İsrailli Keskin Nişancılar Filistinlileri Vurmak İçin Nasıl Yarıştıklarını Anlattı!

İsrail-Gazze sınırında yaklaşık iki yıl süren protestolarda 200'den fazla Filistinli katledildi ve yaklaşık 8.000 kişi yaralandı. İşgalci İsrail güçlerinin keskin nişancıları bu protestolar esnasında sivilleri vurduklarını itiraf etti.

İşgalci İsrail Kudüslüleri Mescidi Aksa’dan Uzaklaştırma Zulmünü Sürdürüyor

İşgal güçleri 18 Eylül Cuma günü Kudüs’te iki Filistinliye 6 ay Mescidi Aksa’dan uzaklaştırma cezası verdi.

Heniyye: Ümmetin Mescidi Aksa Hakkı Vazgeçilmezdir

Hamas Siyasi Büro Başkanı İsmail Heniyye, Müslümanların ilk kıblesi Mescidi Aksa’nın İsrail ile savaşın merkezinde yer aldığını belirterek tüm ümmete birlik çağrısı yaptı.

“BAE ve Bahreyn Filistin’in Haklarını Gaspetmeyi İmzalamıştır”

İsrail İşgal Yönetimi’nin BAE ve Bahreyn ile imzaladığı anlaşmaya Hamas Sözcüsü Dr. Sami Abu Zuhri sert tepki gösterdi. Zuhri, “Kudüs'e ve Filistin'e ihanet edilmiştir.” dedi.

Filistin Direnişinden Net Duruş! Tüm Dünyaya Mesaj Verdiler

BAE ve Bahreyn'in ihanet anlaşmasına imza attığı dakikalarda Gazze'den tüm dünyaya verilen mesaj çok net oldu.

Kassam Tugayları'ndan Patlamayan İsrail Bombalarından Geri Dönüşüm Projesi

Hamas'ın askeri kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları tarafından başlatılan geri dönüşüm projesi, son aşamalarının da geçilmesiyle tamamlandı. 1. Dünya savaşında batan bir geminin mühimmatı da dönüştürme kapsamına alındı.

Katar: Filistin Kurtulana Kadar, “İsrail’le” Normalleşme Olmayacak

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ve Bahreyn, “İsrail” ile normalleşme anlaşması yaptı. İlanın ardından sonra, bazı Körfez ülkelerinin de “Tel Aviv” işgalcileriyle anlaşma yapacakları konuşuldu.

Filistinliler 'Normalleşme İhaneti'ne Karşı ‘Ulusal Birlik’ İlan Etti

El Fetih, Hamas ve diğer Filistinli gruplar, bazı Arap ülkelerinin İsrail ile imzaladıkları sözde barış anlaşmaları nedeniyle 'sırtından bıçaklanmasının' ardından bir araya geldi.

Filistin’de “Halkın Öfke Günü” Etkinlikleri Başladı

Filistinli direniş gruplarının kuruluşunu resmen ilan ettiği “Filistin Halk Direnişi Ulusal Birleşik Komutanlığı”nın duyurusunu yaptığı “Halkın Öfke Günü” eylemleri bugün başladı.

15 Eylül İçin İntifada Çağrısı Yapıldı

Filistin'deki direniş grupları tarafından resmen kuruluşu ilan edilen Filistin Halk Direnişi, ilk bildirisini yayınladı. BAE ve Bahreyn’in İsrail'le normalleşme anlaşmasına karşı Salı günü için “intifada” çağrısında bulundu.

İsrail Zindanlarından Haber Var! Raid Salah Çok Kötü Şartlar Altında

Filistin'in 1948 Bölgesi İslami Hareketi lideri Şeyh Raid Salah'ın işgalci İsrail rejimi zindanlarında çok kötü şartlarda tutulduğu bildirildi.

Heniyye: Ümmetimizin Mescidi Aksa Hakkından Vazgeçmeyeceğiz

Hamas Siyasi Büro Başkanı İsmail Heniyye, ilk kıblemiz Mescidi Aksa’nın, İsrail ile savaşın merkezinde yer aldığını belirterek tüm ümmete birlik çağrısı yaptı. 

ABD Yönetiminin Suçlamalarını Hamas Reddetti

ABD yönetimi tarafından yönetilen asılsız suçlamalara karşı Filistin İslami Direniş Hareketi olan Hamas’tan cevap geldi. Konu ile ilgili Hamas basın açıklaması gerçekleştirdi.

Hamas Sözcüsünden Normalleşme Sürecine Katkıda Bulunan Ülkelere Tepki

Filistin İslami Direniş Hareketi (Hamas), bazı ülkelerin, Birleşik Arap Emirlikleri'ne İsrail'le normalleşme anlaşması konusunda yardımcı olmasının İsrail rejiminin bölgedeki yayılmacı politikalarını hayata geçirmesine katkı sağladığını belirtti.

İsrail Askerinin Diziyle Boynuna Bastırdığı Filistinli: Yaşlıyız Saldırmazlar Dedik

İsrail askerinin, Batı Şeria'nın işgal altındaki Tulkarim bölgesinde düzenlenen gösteri sırasında dizini Filistinli protestocunun boynuna bastırarak kelepçelemesi Siyonist saldırganlığı bir kez daha gözler önüne serdi.

İsrail ile Hamas, Gazze Şeridi'nde Ateşkese Vardı

Gazze'nin yönetimini elinde bulunduran Hamas, geçen haftalarda boyunca bölgeye İsrail'in aralıksız saldırıları ve direnişin misillemesi ile tırmanan gerginliğin ardından İsrail'le ateşkese varıldığını duyurdu.

BAE ve İsrail Arasındaki İlk Uçuşa Filistin'den Tepki: İhanet

İsrail ve Birleşik Arap Emirlikleri arasında yapılan ticari uçuşa ilk tepkilerden biri Filistin tarafından geldi. Filistin Başbakanı Muhammed Iştiyye, 'Arap tutumunun ihaleli' derken Hamas, 'İhanet' olduğunu duyurdu.

Hamas: Abluka Kaldırılmazsa İsrail Sığınaklarda Yaşar

Hamas’ın önde gelen isimlerinden olan Müşir el-Mısri 'Gazze ablukasının kaldırılmaması durumunda İsrail’in sığınakların kalbinde yaşayacağını' belirtti.

İsraillilerin Netanyahu Karşıtı Gösterileri Devam Ediyor

İsrail işgali altındaki Kudüs'te gösteri düzenleyen binlerce İsrailli üç ayrı yolsuzluk davasından yargılanan Benyamin Netanyahu'nun istifa etmesini istedi.  Netanyahu karşıtı gösteriler 3. ayında da aralıksız devam etti.

İsrail, Gazze’ye Bomba Yağdırıyor

İsrail işgal güçleri, abluka altındaki Gazze Şeridi'ne bugün yine bomba yağdırdı. İsrail saldırıları bir haftadır devam ederken, son saldırıda da direniş hareketlerinin gözlem noktalarının bombalandığı bildirildi.

İsrail, Filistin Köyünü 177'nci Kez Yıktı

İsrail işgal askerleri, Filistin'in Necef Çölü'nde bulunan ve Filistinlilerin yaşadığı El-Arakib köyündeki çadır evleri 177'nci kez yıktı.

Yahudi Çeteler Mescidi Aksa’da Terör Estirmeye Devam Ediyor

İsrail polisinin eşlik ettiği bir grup Yahudi işgalci Mescidi Aksa’ya baskın düzenledi. Mescidi Aksa her gün sabah ve öğlen vakitlerinde baskınlara maruz kalırken, Yahudilerin dini bayramlarında bu tür olaylar daha da artıyor.

İsrail, Güney Lübnan ve Gazze'ye Saldırı Düzenledi

İsrail'in çevresindeki bölgelere yönelik periyodik saldırıları devam ediyor. Gece yarısı Hizbullah'a ait noktaları vuran İsrail savaş uçakları, şafak vaktinde de Gazze'deki tarım arazilerini bombaladı.

İsrail Kudüs'teki Yıkım Faaliyetlerini Artırıyor

Son aylarda yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgının etkisi altında olan Kudüs kentinde işgalci İsrail’in bu yıl içinde yıktığı ve yıkmaya devam ettiği Filistinlere ait evlerin sayıları endişe verici boyutlara doğru gidiyor.

''Mescidi Aksa Tehlikeli Bir Süreçten Geçiyor''

Kudüs ve Mescidi Aksa'yla ilgili gelişmeler konusunda uzman olan araştırmacı Abdullah Maruf kutsal Mescidi Aksa'nın bulunduğu alanın bu sıralarda tehlikeli bir süreçten geçtiğine dikkat çekti. 

Hamas: BAE, Ümmeti Oyuna Getiremeyecek

Filistin İslami Direniş Hareketi (Hamas) Ulusal İlişkiler Birim Başkanı Husam Bedran, hareketin ileri gelen yöneticilerinin, Filistin halkının ABD’nin talimatlarına ve işgalci İsrail’in baskılarına hiçbir şekilde boyun eğmeyeceğini iletmek üzere çeşitli ülkelerin devlet yetkilileriyle görüşmeler gerçekleştirdiğini bildirdi.