• İstanbul25 °C
  • Mekke29 °C
  • Medine27 °C
  • Kudüs13 °C
  • Kahire18 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Filistin’e Başkent Dayatması; Kudüs'e Karşılık Abu Dis
09 Haziran 2019 Pazar 11:07

Filistin’e Başkent Dayatması; Kudüs'e Karşılık Abu Dis

'Yüzyılın Anlaşması'nda Filistin'e başkent dayatması yer alıyor. Filistinli aktörlerin reddettiği plana göre Filistin'e Kudüs karşılığında Abu Dis verilmek isteniyor.

Muslim Port Haber Merkezi | Bekir Şirin

Siyonist İsrail Rejimi’nin amaçlarına hizmet eden “Yüzyılın Anlaşması”nın önümüzdeki günlerde açıklanması bekleniyor. ABD Başkanı Donald Trump’ın çevresindeki evanjelik ekibin hazırladığı anlaşma birbirinden tehlikeli maddeler içeriyor. Söz konusu plana dair uluslararası medyaya sızan bilgilere göre Filistin davası tam anlamıyla tasfiye edilmek isteniyor.

KUDÜS’E KARŞILIK ABU DİS

ABD Başkanı Donald Trump’ın direktifi ile birlikte Trump’ın damadı ve danışmanı Yahudi Jared Kushner ve Trump’ın Uluslararası Müzakereler Özel Temsilcisi Jason Greenblatt’ın öncülüğünde hazırlanan planda Filistin'e bir başkent dayatması yer alıyor. 

Uluslararası medyaya sızan bilgilere göre 'Yüzyılın Anlaşması' ile birlikte çizilmek istenen haritada Kudüs Siyonist İsrail Rejimi'nin başkenti olacak. Kudüs'ün Siyonist İsrail Rejimi'nin başkenti olarak tanınması karşılığında Filistin'e Abu Dis adı verilen yerde bir başkent oluşturulacak.

Uluslararası medyanın aktardığına göre geçtiğimiz günlerde açıklamada bulunan üst düzey İsrailli kaynak, Kudüs’e karşılık Abu Dis’in Filistin’e başkent olarak verilmek istendiğini ifade etti.

Doğu Kudüs’ün 4 km. dışında yer alan Abu Dis hali hazırda Siyonist İsrail Rejimi’nin işgali altında yer alıyor.

FİLİSTİNLİ AKTÖRLER PLANI REDDEDİYOR

Filistinli aktörler, ABD tarafından hazırlanan ve önümüzdeki süreçte kamuoyuna açıklanacağı ifade edilen “Yüzyılın Anlaşması” karşısında ortak bir tavırla hareket ediyor. Mahmud Abbas yönetimi ‘Yüzyılın Anlaşması’na karşı çıktığını açıklarken Filistin direnişi de planın kabul edilemez olduğunu dile getiriyor.

ABD Başkanı Donald Trump’ın direktifi ile sonucunda hazırlanan 'Yüzyılın Anlaşması'nın önümüzdeki günlerde kamuoyu ile paylaşılması bekleniyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÖZEL HABERLER
Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Muslim Port | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0090 535 921 45 31 | Haber Yazılımı: CM Bilişim