Joe Biden, İşgali Güncelliyor

ABD Başkanı Joe Biden, Irak ve Afganistan’ın işgaline onay veren yetkileri raftan indirdi…

ABD’den İsrail’e Flaş Yaptırım Kararı!

S-400'ler nedeniyle Türkiye'ye CAATSA yaptırımlarını uygulayan ABD, Siyonist İsrail'e yaptırım kararı aldı.

ABD'den ''İsrail'in Güvenliğine Bağlıyız'' Mesajı

ABD Başkan Yardımcısı Kamala Harris İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu’yla yaptığı telefon görüşmesinde ikili ilişkileri ele aldı. Beyaz Saray’dan yapılan açıklamada “Başkan Yardımcısı, ABD’in İsrail’in güvenliğine olan değişmez bağlılığının altını çizdi” denildi.

ABD’den İki Yüzlülük. UCM’nin İsrail Hakkında Başlattığı Soruşturmaya Karşı Çıktı

ABD, Uluslararası Ceza Mahkemesi’nin, İsrail’in işgal altındaki Filistin topraklarındaki işlediği savaş suçlarına ilişkin başlattığı soruşturmaya karşı çıktığını vurguladı.

ABD-S. Arabistan İlişkileri Değişiyor: Kaşıkçı Raporunda Veliaht Suçlandı

ABD Ulusal İstihbarat Dairesi, Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın İstanbul’da öldürülmesini incelediği raporunda Kaşıkçı’nın yakalanması ya da öldürülmesi planına onayı Suudi Veliaht Prensi Muhammed bin Selman’ın verdiği sonucuna vardı.

ABD'den Türkiye'ye Savunma Hazımsızlığı: "S-400'leri Elinizde Tutmayın"

Amerika Savunma Bakanlığı, Türkiye'nin Rusya'dan satın aldığı hava savunma sistemine ilişkin olarak Washington'ın siyasetinde bir değişiklik olmadığını vurgulayarak, Türkiye S-400'leri "elinde tutmama" çağrısı yaptı.

Amerika’da Kara Kış Yaşamı Felç Etti

Amerika bu yıl, kutupları aratmayan hava koşullarıyla karşı karşıya kaldı. Güney eyaletleri bile kar ve buz altında. Elektrik kesintileri nedeniyle milyonlarca kişi sıfırın altında soğukta evlerinde ısıtmasız yaşamak zorunda kaldı.

ABD Başkanı Biden: Pentagon Bünyesinde 'Çin Görev Gücü' Birimi Kuruldu

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Başkanı Joe Biden, Savunma Bakanlığı (Pentagon) bünyesinde sivil ve askeri 15 kişiden oluşan ve Pekin yönetiminin icraatlerine odaklanacak "Çin Görev Gücü" adlı bir birimin kurulduğunu açıkladı.

ABD'den S-400 Hatırlatması: Rusya'dan Yeni Silah Alımı Ek Yaptırımlara Neden Olur

ABD Dışişleri Bakanlığı, başta Türkiye olmak üzere müttefik ülkeleri Rusya'dan silah almamaları konusunda uyararak aksi durumun yeni yaptırımlara neden olacağını açıkladı.

Vahşi Amerika Geri Dönüyor!

Amerika Başkanı Joe Biden, izleyeceği dış politikayla ilgili konuşmasında, geleneksel müttefiklerle yakın işbirliğine geri dönüleceği ve otoriter devletlere baskının artırılacağı mesajı verdi.

ABD Almanya'dan Çekilme Planını Askıya Aldı

ABD'de Biden yönetimi, Trump döneminde ilan edilen Almanya'dan asker çekme planını askıya aldı. Söz konusu plan, Almanya'dan 12 bin askerin çekilmesini öngörüyordu.

5 Namaz Vakitleri ve Kıble Uygulaması Daha Verileri Sattı

Muslim Pro ve Salaat First gibi namaz vakitleri uygulamasından sonra şimdi de diğer bazı namaz vakitleri, Kur'an-ı Kerim ve Kıble bulma uygulamalarının, Amerikan ordusuna veri satan X-Mode ile irtibatları ortaya çıktı.

ABD Dışişleri Bakanı Blinken, Yeni Yönetimin Dış Politika Hedeflerini Açıkladı

Amerika'da yönetim değişti, yeni yönetimin de Müslüman nüfuzlu ülkelere yönelik tehditkar ve çifte standart yaklaşımı ve üsten bakışı değişmedi.

ABD: İsrail'in Güvenliğine Bağlıyız

ABD'nin yeni yönetiminin Dışişleri Bakanı ve İsrail Dışişleri Bakanları arasındaki telefon görüşmesinde yine ABD ve İsrail ilişkilerindeki bağlılık vurgulandı.

Beyaz Saray: Biden Yönetimi Taliban ile Barış Anlaşmasını Gözden Geçirecek

Beyaz Saray’dan bugün yapılan açıklamada, ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullivan'ın, Afganistan Ulusal Güvenlik Danışmanı Hamdullah Mohib ile Cuma günü bir telefon görüşmesi gerçekleştirdiği ve bu görüşmede Sullivan'ın Afgan mevkidaşına ABD'nin Taliban ile geçen yıl imzalanan barış anlaşmasını gözden geçireceğini söylediği belirtildi.

Biden Trump’ın Tartışmalı Kararlarını İptal Eden Kararnameleri İmzaladı

ABD Başkanı Joe Biden, yemin töreninin ardından geldiği Beyaz Saray’da ABD’nin Paris İklim Anlaşması’na dönüşü de dahil, Trump döneminde sıkça tartışılan politikaları geri çevirmeye yönelik bir takım kararnameleri imzaladı.

ABD'li Milletvekili: İsrail Irkçı Bir Yapıdır ve Filistinlileri Aşılamıyor

ABD’nin Temsilciler Meclisi üyesi Müslüman kadın Milletvekili Reşide Tuleyb, işgalci İsrail’in ırkçı bir yapı olduğunu söyledi. Filistinlilerin aşılarını vermemekle suçladı.

Amerika'dan Çin'e "Uygurlara Yönelik Soykırım" Suçlaması

Amerika Dışişleri Bakanı Pompeo görevini devretmeye bir gün kala yaptığı açıklamada, Uygurlara yönelik tutum nedeniyle Çin yönetimini "soykırım" yapmak ve "insanlığa karşı suç işlemekle" suçladı.

ABD'nin Yeni Yönetiminden Türkiye'ye Yeni Yaptırım Sinyali

Amerika'nın 46'ncı Başkanı Joe Biden'ın dışişleri bakanlığına aday gösterdiği Anthony Blinken, Türkiye'yi "sözde stratejik ortak" olarak tanımladı ve S-400 nedeniyle daha fazla yaptırım uygulanabileceğini söyledi.

FBI 25 Bin Ulusal Muhafızı Güvenlik Soruşturmasından Geçiriyor

Amerika Birleşik Devletlerin'de FBI 46. Devlet Başkanı olmak için yemin edecek olan Joe Biden'ın töreninin güvenliğini sağlamakla sorumlu ulusal muhafızlar arasında sabotaj ve saldırı düzenleyebilecek Trump fanatikleri olabileceği endişesi ile güvenlik soruşturması başlattı.

Amerika'da Su Irkçılığı Yapan Valiye Soruşturma

Amerika'nın Michigan eyaletinde, çoğunluğu siyahilerden oluşan halkın sağlığını tehdit eden 'Su Krizi'nin baş sorumlusu gösterilen eyalet eski valisi Rick Snyder ve 9 eski yönetici hakkında soruşturma başlatıldı.

Trump’tan Giderayak İsrail için Askeri Talimat

Beyaz Saray'da son günlerini yaşayan ABD Başkanı Donald Trump, giderayak ABD'nin Orta Doğu'daki askeri yapılanmasının İsrail’i de kapsayacak şekilde genişletilmesini öngören bir askeri talimat yayınladı.

Amerika: İran Yeni El Kaide Üssü Yeni Afganistan'dır

Amerika İran'ı hedefe aldı. ABD Dışişleri Bakanı Pompeo, İran'ı daha önce El Kaide bahanesiyle vurdukları Afganistan'a benzetti. El Kaide'nin İran'da yeni bir ana üs kurduğunu öne sürdü ve bu nedenle ABD'nin örgütle başa çıkmak için daha az seçeneği olduğunu söyledi.

Siyonizm'in Trump'la İşi Bitti! Trump'la Fotoğrafını Kaldırdı!

Siyonist Başbakan Binyamin Netanyahu, ABD Başkanlığı döneminde oldukça yakın olduğu Donald Trump'ı bir kalemde sildi. Netanyahu, sosyal medyadan Trump'la olan fotoğrafını kaldırdı.

ABD Kongre Binası 200 Yıldır Saldırıların Hedefinde

ABD Başkanı Donald Trump’ın destekçilerinden oluşan bir güruh tarafından Kongre’ye yapılan baskın, İngilizlerin 1812 Savaşı sırasında binayı ateşe vermesiyle başlayan olaylar zincirinde Kongre Binası’nın üzerine gölge düşüren son şiddet halkasını temsil ediyor.

‘‘Amerika Muz Cumhuriyeti’’ Yorumları ABD'li Yöneticilerin Zoruna Gitmiş

Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, Washibgton'da Donald Trump’ın destekçilerinin Kongre binasını işgal etmesinin ardından ‘ABD’nin muz cumhuriyetine döndüğü’ yolundaki suçlamalara tepki gösterdi.