• İstanbul26 °C
  • Mekke29 °C
  • Medine27 °C
  • Kudüs13 °C
  • Kahire18 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kaşıkçı'nın Arabistan'a Yönelttiği Eleştiriler Neydi?
05 Ekim 2018 Cuma 15:00

Kaşıkçı'nın Arabistan'a Yönelttiği Eleştiriler Neydi?

Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğu'na girdikten sonra ortadan kaybolan Cemal Kaşıkçı, Suudi Arabistan yönetimine yönelik muhalif tavrıyla biliniyor.

Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğu'na girdikten sonra kendisinden bir daha haber alınamadığı belirtilen Suudi gazeteci-yazar Cemal Kaşıkçı, Suudi Arabistan yönetimine yönelik eleştirel düşünceleri ile biliniyor.

'YEMEN'E SALDIRI ZALİMCE'

Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz ile Veliaht Prens Muhammed bin Selman'ı sık sık eleştiren Kaşıkçı, Suudi Arabistan'ın Yemen'e yönelik saldırılarını 'Zalimce' ifadesi ile nitelendiriyor.

Kayıp gazeteci Kaşıkçı, Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon güçlerinin Yemen'e yönelik düzenlediği saldırılara dair bir yazısında "Suudi Arabistan Prensi, Yemen’deki zalim savaşı bitirerek ülkesinin itibarını geri getirmeli" ifadelerini kullanmıştı.

SUUDİ ARABİSTAN'A İSRAİL VE KATAR ELEŞTİRİSİ

Suudi Arabistan ile Siyonist İsrail Rejimi arasındaki ilişkilerin gelişmesinden de rahatsızlık duyan ve düşüncesini dile getiren Kaşıkçı, 'İsrail ile müttefik olmanın sorgulanabilir olması' gerektiğini ifade ediyor.

Öte yandan Suudi Arabistan'ın Katar'a yönelik hamlelerine de eleştiri getirdiği bilinen Kaşıkçı, bir yazısında da “Suudi veliahtı, seslerini yükselttikleri için kadınları hapse atıyor” demişti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÖZEL HABERLER
Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Muslim Port | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0090 535 921 45 31 | Haber Yazılımı: CM Bilişim