• İstanbul25 °C
  • Mekke29 °C
  • Medine27 °C
  • Kudüs13 °C
  • Kahire18 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Karamollaoğlu'ndan NATO'ya Tepki: İlişkiler Gözden Geçirilmeli
19 Kasım 2017 Pazar 13:40

Karamollaoğlu'ndan NATO'ya Tepki: İlişkiler Gözden Geçirilmeli

Temel Karamollaoğlu, NATO tatbikatında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı hedef alan olaylar için "İslam’ı ve Müslümanları düşman olarak gören anlayışının bir dışa vurumudur" dedi. NATO ile ilişkilerin gözden geçirilmesi gerektiğini de belirtti.

Karamollaoğlu Norveç’te gerçekleştirilen NATO tatbikatında yaşanan olaylara tepki gösterdi. Karamollaoğlu, “Norveç’de yaşanan rezalet, basit bir hata değil, bizce; NATO’nun İslam’ı ve Müslümanları düşman olarak gören anlayışının dışa vurumudur” dedi. 

Ört Bas Edilemez

NATO’nun, 1990 yılında İskoçya’da yapılan toplantıda İslam’ı yeni düşman olarak tanımladığını söyleyen Karamollaoğlu şu değerlendirmeyi yaptı:

“Norveç’teki NATO tatbikatında yaşanan skandal, sıradan bir özürle geçiştirilebilecek bir hadise değildir. Bir çalışanın hatası denilerek üzeri ört bas edilemez. 

Bütün yönleriyle araştırılmalı ve NATO yetkilileri tarafından tatmin edici bir açıklama yapılmalıdır. 

NATO ile İlgili Endişelerimizi 40 Yıldır Söylüyoruz

Biz Saadet Partisi olarak NATO’nun yapısı ve faaliyetleri ile ilgili endişelerimizi 40 yıldır dile getiriyoruz. Bilindiği gibi, NATO, Sovyet bloğunun dağılmasından sonra 1990 yılında İskoçya’da yapılan toplantıda strateji değiştirmiş ve İslam’ı kendisine yeni düşman olarak belirlemiştir. 

Bu çerçevede değerlendirildiğinde, Norveç’de yaşanan rezalet, basit bir hata değil, bizce, NATO’nun İslam'ı ve Müslümanları düşman olarak gören anlayışının bir dışa vurumudur. 

Bu noktada Türkiye’ye düşen görev, NATO üyesi tek İslam ülkesi olarak, NATO ile ilişkilerini ciddi anlamda gözden geçirmek olmalıdır.”

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÖZEL HABERLER
Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Muslim Port | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0090 535 921 45 31 | Haber Yazılımı: CM Bilişim