Uzak Asya

Koronavirüste Son Durum: ‘Bütün Ülkelere Yayılabilir’

07 Mart 2020 17:46

Birleşmiş Milletler'e bağlı Dünya Sağlık Örgütü (WHO) Korona virüsün hızla yayıldığını ve artık tüm ülkelerin salgına hazırlıklı olması gerektiğini açıkladı.

Muslim Port Haber Merkezi | Yunus Emre Kaynak

Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan ölümcül koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle dünya genelinde hayatını kaybedenlerin sayısı 3 bin 200'ü geçerken vaka sayısı 95 bini aştı.

Türkiye'de ise bugüne kadar herhangi bir koronavirüs vakası ya da bundan dolayı bir ölüm gerçekleşmedi.

4 Mart itibariyle Çin'deki koronavirüs kaynaklı ölü sayısı 3 bin 13 olarak açıklanırken, 1 gün içerisinde 32 kişinin hayatını kaybettiği belirtildi.

Bosna Hersek'te İlk Koronavirüs Vakası Bildirildi

Bosna Hersek Sağlık Bakanlığı, ülkede bir kişide koronavirüs tespit edildiğini açıkladı. Vakaya Sırp Cumhuriyeti'nde rastlandığı bildirildi.

Ruhani: Koronavirüs, Neredeyse İran'ın Bütün Eyaletlerine Yayıldı

Çin'den sonra koronavirüs nedeniyle en fazla ölümün yaşandığı İran'da, salgının tüm ülkeye yayıldığı belirtildi.

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, ülkenin tüm eyaletlerinin koronavirüs salgınından etkilendiğini açıkladı. Bakanlar Kurulu toplantısında konuşan Ruhani, "Bu hastalık, yaygın bir hastalık. Neredeyse bütün vilayetlerimize yayıldı ve bir anlamda küresel bir hastalık haline geldi" dedi.

Tedbir ve işbirliği çağrısı yapan Ruhani, “Uzman sağlık kadrolarımızın desteği ve halkımızın irade ve iş birliğiyle mümkün olan en kısa sürede en az kayıpla bu krizi aşacağımıza söz veriyorum" ifadelerini kullandı. 

İran'da, Koronavirüs Nedeniyle 54 Binden Fazla Tutuklu Ve Hükümlü Geçici Olarak Serbest Bırakıldı.

Karar, kalabalık cezaevlerinde virüsün yayılmaması amacıyla alındı. Serbest bırakılanların hepsinin test sonuçlarının negatif çıktığı açıklandı.

 

Irak'ta İlk Ölüm, İranlı Üst Düzey Yetkililer Enfekte Oldu

Irak'ta yeni tip koronavirüs nedeniyle ilk kez bir kişi hayatını kaybetti.

İran’da Cumhurbaşkanı Birinci Yardımcısı Cihangiri koronavirüse yakalandı. Ayrıca İran Sanayi, Maden ve Ticaret Bakanı Rıza Rahmani'nin de koronavirüse yakalandığı açıklandı.

İran'da Hayatını Kaybedenlerin Sayısı 124'e Yükseldi

İran Meclis Başkan Yardımcısı, 23 Milletvekilinde yeni tip koronavirüs (Covid-19) tespit edildiğini duyurdu. Ayrıca ülkede Covid-19 salgınında ölenlerin sayısı 124'e, vaka sayısı ise 4 bin 747'ye yükseldi. Dini lider Ayetullah Ali Hamaney, silahlı kuvvetlere, Covid-19 salgınıyla mücadelede sağlık bakanlığına yardımcı olma emri verdi.

İran'da Milletvekili Hayatını Kaybetti

İran'da Tahran Milletvekili Fatma Rehber korona virüsü nedeniyle hayatını kaybetti.

Batı Şeria'da OHAL İlan Edildi!

Filistin Sağlık Bakanlığı bir otelin çalışanlarında koronavirüs şüphesiyle Batı Şeria'da olağanüstü hal ilan etti.

Filistin Enformasyon Merkezi'nde yer alan habere göre Filistin Sağlık Bakanlığı, Beytüllahim kentindeki bir otelde “Korona virüsü” ile ilgili birtakım şüpheli vakaların tespit edildiğini açıkladı.

Sağlık Bakanlığı bugün yaptığı basın açıklamasında, gerekli kontrollerin yapıldığını, emin olmak için sonuçları beklediklerini ve sonuçlar yayınlanır yayınlanmaz kamuoyuna duyuracaklarını açıkladı.

Tunus Ve Suudi Arabistan'da İlk Vaka

Suudi Arabistan ve Tunus Sağlık Bakanlığı, ülkede ilk kez yeni tip koronavirüs vakası tespit edildiğini duyurdu. Tunus Sağlık Bakanlığı, virüsün İtalya'dan dönen bir Tunusluda tespit edildiğini açıkladı.

Endonezya’da İlk Kez 2 Kişide Covid-19 Görüldü

Devlet Başkanı Joko Widodo, yaptığı açıklamada, 64 yaşındaki bir kadın ve 31 yaşındaki kızına Kovid-19 tespit edildiğini açıkladı.

Widodo, anne ve kızın, ay başında Endonezya’yı ziyaret ettikten sonra 27 Şubat’ta Malezya’da test sonuçları pozitif çıkan bir Japon vatandaşıyla temas halinde olduğunu öğrendiklerini ifade etti.

Ürdün'de İlk Vaka

Ürdün Sağlık Bakanlığı, ülkede ilk kez yeni tip koronavirüs vakası tespit edildiğini duyurdu.

Ürdün Sağlık Bakanı Saad Cabir, yaptığı basın açıklamasında, 16 gün önce İtalya'dan ülkeye dönen 2 Ürdün vatandaşının koronavirüse benzer semptomlar hissetmeye başlamaları üzerine sağlık merkezine başvurduklarını söyledi. Gerekli testlerin ardından vatandaşlardan birinde virüs tespit edildiğini ve karantina altına alındığını dile getirdi.

Kuveyt'te Vaka Sayısı 56'ya Yükseldi

Kuveyt'te yeni tip koronavirüs tespit edilen kişi sayısının 56'ya yükseldiği belirtildi.

Kuveyt Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Müsteşarı Busina el-Mudaf, yaptığı basın açıklamasında, 10 kişide daha virüs tespit edildiği ve salgına yakalananların sayısının 56'ya çıktığını belirtti.

İtalya'da Virüsten Ölenlerin Sayısı 197'ye Çıktı, Okullar 15 Mart'a Kadar Kapatıldı, Maçlar Seyircisiz Oynanacak

İtalya'da koronavirüs sonucu hayatını yitirenlerin sayısı 197'ye, toplam vaka sayısı da 4636'ya yükseldi. Ülkede yarından itibaren tüm okulların ve üniversitelerin 15 Mart'a kadar kapatıldığı açıklandı. Virüsün yayılmasının önüne geçmek amacıyla alınan tedbirler kapsamında Mart boyunca bütün Serie A maçlarının seyircisiz oynanmasına karar verildi.

Koronavirüsün en yaygın görüldüğü kuzeydeki Lombardia, Emilia Romagna ve Veneto bölgelerinde okullar son iki haftadır tatil edilmişti. Hükümetin yeni kararı ise tüm ülkeyi kapsıyor.

İtalya'da Siyasilere de Bulaştı

İtalya'da Demokratik Parti lideri Zigaretti koronavirüse yakalandı.

Fransa'da Ölü Sayısı 4'e Yükseldi

Fransada virüsten etkilenenlerin sayısı 285'e yükseldi.

Fransa'da şimdiye kadar virüsün görüldüğü 4 kişi hayatını kaybetti.

Belçika'da 23 Virüs Vakası

Belçika Sağlık Bakanlığı'ndan yapılan açıklamadaysa ismi henüz açıklanmayan yetkilinin Belçika'daki koronavirüs vakaları arasına kaydedildiği belirtildi.

Belçika Sağlık Bakanı Maggie de Block, Fransa’nın kuzeyinden gelen bir kişide koronavirüs tespit edildiğini duyurmuştu.

Ülkede koronavirüslü hasta sayısı 23'e yükseldi.

Koronavirüs Vakası Bahreyn'de 52'ye, İngitere'de 87'ye, Irak'ta 35'e Yükseldi

Bahreyn Sağlık Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada,salgına yakalananların sayısının 47'ye ulaştığı belirtildi.

İngiltere'de de koronavirüs vakası sayısının 87'ye yükseldiği belirtildi.

İki AB Çalışanında Virüs Görüldü, Avrupa Parlamentosu 3 Hafta Ziyaretlere Kapatıldı

İlk kez Belçika'nın başkenti Brüksel'deki Avrupa Birliği (AB) kurumlarında çalışan bir kişide de koronavirüs görüldüğü açıklandı. Avrupa Parlamentosu (AP), 3 hafta boyunca dışarıdan ziyaretlere kapatıldı.

AB'ye bağlı Avrupa Savunma Ajansı'nda (EDA) görevli bir erkek çalışanda koronavirüs saptandığı açıklandı.

EDA Sözcüsü Elisabeth Schoeffman, Belçika medyasına yaptığı açıklamada, koronavirüs görülen çalışanın, 23 Şubat'ta İtalya'dan döndüğünü söyledi.

THY'nin Singapur Uçağında Koronavirüs Vakası

Singapur Ulaştırma Bakanlığı, 3 Mart’ta Türkiye üzerinden gelen Türk Hava Yolları'na ait uçakta bir yolcunun koronovirüs testinin pozitif çıktığını açıkladı.

Singapur'da THY'ye ait bir uçak, içindeki bir yolcunun koronavirüs testinin pozitif çıkması nedeniyle İstanbul'a yolcusuz olarak geri gönderildi. Hastanın Türk vatandaşı olmadığı, İstanbul'da transit yaptığı, mürettebatın karantina altında tutulacağı bildirildi.

Amerika Birleşik Devletleri'nin Kaliforniya Eyaletinde Acil Durum İlan Edildi

Kaliforniya'da Covid-19 nedeniyle ilk ölümün bildirilmesinin ardından Vali Gavin Newsom eyalet genelinde acil durum ilan edildiğini duyurdu.

Çarşamba günü düzenlenen basın toplantısında konuşan Newsom, acil durumun sağlık malzemelerinin hızlı bir şekilde karşılanmasına yönelik ilan edildiğini söyledi.

Yetkililer ölen kişinin yolcu gemisinde Covid-19 bulaştığı düşünülen ileri yaşta bir hasta olduğunu açıkladı. Yolcu gemisinde bulunan bir diğer kişide de koronavirüs test sonuçlarının pozitif çıktığı belirtildi. Newsom eyalet genelinde doğrulanmış 53 Covid-19 vakası olduğunu bildirdi.

ABD'de 11 Kişi Koronavirüs Nedeniyle Öldü

ABD'nin Kaliforniya eyaletinde ilk defa 1 kişi Covid-19 sebebiyle yaşamını yitirdi. Diğer 10 kişi ise Washington eyaletinde hayatını kaybetti.

Sağlık Ofisi tarafından yapılan açıklamada, pazartesi günü Seattle yakınlarındaki bir bakım evinde 70 yaşlarında Covid-19 taşıyıcısı bir hastanın hayatını kaybettiği belirtilmişti.

Washington'da da Rastlandı

ABD'nin Başkenti Washington'da düzenlenen Amerikan İsrail Kamu İşleri Komitesi (AIPAC) konferansına katılan 2 kişide Korona virüs şüphesiyle yapılan testlerin pozitif çıktığı bildirildi.

UNESCO: 290 Milyondan Fazla Öğrencinin Eğitimi Aksadı

Birleşmiş Milletler, Covid-19 salgını nedeniyle 290 milyonu aşkın öğrencinin eğitiminin aksadığını açıkladı.

Birleşmiş Milletler Eğitim Bilim ve Kültür Örgütünden (UNESCO) yapılan açıklamaya göre, Covid-19 salgını nedeniyle 13 ülkede okullar kapatıldı.

Okulların kapandığı ülkeler arasında Ermenistan, Azerbaycan, Bahreyn, Çin, Kuzey Kore, İran, Irak, İtalya, Japonya, Kuveyt, Lübnan, Moğolistan, Birleşik Arap Emirlikleri yer aldı. Söz konusu ülkelerde toplam 290,5 milyon öğrencinin eğitimi ise aksadı.

Dünya Sağlık Örgütü: Koronavirüs Dünyayı Meçhul Bir Bölgeye Çevirdi

Dünya Sağlık Örgütü Genel Direktörü Tedros Adhanom Ghebreyesus, pazartesi günü yaptığı açıklamada, "Yeni tip koronavirüs dünyayı meçhul bir bölgeye çevirdi" ifadelerini kullandı.

Ghebreyesus, "Daha önce, topluluk düzeyinde bulaşabilen bir solunum yolu patojeni görmedik, ancak doğru önlemler alınırsa da bu kontrol altına alınabilir” dedi.

 

Muslim Port Haber Merkezi | Yunus Emre Kaynak

Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan ölümcül koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle dünya genelinde hayatını kaybedenlerin sayısı 3 bin 200'ü geçerken vaka sayısı 95 bini aştı.

Türkiye'de ise bugüne kadar herhangi bir koronavirüs vakası ya da bundan dolayı bir ölüm gerçekleşmedi.

4 Mart itibariyle Çin'deki koronavirüs kaynaklı ölü sayısı 3 bin 13 olarak açıklanırken, 1 gün içerisinde 32 kişinin hayatını kaybettiği belirtildi.

Bosna Hersek'te İlk Koronavirüs Vakası Bildirildi

Bosna Hersek Sağlık Bakanlığı, ülkede bir kişide koronavirüs tespit edildiğini açıkladı. Vakaya Sırp Cumhuriyeti'nde rastlandığı bildirildi.

Ruhani: Koronavirüs, Neredeyse İran'ın Bütün Eyaletlerine Yayıldı

Çin'den sonra koronavirüs nedeniyle en fazla ölümün yaşandığı İran'da, salgının tüm ülkeye yayıldığı belirtildi.

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, ülkenin tüm eyaletlerinin koronavirüs salgınından etkilendiğini açıkladı. Bakanlar Kurulu toplantısında konuşan Ruhani, "Bu hastalık, yaygın bir hastalık. Neredeyse bütün vilayetlerimize yayıldı ve bir anlamda küresel bir hastalık haline geldi" dedi.

Tedbir ve işbirliği çağrısı yapan Ruhani, “Uzman sağlık kadrolarımızın desteği ve halkımızın irade ve iş birliğiyle mümkün olan en kısa sürede en az kayıpla bu krizi aşacağımıza söz veriyorum" ifadelerini kullandı. 

İran'da, Koronavirüs Nedeniyle 54 Binden Fazla Tutuklu Ve Hükümlü Geçici Olarak Serbest Bırakıldı.

Karar, kalabalık cezaevlerinde virüsün yayılmaması amacıyla alındı. Serbest bırakılanların hepsinin test sonuçlarının negatif çıktığı açıklandı.

 

Irak'ta İlk Ölüm, İranlı Üst Düzey Yetkililer Enfekte Oldu

Irak'ta yeni tip koronavirüs nedeniyle ilk kez bir kişi hayatını kaybetti.

İran’da Cumhurbaşkanı Birinci Yardımcısı Cihangiri koronavirüse yakalandı. Ayrıca İran Sanayi, Maden ve Ticaret Bakanı Rıza Rahmani'nin de koronavirüse yakalandığı açıklandı.

İran'da Hayatını Kaybedenlerin Sayısı 124'e Yükseldi

İran Meclis Başkan Yardımcısı, 23 Milletvekilinde yeni tip koronavirüs (Covid-19) tespit edildiğini duyurdu. Ayrıca ülkede Covid-19 salgınında ölenlerin sayısı 124'e, vaka sayısı ise 4 bin 747'ye yükseldi. Dini lider Ayetullah Ali Hamaney, silahlı kuvvetlere, Covid-19 salgınıyla mücadelede sağlık bakanlığına yardımcı olma emri verdi.

İran'da Milletvekili Hayatını Kaybetti

İran'da Tahran Milletvekili Fatma Rehber korona virüsü nedeniyle hayatını kaybetti.

Batı Şeria'da OHAL İlan Edildi!

Filistin Sağlık Bakanlığı bir otelin çalışanlarında koronavirüs şüphesiyle Batı Şeria'da olağanüstü hal ilan etti.

Filistin Enformasyon Merkezi'nde yer alan habere göre Filistin Sağlık Bakanlığı, Beytüllahim kentindeki bir otelde “Korona virüsü” ile ilgili birtakım şüpheli vakaların tespit edildiğini açıkladı.

Sağlık Bakanlığı bugün yaptığı basın açıklamasında, gerekli kontrollerin yapıldığını, emin olmak için sonuçları beklediklerini ve sonuçlar yayınlanır yayınlanmaz kamuoyuna duyuracaklarını açıkladı.

Tunus Ve Suudi Arabistan'da İlk Vaka

Suudi Arabistan ve Tunus Sağlık Bakanlığı, ülkede ilk kez yeni tip koronavirüs vakası tespit edildiğini duyurdu. Tunus Sağlık Bakanlığı, virüsün İtalya'dan dönen bir Tunusluda tespit edildiğini açıkladı.

Endonezya’da İlk Kez 2 Kişide Covid-19 Görüldü

Devlet Başkanı Joko Widodo, yaptığı açıklamada, 64 yaşındaki bir kadın ve 31 yaşındaki kızına Kovid-19 tespit edildiğini açıkladı.

Widodo, anne ve kızın, ay başında Endonezya’yı ziyaret ettikten sonra 27 Şubat’ta Malezya’da test sonuçları pozitif çıkan bir Japon vatandaşıyla temas halinde olduğunu öğrendiklerini ifade etti.

Ürdün'de İlk Vaka

Ürdün Sağlık Bakanlığı, ülkede ilk kez yeni tip koronavirüs vakası tespit edildiğini duyurdu.

Ürdün Sağlık Bakanı Saad Cabir, yaptığı basın açıklamasında, 16 gün önce İtalya'dan ülkeye dönen 2 Ürdün vatandaşının koronavirüse benzer semptomlar hissetmeye başlamaları üzerine sağlık merkezine başvurduklarını söyledi. Gerekli testlerin ardından vatandaşlardan birinde virüs tespit edildiğini ve karantina altına alındığını dile getirdi.

Kuveyt'te Vaka Sayısı 56'ya Yükseldi

Kuveyt'te yeni tip koronavirüs tespit edilen kişi sayısının 56'ya yükseldiği belirtildi.

Kuveyt Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Müsteşarı Busina el-Mudaf, yaptığı basın açıklamasında, 10 kişide daha virüs tespit edildiği ve salgına yakalananların sayısının 56'ya çıktığını belirtti.

İtalya'da Virüsten Ölenlerin Sayısı 197'ye Çıktı, Okullar 15 Mart'a Kadar Kapatıldı, Maçlar Seyircisiz Oynanacak

İtalya'da koronavirüs sonucu hayatını yitirenlerin sayısı 197'ye, toplam vaka sayısı da 4636'ya yükseldi. Ülkede yarından itibaren tüm okulların ve üniversitelerin 15 Mart'a kadar kapatıldığı açıklandı. Virüsün yayılmasının önüne geçmek amacıyla alınan tedbirler kapsamında Mart boyunca bütün Serie A maçlarının seyircisiz oynanmasına karar verildi.

Koronavirüsün en yaygın görüldüğü kuzeydeki Lombardia, Emilia Romagna ve Veneto bölgelerinde okullar son iki haftadır tatil edilmişti. Hükümetin yeni kararı ise tüm ülkeyi kapsıyor.

İtalya'da Siyasilere de Bulaştı

İtalya'da Demokratik Parti lideri Zigaretti koronavirüse yakalandı.

Fransa'da Ölü Sayısı 4'e Yükseldi

Fransada virüsten etkilenenlerin sayısı 285'e yükseldi.

Fransa'da şimdiye kadar virüsün görüldüğü 4 kişi hayatını kaybetti.

Belçika'da 23 Virüs Vakası

Belçika Sağlık Bakanlığı'ndan yapılan açıklamadaysa ismi henüz açıklanmayan yetkilinin Belçika'daki koronavirüs vakaları arasına kaydedildiği belirtildi.

Belçika Sağlık Bakanı Maggie de Block, Fransa’nın kuzeyinden gelen bir kişide koronavirüs tespit edildiğini duyurmuştu.

Ülkede koronavirüslü hasta sayısı 23'e yükseldi.

Koronavirüs Vakası Bahreyn'de 52'ye, İngitere'de 87'ye, Irak'ta 35'e Yükseldi

Bahreyn Sağlık Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada,salgına yakalananların sayısının 47'ye ulaştığı belirtildi.

İngiltere'de de koronavirüs vakası sayısının 87'ye yükseldiği belirtildi.

İki AB Çalışanında Virüs Görüldü, Avrupa Parlamentosu 3 Hafta Ziyaretlere Kapatıldı

İlk kez Belçika'nın başkenti Brüksel'deki Avrupa Birliği (AB) kurumlarında çalışan bir kişide de koronavirüs görüldüğü açıklandı. Avrupa Parlamentosu (AP), 3 hafta boyunca dışarıdan ziyaretlere kapatıldı.

AB'ye bağlı Avrupa Savunma Ajansı'nda (EDA) görevli bir erkek çalışanda koronavirüs saptandığı açıklandı.

EDA Sözcüsü Elisabeth Schoeffman, Belçika medyasına yaptığı açıklamada, koronavirüs görülen çalışanın, 23 Şubat'ta İtalya'dan döndüğünü söyledi.

THY'nin Singapur Uçağında Koronavirüs Vakası

Singapur Ulaştırma Bakanlığı, 3 Mart’ta Türkiye üzerinden gelen Türk Hava Yolları'na ait uçakta bir yolcunun koronovirüs testinin pozitif çıktığını açıkladı.

Singapur'da THY'ye ait bir uçak, içindeki bir yolcunun koronavirüs testinin pozitif çıkması nedeniyle İstanbul'a yolcusuz olarak geri gönderildi. Hastanın Türk vatandaşı olmadığı, İstanbul'da transit yaptığı, mürettebatın karantina altında tutulacağı bildirildi.

Amerika Birleşik Devletleri'nin Kaliforniya Eyaletinde Acil Durum İlan Edildi

Kaliforniya'da Covid-19 nedeniyle ilk ölümün bildirilmesinin ardından Vali Gavin Newsom eyalet genelinde acil durum ilan edildiğini duyurdu.

Çarşamba günü düzenlenen basın toplantısında konuşan Newsom, acil durumun sağlık malzemelerinin hızlı bir şekilde karşılanmasına yönelik ilan edildiğini söyledi.

Yetkililer ölen kişinin yolcu gemisinde Covid-19 bulaştığı düşünülen ileri yaşta bir hasta olduğunu açıkladı. Yolcu gemisinde bulunan bir diğer kişide de koronavirüs test sonuçlarının pozitif çıktığı belirtildi. Newsom eyalet genelinde doğrulanmış 53 Covid-19 vakası olduğunu bildirdi.

ABD'de 11 Kişi Koronavirüs Nedeniyle Öldü

ABD'nin Kaliforniya eyaletinde ilk defa 1 kişi Covid-19 sebebiyle yaşamını yitirdi. Diğer 10 kişi ise Washington eyaletinde hayatını kaybetti.

Sağlık Ofisi tarafından yapılan açıklamada, pazartesi günü Seattle yakınlarındaki bir bakım evinde 70 yaşlarında Covid-19 taşıyıcısı bir hastanın hayatını kaybettiği belirtilmişti.

Washington'da da Rastlandı

ABD'nin Başkenti Washington'da düzenlenen Amerikan İsrail Kamu İşleri Komitesi (AIPAC) konferansına katılan 2 kişide Korona virüs şüphesiyle yapılan testlerin pozitif çıktığı bildirildi.

UNESCO: 290 Milyondan Fazla Öğrencinin Eğitimi Aksadı

Birleşmiş Milletler, Covid-19 salgını nedeniyle 290 milyonu aşkın öğrencinin eğitiminin aksadığını açıkladı.

Birleşmiş Milletler Eğitim Bilim ve Kültür Örgütünden (UNESCO) yapılan açıklamaya göre, Covid-19 salgını nedeniyle 13 ülkede okullar kapatıldı.

Okulların kapandığı ülkeler arasında Ermenistan, Azerbaycan, Bahreyn, Çin, Kuzey Kore, İran, Irak, İtalya, Japonya, Kuveyt, Lübnan, Moğolistan, Birleşik Arap Emirlikleri yer aldı. Söz konusu ülkelerde toplam 290,5 milyon öğrencinin eğitimi ise aksadı.

Dünya Sağlık Örgütü: Koronavirüs Dünyayı Meçhul Bir Bölgeye Çevirdi

Dünya Sağlık Örgütü Genel Direktörü Tedros Adhanom Ghebreyesus, pazartesi günü yaptığı açıklamada, "Yeni tip koronavirüs dünyayı meçhul bir bölgeye çevirdi" ifadelerini kullandı.

Ghebreyesus, "Daha önce, topluluk düzeyinde bulaşabilen bir solunum yolu patojeni görmedik, ancak doğru önlemler alınırsa da bu kontrol altına alınabilir” dedi.