“Trump Çin Liderinden Seçimi Kazanması İçin Yardım İstedi''

Trump yönetiminin eski ulusal güvenlik danışmanı John Bolton’ın henüz piyasaya çıkmadan davalık olan kitabının ayrıntıları ABD basınına sızdı. Bolton’ın iddiasına göre ABD Başkanı Donald Trump, geçen seneki bir görüşmede, Çin Devlet Başkanı Xi Jinping’in 2020 seçimini kazanması konusunda yardımını istedi. Kitapta Türkiye ile ilgili ayrıntılar da var.

Amerika, Venezuela Yönetimi'ne Müdahale Etmenin Yollarını Arıyor

Amerika Birleşik Devletleri yönetimi, Venezuela'da yenilenen Ulusal Seçim Konseyine (CNE) tarafsız olmadığı ve yapılacak seçimlerin güvenilir olmayacağı gerekçesiyle tepki gösterdi.

İsrail ve Amerika Polisi Arasında Gerçekleşen Ölümcül Eğitimler

Amerika’nın dört bir yanına yayılan gösteriler, dünyanın farklı şehirlerinde de protestolara dönüştü. Amerikan polisinin ırkçı saldırganlığının, İsrail tarafından beslendiği ortaya çıktı.

Protestocular Amerikayı Keşfeden Kolomb'un Kellesini Aldı

ABD'de siyahi vatandaş George Floyd'un ölümünün ardından küresel çapta başlayan ırkçılık karşıtı eylemler çerçevesinde, sömürgeci ve köle tacirlerini anımsatan büstler birer birer yıkılıyor ya da bulundukları yerlerden kaldırılıyor.

ABD Ordusunda Yaşanan İlk Ne Anlama Geliyor

George Floyd'un öldürülmesi sonucu başlayan ırkçılık karşıtı gösterilerden ilk siyahi komutan atanmasına kadar bir çok konuyu Amerika’da yaşayan MÜSİAD Amerika Koordinatörü Mustafa Tuncer anlattı.

Koronavirüs Mağduru Türk Öğrenciler İçin Yardım Kampanyası

Koronavirüsü yüzünden 114 bin kişinin yaşamını yitirdiği ABD’de okul ve işyerlerinin kapatılmasından zarar görenler arasında binlerce Türk öğrenci de bulunuyor.

Dünya Bankası: 'En Kötü Senaryo' Gerçekleşirse İflas Dalgası Kapıda

Dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgını, hükümetlerin tüm çabalarına rağmen 1870'lerden bu yana görülmemiş küresel ekonomik çöküşe yol açtı.

Geçmişten Bugüne Amerika'da Polis Şiddeti

Amerika kaynaklı verilere göre bu yılın başından 1 Haziran'a kadar ülkede çoğu Afroamerikalı 854 kişi polis şiddetiyle hayatını kaybetti. Polis şiddetinin yol açtığı ölümlerin yüzde 99'unda ise sorumlular yargılanmıyor.

Amerika Durulmuyor, Asker Sahaya Sürüldü

Amerika'da ırkçılık karşıtı gösterilerin önüne geçilemedi. ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon), 82'nci Hava İndirme Tümeninin bulunduğu Fort Bragg ve 10'uncu Dağcı Tümeninin bulunduğu Fort Drum kışlalarından yaklaşık 1600 askeri Washington bölgesinde konuşlandırdığını duyurdu.

ABD bu kez kendi silahıyla vuruldu

ABD'de tüm ülkeye yayılan gösterilerin sorumlusu tutulan "ANTIFA" PKK'nın Suriye Kolu PYD/YPG'nin en büyük destekçisi olduğu ortaya çıktı.

Amerika'da Mağazalar Yağmalandı, Lüks İşyerleri Ateşe Verildi

Minneapolis'te George Floyd adlı siyahininpolis tarafından öldürülmesi sonrası başlayan protestolar sırasında New York'taki mağazalar yağmalandı. Sokakların savaş alanına döndüğü ülkenin bir çok kentinde göstericilerin öfkesinden Apple, Chanel ve Mercedes gibi birçok ünlü markanın da bulunduğu mağaza ve işyeri de nasibini aldı.

Amerika'nın Kanlı Mirası Irkçılığa Karşı Ayaklanma Başladı

Amerika'da polis şiddeti sonucu 46 yaşındaki siyahi George Floyd'un hayatını kaybettiği Minnesota eyaletinde baş-gösteren protestolar üzerine Vali Tim Walz acil durum ilan etti. Yüzlerce protestocu, bir çok eyalette ırkçılığa karşı ayaklanma başlattı.

Trump Irkçı Polise Arka Çıktı, Göstericilere 'Haydut' Dedi

Amerika Başkanı Donald Trump, George Floyd'un polis tarafından boğularak öldürülmesi üzerine başlayan eylemlerde göstericileri suçladı. Kente federal orduyu gönderme tehdidinde bulunan Trump, göstericileri 'haydut' olarak nitelendirdi.

'Amerika'da Siyahi Olmanın Cezası Ölüm Olmamalı'

Amerika'nın Minneapolis kentinde polis tarafından elleri kelepçelenerek yere yatırılan bir siyahinin boğularak öldürülmesi infiale yol açtı. Görüntülerin yayılmasından sonra binlerce kişi polis şiddetini protesto etti, polisle göstericiler arasında çatışma çıktı.

Yahudi Asıllı Milyarder Soros: Covid-19 AB'nin Sonunu Getirebilir

Yahudi Kökenli Amerikalı milyarder George Soros, Covid-19 salgının Avrupa Birliği'nin ayakta kalıp kalmaması konusunda önemli bir tehdit oluşturduğunu söyledi.

Noam Chomsky: ABD, Trump'ın Yanlış Kararları Nedeniyle Felakete Koşuyor

Modern dil biliminin en önemli isimlerinden Amerikalı filozof Noam Chomsky, Amerika Birleşik Devletleri'nin Covid-19 salgını ve iklim değişikliği gibi konularda aldığı yanlış kararlardan dolayı felakete koştuğunu söyledi.

'Dünya Çapındaki Yüz Binlerce Kişinin Ölümünden Çin Sorumlu'

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump, Covid-19 salgını dolayısıyla bir kez daha Çin'e sert çıkıştı.

Covid-19 Müdahalesi Nedeniyle Eleştirilen DSÖ'ye Uluslararası Soruşturma

Covid-19 salgını karşısındaki tutumu nedeniyle eleştirilerin odağı olan Dünya Sağlık Örgütü'ne uluslararası bağımsız bir soruşturma yapılması kararı verildi.

İran ve ABD Arasında Venezuela'ya Petrol Sevkiyatı Gerginliği

İran, Amerika’nın Venezuela’ya petrol taşıyan tankerlerini tehdit ettiğini ileri sürdü ve uyarıda bulundu.

ABD Senatosu Uygurlara Baskı Politikası Nedeniyle Çin'e Yaptırım Tasarısını Onayladı

ABD Senatosu, Sincan Uygur Özerk Bölgesi'ndeki Uygur Türklerine yönelik baskı politikalarından dolayı Çinli yetkililere yaptırım uygulanmasını öngören yasa tasarısını onayladı.

Anadolu Gençlik, New York'ta Maske Dağıtımına Katkı Sağladı

Koronavirüs salgınının en çok etkilediği ülke olan Amerika'nın New York kentinde Anadolu Gençlik Derneği (AGD) üyesi gençler sağlık ekibinin mücadelesine gönüllü olarak ortak oldu.

“Binlerce Amerikalının Koronavirüs Nedeniyle Ölmesinden Trump Sorumlu”

Chomsky daha önce de Washington'daki parlamenterleri eleştirerek, bu siyasetçilerin sergilediği liderliğin işlerin bilfiil daha da kötüleşmesine yol açtığını söylemişti.

New York Metrosu 115 Yıl Sonra Durduruldu, Evsizler Otellere Taşınıyor

Vali Andrew Cuomo’nun kararı çerçevesinde, New York’taki metro istasyonları 115 yıl sonra ilk kez geçtiğimiz Çarşamba gecesinden itibaren gece yarısından sonra kapanmaya başladı. Metroda yaşayan yüzlerce evsiz kentin çeşitli bölgelerinde otellere ve sığınma evlerine yerleştirildi.

Biden Trump’la Aynı Dili Konuşuyor: İsrail İle İlişkimiz Sarsılmaz!

Amerika’nın eski başkan yardımcısı ve 2020 Amerikan seçimlerinde Demokrat Parti’nin Başkan adayı Joe Biden, yıllar önce Yahudilerle katıldığı bir programda yaptığı konuşmada ABD ile İsrail arasındaki "sarsılmaz" bağı vurgulamıştı ve Siyonist olduğunu itiraf etmişti.

Covid-19 İçin 90 Günlük Küresel Ateşkes Tasarısına ABD Engel Oldu

Dünya genelinde binlerce ölüme neden olan Covid-19 salgınıyla mücadele için 90 gün boyunca küresel ateşkes talep eden tasarı, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyin'de (BMGK) ABD ve Çin'i karşı karşıya getirdi. ABD, Çin'in tasarıya Dünya Sağlık Örgütü'ne referans isteğini kabul etmezken, daha fazla şeffaflık talep etti.

Dünya: Vaka Sayısı 4 Milyonu Geçti

Dünya genelinde Corona virüsü salgınına yakalanan kişi sayısı 4 milyonunu üzerine çıktı. Bugüne dek salgın nedeniyle hayatını kaybeden kişi sayısı da 280 bine yaklaştı.