• İstanbul30 °C
  • Mekke29 °C
  • Medine27 °C
  • Kudüs13 °C
  • Kahire18 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Hamas: Siyasi Bölünmüşlükten En Çok İsrail İstifade Ediyor
04 Ekim 2017 Çarşamba 01:52

Hamas: Siyasi Bölünmüşlükten En Çok İsrail İstifade Ediyor

Terörist İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu'nun, Hamas ve El Fetih arasında gerçekleştirilen uzlaşı sonrası yaptığı alçakca açıklamalara Hamas sert yanıt verdi.

İşgalci İsrail'in terörist lideri Benyamin Netanyahu, Filistinli gruplar arasındaki uzlaşının kendileri tarafından kabul edilmesinin ancak 'İsrail'in bir Yahudi devleti olarak tanınması, Hamas'ın askeri kanadını lağvetmesi ve İran ile ilişkilerini kesmesi' halinde mümkün olabileceğini belirtmişti.

Hamas Sözcüsü Hızim Kasım, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun, Filistinli gruplar arasındaki uzlaşının kendileri tarafından kabul edilmesi için ortaya attığı şartlarla ilgili yaptığı açıklamada, bölünmüşlükten en çok İsrail'in faydalandığını, bu nedenle de Filistin'deki siyasi bölünmüşlüğün etkenlerinin İsrail tarafından beslendiğini kaydetti.

Netenyahu'ya Verilecek En Güzel Cevap Uzlaşı Yoluna Devam Edilmesi

Netanyahu'nun bu tür davranışlarına verilecek en uygun cevabın, Filistin halkının uzlaşı yoluna devam etmesi ve diyaloğun sürmesi için atılması gereken adımları tamamlamaya çalışması olduğunu ifade eden Kasım, Filistin halkının İsrail işgaline karşı koymak için siyasi bir program hazırlanmasına ihtiyacı olduğunu söyledi.

Kasım, "Direnişin silahı, meşru ve temiz bir silahtır. Hamas, İsrail işgaline karşı koymak için her türlü güç ve imkana sahip olmaya devam edecek." dedi

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÖZEL HABERLER
Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Muslim Port | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0090 535 921 45 31 | Haber Yazılımı: CM Bilişim