Kübalı İmam Yahya Pedro Vefat Etti

Karayiplerdeki ada ülkelerinden Küba'da İslami çalışmalara öncülük etmesiyle tanınan Küba İslam Birliği Başkanı Yahya Pedro'nun yaşamını yitirdiği bildirildi.

Trump İle Putin Petrol Fiyatlarını Dengeleme Konusunda Anlaştı

Beyaz Saray, ABD Başkanı Donald Trump ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in küresel petrol krizine ilişkin yaptığı telefon görüşmesinde, 'enerji piyasalarını dengeleme konusunda mutabık kaldığını' açıkladı.

Koronavirüs Vakası 600 Bini Geçti Amerika Salgının Merkezi Haline Geldi

Dünya genelinde, yeni tip koronavirüs (Covid-19) vaka sayısı, 600 bini aştı. Covid-19 görülen ülke ve bölgelerdeki yeni vakalara ilişkin verilerin derlendiği "Worldometer" internet sitesindeki bilgiye göre, dünya genelinde toplam vaka sayısı 600 bini geçti.

Trump Amerika Tarihinin En Büyük Ekonomi Kurtarma Paketini İmzaladı

Amerika Başkanı Donald Trump, Corona salgınından kaynaklanan ekonomik çöküşü önlemek için hazırlanan ve ülke tarihinin en büyük kurtarma hamlesi olan 2,2 trilyon dolarlık ekonomik teşvik paketini imzaladı.

Amerika Koronavirüs Salgınına Rağmen İran'a Yaptırımlarını Sürdürdü

Washington yönetimi Devrim Muhafızlarını ve Şii milisleri destekledikleri gerekçesiyle 5 İran şirketini ve 15 şahsı kara listeye aldı. Bu ABD'nin son iki hafta içinde İran'a yönelik üçüncü yaptırım kararı oldu.

Amerika Maduro’nun Yakalanması İçin 15 Milyon Dolar Ödül Açıkladı

ABD, Venezuela lideri Maduro hakkında, "narko-terörizm” (uluslararası uyuşturucu kaçakçılığı) suçlamasıyla iddianame hazırladı. Bölgede uyuşturucu ticaretinin başı ilan etti.‬ Maduro'nun yakalanması veya tutuklanması için bilgi verilmesi karşılığında 15 milyon dolar ödül koydu. Maduro ise 'Amerika komplo kuruyor' dedi.

Amerikan Dergisi Hz. Muhammed (sav)'in Salgınlarla İlgili Hadisini Başlık Yaptı

ABD'li haftalık haber dergisi Newsweek, Hz. Muhammed'in (S.A.V) salgın hastalıklarla ilgili hadislere yer verdi.

Bill Gates: ABD Koronavirüs İle Mücadelede Geç Kaldı

Microsoft'un kurucularından Bill Gates, çok konuşulacak açıklamalarda bulundu. ABD'nin Koronavirüs ile mücadelede geç kaldığını belirtti.

Trump'ın Tavsiye Ettiği İlaç Öldürdü

ABD Başkanı Donald Trump geçtiğimiz hafta tarafından koronavirüs için olası bir tedavi yöntemi olarak klorokin kullanma tavsiyesinde bulundu.

Arjantin’de Televizyon Kanalı Koronavirüsü Nakşibendi Üyesi İle Konuştu

Arjantin'de yayın yapan bir televizyon kanalı, ülkede yaşayan Nakşibendi Tarikatı mensubu bir vatandaşına bağlanarak virüsün Müslümanları nasıl etkilediğini ve (manevi bağlamda) ne yapılması gerektiğini sordu.‬

Demokrat Bir Başkandan Trump'ın Ortadoğu Politikalarını Geri Almasını Beklemeyin

Beyaz Saray'ın bir sonraki sakininin İsrail-Filistin çatışmasının üstesinden geleceğini düşünenler, silkinip sanrılarından kurtulsa iyi eder.

ABD İstihbaratı: Rusya, Trump'ın Tekrar Seçilmesi İçin Müdahalede Bulunuyor

ABD istihbarat yetkilileri, yasama organı Senato'nun alt kanadı olan Temsilciler Meclisi'nin üyelerini Rusya'nın 'Donald Trump'ın tekrar seçilmesi için' 2020 seçim sürecine müdahale ettiği konusunda uyardı.

Eski Bir ABD Askeri; “Drone’la Çocuk Katlettik, Onlar Köpek İltifatı Aldık!”

Vahşi ABD ordusu Afganistan’da Müslüman “avlamak” için drone birimi kurmuş! Eski askerin itirafları ortaya çıkardı...

Venezuela, ABD’yi Uluslararası Ceza Mahkemesine Şikayet Etti

Venezuela Dışişleri Bakanı Jorge Arreaza, ülkesine uygulanan ekonomik yaptırımlar ve insanlığa karşı işlenen suçlar nedeniyle sorumlu ABD'li yetkililerin cezalandırılması için Uluslararası Ceza Mahkemesine (ICC) başvurdu.

Trump Aklandı

Amerika Birleşik Devletleri Senatosu, azil soruşturması oylamasında Başkan Donald Trump'ı suçsuz buldu. Ülke basını, Trump'ın bu kararı seçim sürecinde lehine kullanacağını yazmaya başladı.

Trump'ın Konuşma Metnini Pelosi Yırtıp Attı

ABD Başkanı Donald Trump'ın, geleneksel "Birliğin Durumu" konuşması biter bitmez Pelosi'nin Trump'ın konuşma metninin kopyasını yırtıp atması kameralara yansıdı.

Eski Güvenlik Danışmanı Bolton'da Trump'ı Suçladı

ABD eski Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton Başkan Donald Trump'ı Senato'da görülen azil davasında zora sokacak iddiada bulundu.

ABD'de 22 bin Trump Fanatiğinden Ellerinde Otomatik Silahlarla Irkçı Eylem

ABD'nin Virginia eyaletinde 22 bin Trump fanatiği ellerinde otomatik silahlarla sokağa çıktı.

Trump'ın Yargılanma Sürecinde Neler Oluyor? Görevden Alınabilir mi?

ABD Senatosu Çoğunluk Lideri Cumhuriyetçi Mitch McConnell'ın hazırladığı tasarıya göre, Başkan Donald Trump'ın yargılanacağı Senatodaki duruşmalarda davacı ve savunma taraflarına tezlerini ortaya koymaları için 24'er saat söz hakkı verildi.

Trump'ın Senato'daki Yargılama Süreci Resmen Başladı

ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi’nin, Başkan Donald Trump'ın azledilme gerekçeleriyle ilgili iki maddeyi imzalamasının adından Senato'daki yargılama süreci resmen başladı.

ABD ve Çin, Birinci Faz Ticaret Anlaşmasını İmzaladı

ABD ile Çin arasında uzun süredir devam eden müzakereler sonrasında birinci faz ticaret anlaşması Çin Başkan Yardımcısı Liu He ve ABD Başkanı Trump tarafından imzalandı.

Trump: Suriye'de Sadece petrolü Alan Askerlerimiz Var, Petrolü Koruyorlar

ABD Başkanı Donald Trump, Suriye’deki ABD varlığı ve İran gerilimi hakkında dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Suriye’ye gönderilen ABD askerlerine ilişkin Trump, "Benim için Suriye’de askerlerimizi bıraktı diyorlar. Ne yaptım biliyor musunuz? Petrolü aldım. Orada sadece petrolü alan askerlerimiz var, onlar petrolü koruyorlar” dedi.

Süleymani'nin Öldürülmesinin ABD Seçimlerine Etkisi Nedir? Trump Başkan Olur mu?

İranlı general Kasım Süleymani'nin ABD hava saldırısıyla öldürülmesinin etkilerinin, ABD iç siyasetine uzanması kaçınılmazdı. Bugünlerde her gelişme, bu yıl yapılacak başkanlık seçimlerinin siyasi malzemesi haline geliyor ve bu son olay da şüphesiz çok büyük bir gelişme.

Trump'tan Bir Tehdit de Irak'a: Ağır Yaptırım Uygularız

ABD Başkanı Donald Trump, Irak Parlamentosu'nun ABD askerlerinin ülkeden çıkmasını talep eden kararına tepki göstererek, "(Irak) Ülkeden çıkmamızı isterlerse ve bunu dostça yapmazlarsa onlara daha önce hiç görmedikleri ağır yaptırımlar uygularız. İran yaptırımları bunların yanında hafif kalır" dedi.

Trump: İran'a Ait 52 Hedef Tespit Ettik, Vurabiliriz!

ABD Başkanı Donald Trump, İran'ın ABD'lilere veya ABD unsurlarına saldırması durumunda İran'a ait 52 hedefi vurmak üzere tespit ettiklerini açıkladı.

Trump'tan İran'a Açık Tehdit: Büyük Bir Bedel Ödeyecekler

ABD Başkanı Donald Trump, Irak'taki herhangi bir Amerikan tesisine yapılacak herhangi bir saldırıdan İran'ı sorumlu tutacağını kaydederek, "O durumda çok büyük bir bedel ödeyecekler. Bu bir uyarı değil, tehdittir." uyarısı yaptı.