan geçici hükümet, İsrail ile diplomatik ilişkilerini yeniden tesis ediyor.

Kanada'da Öğretmenler Dini Sembol Yasağına Karşı Dava Açtı

Kanada'nın Quebec eyaletinde 44 bin öğretmenin üye olduğu Özerk Eğitim Federasyonu, haziran ayında yasalaşan dini sembolleri yasaklayan kanunun iptali için dava açtı.

Bolivya'da Şiddet Olayları Sürüyor: 23 Ölü, 715 Yaralı

Bolivya'da insan hakları ihlalleri konusunda çalışan resmi denetçi Pueblo, şiddet olaylarında, 23 kişinin öldüğünü, 8'i gazeteci, 56'sı polis, 715 kişinin de yaralandığını duyurdu.

Trump'a Azil Soruşturmasında Kamuya Açık Oturumlar Bugün Başlıyor

ABD'de Başkan Donald Trump'a yönelik azil soruşturmasında kamuya açık oturumlar bugün başlıyor.

Bolivya'da Şiddet Olayları Sürüyor: 39 Yaralı

Devlet Başkanı Morales'in istifasının ardından Senato Başkan Yardımcısı Anez'in geçici devlet başkanlığına getirildiği Bolivya'da devam eden protesto ve şiddet eylemlerinde 39 kişi yaralandı.

Şili'deki Gösteriler 26. Gününde Devam Etti

Şili'de metro ücretine yapılan zam nedeniyle başlayan ve hükümet karşıtı eylemlere dönüşen gösteriler devam etti.

Şili’de Protestocular Üniversiteyi Yaktı, Kiliseyi Yağmaladı

Şili’de hükümet karşıtı protestolarda on binlerce insan Santiago'daki sokaklara döküldü. Yerel bir üniversite ateşe verildi ve kilise yağmalandı.

Şili'de Şiddet Eylemlerine Sert Önlemler Geliyor

Şili Devlet Başkanı Sebastian Pinera, ülkede 3 haftadır devam eden şiddet olaylarının sona ermesi için göstericilerin yüzlerini kapamasını yasaklayan ve yağma olaylarında sert cezalar içeren bir dizi kararnameyi imzaladığını duyurdu.

Şili'deki Hükümet Karşıtı Protestolar 18. Gününde

Şili'de 23 kişinin ölümüne ve bin 200'den fazla kişinin yaralanmasına neden olan hükümet karşıtı gösteriler 18 gündür devam ediyor.

Venezuela'da Muhalifler ve Hükumet Yanlıları Yine Sokakta

Venezuela'da muhalifler elektrik kesintileri nedeniyle protesto, hükümet yanlıları ise Devlet Başkanı Nicolas Maduro'ya destek gösterisi düzenledi.

ABD'de Temsilciler Meclisi de Türkiye’ye Yaptırım Hazırlığına Başladı

ABD Temsilciler Meclisi'nde Cumhuriyetçi 29 parlamenter Suriye’nin kuzeyine yönelik askeri operasyon başlatan Türkiye’ye yaptırım talep eden bir yasa tasarısı için girişimde bulunacağını açıkladı.

Trump: Erdoğan ile İyi Bir İlişkimiz Var

ABD Başkanı Trump, "Suriye'de kimsenin tarafını tutmuyorum. Cumhurbaşkanı Erdoğan ile iyi bir ilişkimiz var" dedi.

ABD Dışişleri Bakanlığı: Batı Şeria'daki Politikamızda Değişiklik Yok

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Morgan Ortagus, "Batı Şeria'daki politikamızda değişiklik yok" dedi.

Trump'tan Şi'ye G20 Tehdidi

ABD Başkanı Donald Trump, Çin'in bu ay Japonya'da gerçekleşecek G20 liderler zirvesini boykot etmesi durumunda tarifeleri hızlandıracaklarını açıkladı.

İtikafa Girmek için Peru'dan İstanbul'a Geldi

Dokuz yıl önce Müslüman olan ve İbrahim ismini alan Perulu Recavarren, 11 bin 848 kilometre yol katedip İstanbul'a gelerek tarihi Şehzadebaşı Camisi'nde itikafa girdi.

ABD'li Müslümanlardan Kundaklanan Diyanet Camii'ne Destek

ABD'de yaşayan Müslümanlar, Connecticut eyaletine bağlı New Haven kentinde kundaklanan Diyanet Camii'nin tamiratı için seferber oldu.

ABD, Kongre Kararını Beklemeden Körfez'e Silah Satacak

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, yönetimin, Suudi Arabistan ve BAE'ye yaptığı silah satışlarını Kongre onayı olmaksızın tamamlama yetkisini kullanacağını açıkladı.

ABD İran'a Karşı Orta Doğu'ya 1500 İlave Asker Gönderilmesini Onayladı

İran ile gerilimin iyice arttığı bu dönemde, Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump, Orta Doğu'ya bin 500 ilave asker gönderilmesini onayladığını açıkladı.

"10 Bin ABD Askerinin Orta Doğu'ya Gönderilmesi Planlanıyor"

ABD'li yetkililer, ABD Savunma Bakanlığının (Pentagon) Beyaz Saray’a Orta Doğu’ya 10 bin yeni asker gönderilmesini kapsayan bir plan sunacağını açıkladı.