• İstanbul18 °C
  • Mekke29 °C
  • Medine27 °C
  • Kudüs13 °C
  • Kahire18 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İntifada İlan Edildi: "ABD'ye karşı birleşin"
07 Aralık 2017 Perşembe 12:42

İntifada İlan Edildi: "ABD'ye karşı birleşin"

Hamas lideri İsmail Heniyye, tarihi bir konuşma gerçekleştirerek intifadayı ilan etti.

Hamas lideri İsmail Heniyye önemli açıklamalarda bulundu.

Hamas Siyasi Büro Başkanı İsmail Heniyye, ABD'nin İsrail'deki büyükelçiliğini Kudüs'e taşıması ve kenti İsrail'in başkenti olarak kabul etmesi üzerine, "ABD'nin kararına karşı yarından itibaren yeni intifada başlatılmasını istiyoruz." dedi.

Hamas liderinin açıklamasından satır başları şu şekilde:

Kudüs, Filistin'in başkentidir

Batı ve doğu Kudüs diye bir şey yok, tek bir Kudüs var, o da Filistin’in başkenti Müslümanların Kudüs'üdür.Barış süreci diye bir şey kalmadı, asrın pazarlığı diye bir şey kalmadı. Acil bir şekilde sadece Filistinlilerin katılacağı geniş kapsamlı bir toplantı yapılması çağrısında bulunuyorum.

Siyonist İsrail ’in Filistin topraklarında ki varlığını kabul etmiyoruz. Amerika tarafından desteklenen Siyonist işgalcilerle mücadele etmenin tek bir yolu vardır intifadadır! Mahmud Abbas yönetimi, İsrail'le güvenlik koordinasyonunu durdurmalıdır.

ABD'ye karşı birleşim

ABD'nin kararı savaş ilanıdır. İslam alemi Amerika'ya karşı birleşmelidir. Bütün İslam ülkelerini Kudüs için ciddi adımlar atmaya davet ediyorum. Sakın ve sakın hiç kimse Filistin halkının bu karara karşı teslim olacağı vehmine kapılmasın.

Arap ve İslam ülkelerine çağrıda bulunuyorum, Allah rızası için Ömer bin Hattab'ın ve Selahattinin Eyyubi'nin ve sahabelerin fethettiği Kudüs için ciddi bir duruş sahibi olun. Aranızdaki krizleri tartışmaları bırakın birlik olun.

İslam İşbirliği Teşkilatı, Müslümanların ve Filistin halkının kendilerinden beklediği kararları alsın. En azından Amerika ile işbirliklerini kessin.

İntifada yarın başlayacak

Kudüs izzetimizdir! Kudüs şerefimizdir, akidemizdir, varlığımızın sırrıdır! Yarın intifadanın başlangıç günü olacaktır. Tüm birimlerimize tehlikelere karşı gerekli talimatları verdik.

Birilerinin zayıf duruş sergilemesi bizi ilgilendirmez. Lügatımızda geri adım atmak diye bir şey yoktur. Dün geceden başlayan seferbeliği tebrik ediyorum.

Amerika ve İsrail çok pişman olacak ama pişmanlıklarının faydası olmayacak. Gazze'yi özgürleştirdiğimiz gibi Kudüsü de özgürleştimeye gücümüz vardır.

Meydanlara çıkın

Bütün halkımız, bütün ümmet meydanlara çıksın, yarın Cuma günümüz intifadaya başlangıç günü olsun! Yarın 'Kudüs bizimdir' demenin günüdür.

YORUMLAR
Zeynep Ceylan
Rabb'im yardımcıları olsun yanlarında yüz.Rabbim güç ve kuvvet versin.Durus çok önemli bizde onlar gibi durabilmek
07 Aralık 2017 15:38
88.242.240.198
ÖZEL HABERLER
Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Muslim Port | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0090 535 921 45 31 | Haber Yazılımı: CM Bilişim