• İstanbul30 °C
  • Mekke29 °C
  • Medine27 °C
  • Kudüs13 °C
  • Kahire18 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Katar Muhalefeti Toplantısına Siyonist General de Katıldı
18 Eylül 2017 Pazartesi 01:34

Katar Muhalefeti Toplantısına Siyonist General de Katıldı

Geçtiğimiz günlerde gerçekleşen Arabistan ve BAE’nin finanse ettiği Katar Muhalefeti toplantısına İsrailli bir genaralin de katıldığı ve bir konuşma yaptığı ortaya çıkınca ortalık karıştı.

S. Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri gibi ablukacı ülkelerin desteklediği Katar Muhalefeti Toplantısı geçtiğimiz gün İngiltere’nin başkenti Londra’da yapıldı. Zorlama bir şekilde bir araya getirilen Katarlı Muhalifler, çeşitli konuşmalar yaparak Katar yönetimine sert eleştiriler getirdiler.

Bu arada toplantıyla ilgili bir skandal ortaya çıktı. Muhaliflerin katar toplantısında İsrailli bir genaralin de program içerisinde bulunduğu ve bir konuşma yaptığı ortaya çıkınca ortalık karıştı.

Davetli Siyonist askeri yetkilinin adının Sholomo Brum olduğu ve İsrail işgal ordusunda üst düzey görevinin olduğu belirtildi.

Brum’ın İsrail Genel Kurmayında Planlama bölümünde Stratejik Planlama Daire Başkanlığı yaptığı ifade edilmişti. 2000 Yılında ise Sholomo Brum’ın İsrail Milli Güvenlik Kurulu Başkan Danışman yardımcılığı görevini yaptığı ifade edildi.

Sohlomo Brum, Katar muhalefetinin Londra’daki toplantısında bir konuşma yaptı. Konuşması davetiyede de yer aldı.  

Öte yandan Toplantıya katılan bir Amerikalı uzman ise Katar’ın tutumunu değiştirmemesi durumunda Amerikan askerlerinin Udeyd Hava üssünden çekeceğini açıkladığı iddia edildi.

ABD’nin Avrupa Birlikleri eski komutanı olan Chuck Wald, açıklamasında  ABD’nin birliklerini kolaylıkla Ürdün, S. Arabistan, BAE ya da bir başka ülkeye kaydırabileceğini kaydetti.

Bir başka Amerikalı savunma uzmanı ise Katar’ın İran’la yakınlaşmakla ateşle oynadığını belirterek Amerikan askerlerinin belki de sırf bu nedenle üsleri terk edebileceğini söyledi. 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÖZEL HABERLER
Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Muslim Port | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0090 535 921 45 31 | Haber Yazılımı: CM Bilişim