Siyonist İsrail Hızla Aşılanıyor! Filistinliler Aşıya Nasıl Ulaşacak?

Filistin'i işgal altında tutan Siyonist İsrail, nüfusunu hızla aşılarken, Filistinliler uygulanan ambargo Kovid-19'la mücadeleyi zorlaştırıyor. Filistinliler aşıya nasıl ulaşacak?

2020’de İsrail’den Filistinli Balıkçılara Yönelik 320 İhlal

Filistin merkezli yayınlanan bir rapora göre, 2020 yılında İsrail güçleri, ambargo altındaki Gazze Şeridi'nde Filistinli balıkçılara yönelik 320 ihlal gerçekleştirdi.

İşgal Güçlerinden Ramallah’taki Barışçıl Gösterilere Sert Müdahale

İşgal rejimi, Ramallah’ın yakınlarındaki Deir Cerir beldesi kırsalında yeni bir Yahudi yerleşim birimlerinin kurulmasına tepki amacıyla gösteri düzenleyen Filistinlilere müdahale etti. Birçok kişi boğulma tehlikesi geçirdi.

İşgalci İsrail 2020 Yılında 27 Filistinliyi Şehit Etti

İsrail işgal güçleri geçtiğimiz yılda 273’ü ev olmak üzere Filistinlilere ait en az 729 binayı yıktı, 27 Filistinliyi de şehit etti.

Mescid-i Aksa’da Yıkım Zulmü

İsrail, Mescid-i Aksa çevresinde bulunan Filistinlilerin evlerini yıkmaya devam ediyor…

Yahudi Yerleşimciler Mescid-i Aksa’ya Baskın Düzenledi

İşgal güçleri Kudüs kentini giriş çıkışa kapalı tutmaya devam ederken Yahudi yerleşimciler bu sabah işgal güçleri himayesinde Mescid-i Aksa’ya baskın düzenledi.

İşgal Güçlerine Taş Atan Filistinli İhtiyar Sosyal Medyayı Salladı

İlerlemiş yaşının belirtileri sadece beyaz sakalında ve elbisesinde görülüyordu. Onun dışında İsrail işgali altındaki topraklarını savunmak için yaptığıyla milyonların beğenisini kazanan bir genç gibiydi.

2020’de İşgal Güçleri Tarafından Gazze Şeridi’nden 76 Filistinli Tutuklandı

Esirler ve Özgürlüğe Kavuşanlar Heyeti, işgal güçlerinin 2020’de Gazze’deki tutuklamalarına ilişkin bir rapor yayınladı.

Kudüs Araştırmaları Raporu: "Hak İhlalleri Arttı, Direniş Azalış Gösterdi"

Kudüs-Filistin ve İsrail Araştırmaları Merkezi, işgal güçlerinin 2020 yılında Filistinlilere yönelik işlediği hak ihlallerini ele alan yıllık raporunu yayınladı. Raporda, 2020 yılında şehit sayısında önceki yıllara göre bir nebze azalma yaşanırken, hak ihlallerinde ciddi bir artışa işaret edildi.

Gazze Direnişi: Herhangi Bir Çatışma Halinde Kararımız Ortaktır

Filistin'deki direniş gruplarının ortak bir yapılanması olan Ortak Oda Filistin halkına yönelik herhangi bir saldırı düzenlenmesi sebebiyle, herhangi mekan ve zamanda olursa olsun, bir çatışmaya girmek zorunda kalmaları durumunda kararlarının ortak olduğunu dile getirdi. 

“Gazze'den Dünyaya Tekrar Uçacağıma İnanıyorum.”

Gazze havaalanı bir projeden daha fazlasıydı. Filistinliler için bir özgürlük simgesiydi. Çünkü gökyüzünde Filistin bayrağını dalgalandırmak her birinin hayaliydi.

İsrail Yahudi Yerleşimcilerin Sayısını Bir Milyona Çıkarmayı Planlıyor

FKÖ'ye bağlı Toprak Savunması ve Yerleşim Yerleri ile Mücadele Ofisinin hazırladığı haftalık raporda, İsrail işgal rejiminin, Yahudi yerleşimcilerin sayısını bir milyona çıkarmayı planladığı belirtilerek, Batı Şeria beldelerinin de daha önce benzeri görülmemiş saldırı ve baskınlara tanıklık ettiği dile getirildi.

Filistin Vatandaşları Aşı Olabilecek mi?

İşgalci İsrail rejimi başbakanı Benjamin Netanyahu ve İsrail rejimi Sağlık Bakanı Yuli Edelstein’ın Covid-19 aşısı olmasının ardından Yahudi yerleşimcilerin aşılanmasına da başlanıyor.

İsrail Filistinlilerin Yurtlarını Çalmaya Devam Ediyor

Gün be gün gayrimeşru hukuksuz faaliyetlerini artıran işgal güçleri, El-Halil kentinin güneyindeki Es-Simya bölgesinde bir kuyu, bir baraka ve bazı konutları yerle bir etti.

Filistinlilerden 'Mescidi Aksa'yı Boş Bırakmayın' Seferberliği

Onlarca Filistinli aile, Mescidi Aksa’da namaz kılıp, dua etmek ve Müslümanların ilk kıblesini ibadetlerle canlandırmak için bugün, 1948 yılında işgal edilen topraklardan otobüslerle Kudüs’e geldi.

Heniyye'den 33. Yıl Mesajı: Güç Geliştirmeye ve İnşa Etmeye Devam Ediyoruz

Filistin İslami Direniş Hareketi HAMAS'ın kuruluşunun 33. yılı dolayısıyla konuşan Heniyye, "Hamas direniş projesini niteliksel eklemeler yaparak yeniden canlandırdı" ifadelerini kullandı.

Hamas'ın Askeri Faaliyetleri Bu Tabancayla Başladı

Ebu Farid, Şeyh Ahmet Yasin'in Gazze'de bir bakkal çalıştıran arkadaşı. 1980'lerde HAMAS'ın nasıl silah temin edeceği düşünülürken onun tabancısı ve akabinde düzenlenen ilk operasyonla ele geçirilen mühimmat silahlanmayı da beraberinde getirir.

Fas'tan Sonra Sıra Umman ve Suudi Arabistan'ın da İsraille İlişki Kurmasında!

İsrail'e ait medya organları, işgal yönetiminin üst düzey yetkililerinin, Umman Sultanlığı'nın Fas'tan sonra Siyonist işgal rejimiyle ilişkileri normalleştirecek Arap ülkesi olacağına inandıkları iddiasında bulundu. 

İsrail'in Esir Aldığı Milletvekili Sayısı 9'a Yükseldi

Filistin Esirleri Araştırma Merkezi, bugün Beytülahim Milletvekili Halid İbrahim Tafiş’in gözaltına alınmasıyla birlikte İsrail işgal güçlerince esir tutulan Filistinli milletvekili sayısının 9'a yükseldiğini açıkladı.

BM Koordinatöründen, Filistin'de Katledilen Çocuk İçin Soruşturma Başlatma Çağrısı

BM Orta Doğu Barış Süreci Özel Koordinatörü Nickolay Mladenov, İsrail güçlerinin Ramallah'ta 13 yaşındaki çocuğu katletmesi üzerine İsrail'e hızlı ve bağımsız bir şekilde inceleme başlatması çağrısında bulundu.

"Kudüs Tüm Müslümanların Davası"

HAMAS Sözcüsü Sami Ebu Zuhri, İsrail’in Kudüs'te İslâm’ın izlerini silmeyi ve şehri Yahudileştirmeyi amaçladığını söyledi, ümmeti Kudüs’e sahip çıkmaya çağırdı.

"Filistin Benim Davamdır"

29 Kasım Pazar Uluslararası Filistin Halkıyla Dayanışma Günü münasebetiyle uluslararası boyutta ve "Filistin Benim Davamdır" başlığı altında geniş çaplı bir bilgilendirme ve farkındalık kampanyası başlatıldı. Kampanyaya onlarca sivil toplum kuruluşu ve uluslararası kuruluş, onlarca farklı dilde mesajlarla destek veriyor. 

Filistinli Esirler Sağlık Hizmetinden Mahrum!

İsrail zindanlarındaki her beş Filistinliden birinin ağır hasta olduğu bildirildi.

Filistinliler Bir Haftadır Ayakta: 45 Noktada İşgale Direniş Eylemi Yapıldı

Filistin geçtiğimiz hafta, Batı Şeria ve Kudüs'te işgal güçleriyle direnişçiler arasında 45 noktada çatışma yaşandı. Çıkan çatışmalarda bir İsrail askeri ile onlarca Filistinli yaralandı.

Hamas: Filistin Özgür Oluncaya Kadar İzzettin el-Kassam’ın İzindeyiz

Hamas, Siyonist işgalcilere karşı gösterdiği direnişle tarihe adını yazdıran Şeyh İzzettin el-Kassam’ın şehadet yıldönümünü yad ederek, “Filistin, özgürlüğüne kavuşuncaya kadar Şeyh Kassam’ın izinde yürümeye devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı. 

Pompeo’dan Küstah Çıkış: Filistin Gönüllülerine ‘Kanser’ Dedi

Amerika Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, işgalci İsrail yerleşim birimlerinde bir dizi ziyarette bulundu. Yaptığı açıklamada Filistinlilere yönelik eylemleri nedeniyle İsrail'in izole edilmesini amaçlayan Boykot, Tecrit ve Yaptırımlar Hareketi (BDS) isimli sivil toplum kuruluşunu anti-semitik bir "kanser" olarak nitelendirdi.