• İstanbul1 °C
  • Mekke29 °C
  • Medine27 °C
  • Kudüs13 °C
  • Kahire18 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İstanbul’da Anlamlı Sergi: Filistin’den Kareler
07 Temmuz 2018 Cumartesi 15:44

İstanbul’da Anlamlı Sergi: Filistin’den Kareler

İslam’ın ilk kıblesi, ikinci mescidi ve üçüncü haremi olan Mescid-i Aksa, onu yüreğinde barındıran Kudüs, tarihi Filistin şehirleri ve kültürü İstanbul’daki metro istasyonlarında 1 ay boyunca sergilenecek.

İstanbul, anlamlı bir fotoğraf sergisine sahne oluyor. İslam’ın ilk kıblesi, ikinci mescidi ve üçüncü haremi olan Mescid-i Aksa, onu yüreğinde barındıran Kudüs, tarihi Filistin şehirleri ve kültürü İstanbul’daki metro istasyonlarında 1 ay boyunca sergilenecek.

9 Temmuz 2018’de İstanbul Yenikapı Metro istasyonunda başlayacak fotoğraf sergisi kısa adı UKEAD olan Uluslar arası Kudüs Eğitim Kültür ve Araştırma Derneği tarafından düzenleniyor. Filistin’i her yönüyle tanıtma amacı güden fotoğraf sergisi birer hafta arayla İstanbul’un en hareketli metro istasyonlarında vatandaşların ziyaretine açık olacak.

9-15 Temmuz 2018 tarihleri arasında İstanbul Yenikapı, 16-22 Temmuz 2018 tarihleri arasında İstanbul Kadıköy, 23-29 Temmuz 2018 tarihleri arasında İstanbul Bağcılar Kirazlı ve 30 Temmuz-5 Ağustos 2018 tarihleri arasında ise İstanbul Şişli Mecidiyeköy metro istasyonlarında vatandaşların ziyaretine açık olacak olan sergide, Filistin’deki yaşam hem tarihi hem de kültürüyle birlikte anlatılacak.                                  

Uluslararası Kudüs Eğitim Kültür ve Araştırma Derneği, merkezi İstanbul’da kurulan ve Kudüs ile ilgili kültürel ve eğitim alanlarında bilinçlendirme çalışmaları yapmayı hedefleyen bir sivil toplum kuruluşu. İnsanlığın ortak mirası konumundaki Kudüs’ün doğru bilgilerle bütün insanlığa tanıtılmasını hedefleyen UKEAD, projelerini özellikle bilinçlendirme çalışmaları çerçevesinde gerçekleştiriyor. Çalışmalarını Türkçe, İngilizce ve Arapça olarak 3 dilde gerçekleştiren UKEAD’ın vizyon hedeflerinden birisi de Kudüs’ün; siyaset, ekonomi, sanat, kültür, bilim, teknoloji vb. alanlarında gelişimi için araştırma, inceleme ve yayınlar yapmak, bu tür çalışmaları teşvik etmek, yürütmek ve yaymak…

1-061.jpg

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÖZEL HABERLER
Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Muslim Port | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0090 535 921 45 31 | Haber Yazılımı: CM Bilişim