FBI 25 Bin Ulusal Muhafızı Güvenlik Soruşturmasından Geçiriyor

Amerika Birleşik Devletlerin'de FBI 46. Devlet Başkanı olmak için yemin edecek olan Joe Biden'ın töreninin güvenliğini sağlamakla sorumlu ulusal muhafızlar arasında sabotaj ve saldırı düzenleyebilecek Trump fanatikleri olabileceği endişesi ile güvenlik soruşturması başlattı.

Amerika'da Su Irkçılığı Yapan Valiye Soruşturma

Amerika'nın Michigan eyaletinde, çoğunluğu siyahilerden oluşan halkın sağlığını tehdit eden 'Su Krizi'nin baş sorumlusu gösterilen eyalet eski valisi Rick Snyder ve 9 eski yönetici hakkında soruşturma başlatıldı.

Trump’tan Giderayak İsrail için Askeri Talimat

Beyaz Saray'da son günlerini yaşayan ABD Başkanı Donald Trump, giderayak ABD'nin Orta Doğu'daki askeri yapılanmasının İsrail’i de kapsayacak şekilde genişletilmesini öngören bir askeri talimat yayınladı.

Amerika: İran Yeni El Kaide Üssü Yeni Afganistan'dır

Amerika İran'ı hedefe aldı. ABD Dışişleri Bakanı Pompeo, İran'ı daha önce El Kaide bahanesiyle vurdukları Afganistan'a benzetti. El Kaide'nin İran'da yeni bir ana üs kurduğunu öne sürdü ve bu nedenle ABD'nin örgütle başa çıkmak için daha az seçeneği olduğunu söyledi.

Siyonizm'in Trump'la İşi Bitti! Trump'la Fotoğrafını Kaldırdı!

Siyonist Başbakan Binyamin Netanyahu, ABD Başkanlığı döneminde oldukça yakın olduğu Donald Trump'ı bir kalemde sildi. Netanyahu, sosyal medyadan Trump'la olan fotoğrafını kaldırdı.

ABD Kongre Binası 200 Yıldır Saldırıların Hedefinde

ABD Başkanı Donald Trump’ın destekçilerinden oluşan bir güruh tarafından Kongre’ye yapılan baskın, İngilizlerin 1812 Savaşı sırasında binayı ateşe vermesiyle başlayan olaylar zincirinde Kongre Binası’nın üzerine gölge düşüren son şiddet halkasını temsil ediyor.

‘‘Amerika Muz Cumhuriyeti’’ Yorumları ABD'li Yöneticilerin Zoruna Gitmiş

Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, Washibgton'da Donald Trump’ın destekçilerinin Kongre binasını işgal etmesinin ardından ‘ABD’nin muz cumhuriyetine döndüğü’ yolundaki suçlamalara tepki gösterdi.

Amerika Müslüman Ülkelerdeki Gruplara Yönelik Yaptırım Kararlarına Devam Ediyor

Amerika Irak'ın iç işlerine karışmaktan geri durmuyor! Cuma günü, 2019 yılında yüzlerce protestocunun öldürüldüğü hükümet karşıtı gösteriler sırasında yaşanan insan hakları ihlallerde rolü olduğu iddiasıyla Iraklı eski ulusal güvenlik danışmanı Falih El Fayyad'a yaptırım uygulanacağını açıkladı.

Twitter Hesabı Kapatılan Trump Başkanlık Hesabını Kullandı: Susturulmayacağım

Twitter’ın kişisel hesabını askıya aldığı Başkan Donald Trump, resmi başkanlık hesabı olan @POTUS isimli hesabı kullanarak Twitter’dan mesaj paylaştı. Twitter'ın kararını destekleyenler kadar karşı çıkanlarda vardı.

Donald Trump Görevden Azledilebilir mi?

ABD’de yaşanan Kongre baskınından sorumlu tutulan Başkan Donald Trump’ın görevinden uzaklaştırılmasına yönelik talepler artıyor. Peki bu hukuki açıdan mümkün mü?

Amerika'da 4 Ölü 52 Gözaltı; İstifalar Peş Peşe!

Trump yanlılarının bastığı ABD Kongresi’nde yaşanan olaylarda toplam 4 kişinin öldüğü belirtildi. 52 kişinin de gözaltına alındığı aktarıldı. Baskın ve şiddet olaylarının ardından Beyaz Saray'da istifa dalgası geldi.

Amerika’da Kaos: Trump Yanlıları Kongre Binasını Bastı

Amerika Başkanı Donald Trump'ın seçim sonuçlarını tanımayarak bugün başkent Washington DC'de düzenlediği mitingin ardından, Trump taraftarları kongre binasını bastı. Başkent Washington’da sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

Trump'ın Vetosu Hiçe Sayıldı 2021 Savunma Bütçesi Yasalaştı

2021 Savunma Bütçesi, Temsilciler Meclisi'nin ardından Senato'da da üçte ikinin üzerinde oyla kabul edilerek yasalaştı. Tasarı, Trump'ın veto yetkisini aşarak yasalaşan ilk tasarı olurken ABD'de Başkan'ın 'koltuk' doldurduğunu da tekrar ortaya koydu.

Terörün Bir Numaralı Destekçisi

Müttefik sanılan aslında düşman konumunda olan ABD, CAATSA yaptırımları ile Türkiye'ye düşman olduğunu ilan etmiş oldu. İşte geçmişten bugüne Türkiye - ABD krizleri...

San Francisco'da Uyuşturucu Nedeniyle Ölümler Covid-19’dan Ölümlerin 4 Katı

Amerika’nın San Francisco kentinde uyuşturucudan ölenlerin sayısının Covid-19'dan ölenlerin 4 katı olduğu ortaya çıktı. Bu yıl 621 kişi aşırı dozda uyuşturucudan ölürken, bu sayı şimdiye kadar kaydedilen Covid-19 kaynaklı 173 ölümü geride bıraktı.

Trump’tan İran’a Uyarı: “İyi Düşünün”

ABD Başkanı Donald Trump Irak’taki ABD askeri ya da diplomatik personeline yönelik olası bir saldırıya karşı İran’ı uyardı. Süleymani'nin öldürülmesinin yıldönümü yaklaşırken ABD Başkanı, İran'ın olası saldırısına karşı endişesini dile getirdi.

Trump Giderayak Irak'ta Sivilleri Katleden Paralı Askerleri Affetti!

ABD Başkanı Donald Trump, 2007 yılında Irak'ta 17 sivilin öldürülmesine sebep olan 4 paralı askeri affetti. Katledilen sivillerin arasında 9 yaşındaki Ali Kinani de vardı!

Trump Türkiye'yi de İlgilendiren Savunma Bütçesi Yasasını Veto Etti

Amerika Başkanı Trump, Türkiye'ye yönelik yaptırımları da içeren Savunma Bakanlığı bütçesini veto etti. Trump Temsilciler Meclisi’ne gönderdiği mesajında, “Bu tasarı, Çin ve Rusya’ya bir hediye” dedi.

Pompeo: Siber Saldırıların Arkasında Rusya'nın Olduğu "Açık"

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, ABD devletine yönelik en kötü siber casusluk faaliyeti olarak tanımladığı saldırıların arkasında Rusya'nın olduğunu söyledi.

ABD'den Siber Saldırı Uyarısı

ABD yetkilileri bu hafta keşfedilen gelişmiş bir siber saldırı operasyonunun devlet kurumları, hayati önemdeki altyapı tesisleri ve özel sektör için ciddi bir tehdit oluşturduğunu açıkladı.

Amerika'nın Yaptırım Kararına Karşı Türkiye Yek Vücut Tepki Gösterdi

Amerika'nın yaptırım kararına tüm Türkiye tepki gösterirken Cumhurbaşkanı Erdoğan, “CATSA yaptırımları ilk defa bir NATO üyesi olarak ülkemize uygulanmaktadır” dedi.

Amerika'dan Savunma Yatırımından Dolayı Türkiye'ye Yaptırım Kararı!

ABD, Rusya'dan S-400 sistemlerinin alımı nedeniyle Türkiye'ye bazı yaptırımlar uygulama kararı aldı. Türkiye'nin Savunma Sanayii Başkanlığı hedef alınırken Dışişleri Bakanlığı, "ABD’nin Türkiye’ye karşı tek taraflı yaptırımlar içeren kararını kınıyor ve reddediyoruz" tepkisini gösterdi.

Trump Türkiye'ye Yaptırımları Çin'e Yarayacağı Gerekçesiyle Veto Edecek

Amerika Başkanı Donald Trump, Türkiye'nin Rusya'dan satın aldığı S-400 hava savunma sistemleri nedeniyle ABD'nin uygulamayı planladığı yaptırımları da içeren tasarıyı veto edeceğini açıkladı. Trump tasarının Çin'e yarayacağını gerekçe gösterdi.

Türkiye’ye Yaptırım İçeren Tasarı Kongre’den Geçti

Türkiye’ye yaptırım da içeren 741 milyar dolarlık savunma bütçesi tasarısı ABD Temsilciler Meclisi’nin ardından Senato’dan da geçti. Kongre’deki onay süreci tamamlanan tasarı yasalaşması için Trump’ın imzasına kaldı. İşte o yaptırım maddeleri!..

Amerika Meclisi S-400 Yaptırımlarını İçeren Tasarıyı Kabul Etti

Türkiye'ye yönelik S-400 yaptırımlarını da içeren savunma bütçesi, ABD Temsilciler Meclisi'nde kabul edildi. Tasarının Senato'da da üçte ikilik çoğunluğa erişmesi durumunda Başkan'ın veto hakkı düşüyor.

Topal Ördeğin Derdi İsrail

Giderayak da İsrail’i düşünüyor… Trump’ın İsrail’in güvenliği için attığı son adım, Siyonist askeri istihbarat kaynağı DEBKA File’nin raporunda ortaya çıktı.