Papa, Parçalanmış Irak’ı Bekledi!

Haçlı zihniyeti 20 yıl önce planladığı ziyareti Irak’ı parçaladıktan sonra gerçekleştiriyor.

Erbil'deki Amerikan Üs Bölgesine 14 Roket Atıldı: En Az 1 Ölü, 8 Yaralı

ABD askerlerinin konuşlu olduğu Erbil'deki havalimanına yapılan saldırıda 14 roket fırlatıldığı bildirildi. Saldırıda, bir personelin öldüğü, aralarında bir Amerikan askerinin de bulunduğu 8 kişinin yaralandığı aktarıldı.

Bağdat’ta Son 3 Yılın En Büyük İntihar Saldırıları: En Az 32 Ölü

Irak'ın başkenti Bağdat'ta kalabalık bir pazarda düzenlenen iki intihar saldırısında en az 32 kişi hayatını kaybetti, 110 kişi de yaralandı.

Irak'ın Süleymaniye Kentinde Gösteriler Büyüyor: Ölü ve Yaralı Sayısı Arttı

Irak'ın Süleymaniye kentinde baş gösteren protestolar, diğer birçok ilçe ve beldelere yayıldı. Memur maaşlarının gecikmesini protesto eden göstericiler ile güvenlik güçleri arasında yaşanan çatışmalarda ölü ve yaralı sayısı da arttı.

Amerika Saldırılara Daha Fazla Dayanamadı: Bağdat Büyükelçiliğini Kapatırız!

ABD'nin Bağdat Büyükelçiliği, İran Devrim Muhafızları Kudüs Gücü Komutanı Kasım Süleymani suikastı sonrasında sürekli saldırılara maruz kaldı. ABD, saldırıların devamı halinde Bağdat Büyükelçiliğini kapatacağı duyurdu.

Hollanda'dan Irak'ta Evlerini Bombaladığı Sivile Göstermelik Tazminat

Hollanda hükümetinin, 2015 yılında Irak'ın Musul kentinde F-16 uçakları ile bombaladıkları evin sahibine "1 milyon eurodan fazla" tazminat ödemeye karar verdiği bildirildi. Hollanda bölgedeki bir diğer saldırısında ise 70 kişiyi katletmişti.

İranlılar Irak'taki Kerbela Törenlerine Koronavirüsten Dolayı Katılamadı

Koronavirüs salgına rağmen Irak'ın Kerbela kentinde, Hz. Hüseyin ve 72 arkadaşı için her yıl düzenlenen matem töreni bu yıl da önlemler alınarak yapıldı. Fakat İran'dan gelişler yasaklandığı için bu yılki törenlere katılım daha az oldu.

Kazımi, Irak'ı Kurtaracak mı?

Kazımi’nin en zor görevi, Irak’ı burada kontrolü elde bırakmak istemeyen İran’dan kurtarmak ve ülkesini tehlikeli bir aşamaya ulaşan ABD-İran çatışmasının tehlikelerinden uzaklaştırmaktır.

Irak'ta Yeni Hükümet Göreve Başladı

Altı aydır iktidar krizi yaşanan Irak’ta, parlamento yeni hükümete onay verdi. Yeni kabine, Irak’ın eski istihbarat müdürü Mustafa Kazımi başbakanlığında yemin etti.

Kerkük’te İstihbarat Merkezine Çifte İntihar Saldırısı

Irak’ın Kerkük kentindeki istihbarat merkezi binası önünde iki intihar saldırısı düzenlendiği bildirildi. Yerel kaynaklar, bugün sabah saat 10:40 sıralarında Irak’ın Kerkük kentindeki Irak İstihbarat Merkezi binasının önüne gelen iki intihar saldırganın üzerlerindeki bombayı infilak ettiği bilgisini paylaştı.

Irak’ta Hükümeti Kurma Görevi ‘Ortak Aday Kazimi’ye Verildi

Irak Cumhurbaşkanı Berhem Salih, hükümeti kurma görevini Ulusal İstihbarat Dairesi Başkanı Mustafa el-Kazimi’ye verdi. Şii tarafların isminde mutabakat sağladığı Kazimi'ye, Sünniler ve Kürtler de destek vereceklerini açıklamıştı.

Irak'ta 2 Amerikan, 1 İngiliz Askeri Öldürüldü

Irak’ta Taci Askeri Üssü'ne düzenlenen roketli saldırıda, 2 Amerikan askeri ve 1 İngiliz'in öldüğü, 11 askerin ise yaralandığı bildirildi.

‘Irak'tan Bağdat Büyükelçiliğimizin Korunmasını İstiyoruz’

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, Irak'tan ABD'nin Bağdat Büyükelçiliği'nin korunması ve askeri üslerine saldıranların yakalanması talebinde bulundu.

Haşdi Şabi: Başbakan ve Başkomutan Abdulmehdi'nin Emirlerine Uyulacak

Irak'ta Haşdi Şabi örgütü, "Başbakan ve Başkomutan Adil Abdulmehdi'nin talimatları doğrultusunda hareket edeceklerini" duyurdu.

Amerika: Askerlerimizin Irak'tan Ayrılması Söz Konusu Değil

ABD Savunma Bakanı Mark Esper, ABD askerlerinin Irak'tan çekileceğine dair haberleri yalanladı.

Bağdat'ta ABD Büyükelçiliğini Basan Göstericiler Çekildi

Bağdat'taki ABD Büyükelçiliği önünde iki gündür gösteri düzenleyen kalabalık çekildi. Büyükelçilik binasının bir süre kapalı kalacağı açıklandı.

Bağdat'daki ABD Büyükelçiliği Binası Basıldı

Irak'ın başkenti Bağdat'ta yüzlerce gösterici ABD'nin Bağdat Büyükelçiliği binasına saldırdı.

Irak Meclisi, Başbakan Adil Abdulmehdi’nin İstifasını Kabul Etti

Irak Meclisi, Başbakan Adil Abdulmehdi’nin istifası onaylandı.

Irak'ın Musenna Vilayetinde 2 Günlük Yas İlan Edildi

Irak'ın Musenna vilayetinde, hükümet karşıtı gösterilerde hayatını kaybedenler için 2 günlük yas ilan edildi.

Irak Ordusu Necef Kentini Giriş Çıkışlara Kapattı

Irak ordusu, başkent Bağdat'ın güneyindeki Necef kentinde faaliyet gösteren İran Başkonsolosluğu'nun ateşe verilmesinin ardından kente giriş ve çıkışları kapattı.

Irak'ta Hayat Durma Noktasına Getirildi

Irak'ta hükümet karşıtı gösteriler devam ederken, ana yol ve köprülerin eylemcilerce kapatıldığı orta ve güney kentlerinde hayat durma noktasına geldi.

Irak'ta Tahrir Meydanı'nda Bombalı Saldırı: 4 Ölü, 20 Yaralı

Irak’ın başkenti Bağdat’ta gösterilerin sürdüğü Tahrir Meydanı’nda bombalı saldırı düzenlendi. Saldırıda 4 kişi öldü, 20 kişi yaralandı.

Irak'taki Protestolarda 301 Gösterici Öldü

Irak'ta bir aydan uzun süredir devam eden hükümet karşıtı gösterilerde, 301 gösterici hayatını kaybetti, 15 bin gösterici de yaralandı.

Irak'ta ABD Askeri Üssüne Füze Saldırısı

Irak Savunma Bakanlığı, ABD askerlerinin konuşlandığı Musul'daki Kayyara Askeri Hava Üssü'ne 17 füzeyle saldırı düzenlendiğini duyurdu.

Irak'ta Protesto Gösterilerine Müdahale: 3 Kişi Öldürüldü

Irak'ın Basra vilayetindeki protesto gösterilerine müdahale sırasında çıkan olaylarda 3 kişi öldü, 30 kişi yaralandı.

Barzani: Kürtler PKK ile Aralarına Mesafe Koymalıdır

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Neçirvan Barzani, Türkiye'nin Suriyeli Kürtlerle değil, PKK ile sorunu olduğunu söyledi. Kürtlerin PKK ile aralasına mesafe koyması gerektiğini ifade etti.