• İstanbul17 °C
  • Mekke29 °C
  • Medine27 °C
  • Kudüs13 °C
  • Kahire18 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
IYFO ile Müslüman Gençler 12. Kez Bir Arada
13 Kasım 2017 Pazartesi 12:10

IYFO ile Müslüman Gençler 12. Kez Bir Arada

IYFO'nun düzenlediği 12. Müslüman Gençler Kültürel İşbirliği toplantısı IYFO Genel Başkanı Lütfi Yalman'ın konuşması ile başladı.

IYFO'nun düzenlediği 12. Müslüman Gençler Kültürel İşbirliği toplantısı IYFO Genel Başkanının açılış konuşmasıyla başladı.

"Ortak Geçmişten Ortak Geleceğe Müslüman Gençler" teması ile 85 ülkeden İslami Hareketlerin Gençlik Liderlerinin katılımıyla bugün İstanbul'da başlayan toplantının açılış konşmasını IYFO Genel Başkanı Lütfi Yalman gerçekleştirdi.

"Tek bir ümmetiz"

Ümmet ve gençlik vurgusu yapan Yalman “Farklı hayat tarzlarımız olsa da biz tek ümmetiz. Ümmet aynı hedefler için çalışan ve salih ve adil bir lideri olan şuurlu bir topluluktur.” Dedi. Yalman sözlerine şöyle devam etti:

Yıkılan Sovyetlerin ardından hedefe konan İslam coğrafyasında oynanan oyunlara baktığımızda kavmiyetçiliğin yanı sıra mezhepçilik de körüklenerek, eklemiş bulunmaktadır.

Bu ifsat hareketi artık tamamıyla Müslüman coğrafyada oynanmaktadır. Siyonizm, silah lobisi oyun oynuyor, kazanan onlar olurken kaybeden Müslümanlar oluyor. İslam ülkelerinin özellikle yöneticilerinin bu duruma karşı tavırları ve adeta taşeron kesilmeleri bizi üzmektedir.

"Kendi eksikliklerimizi sorgulamamız lazım"

Kesin çözüme ulaşmak adına Müslümanların kendi eksiklerini sorgulaması gerektiğini dile getiren Yalman "Pakistan, Afganistan, Yemen’de hatamız var mı kendimize sormamız lazım. Keşmir’de ne gibi eksiklerimiz var kendimize sormamız lazım." dedi.

"Ümmetin geleceği gençler olarak nifak tohumları saçan bu sorunlara çözüm bulmamız gerekiyor" diyerek çağrıda bulunan Yalman, eğitim-kültür, politika ve medya gibi hususlarda çözüm odaklı oturumlar gerçekleşeceğini dile getirdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÖZEL HABERLER
Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Muslim Port | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0090 535 921 45 31 | Haber Yazılımı: CM Bilişim