"Oslo Anlaşması'ndan Bu Yana 135 Bin Filistinli Tutuklandı"

Filistin'de hükümete bağlı Esirler Heyeti, İşgalci İsrail ile 13 Eylül 1993 tarihinde imzalanan Oslo Anlaşması'ndan bu yana işgal güçleri tarafından 135 bin Filistinlinin esir alınarak tutuklandığına dikkat çekti. 

İsrail Havalarda!

Türkiye ile İsrail arasında normalleşme süreci tüm hızıyla devam ederken Siyonist İsrail’in Başbakanı Yair Lapid, Türkiye ile havacılık anlaşmasını onayladıklarını açıkladı.

İsrail Saldırılarının Yaralarını Sarmak İçin Acil Destek Kararı

Gazze'deki Hükümet İşlerini Takip Komisyonu, İsrail işgal güçlerinin son saldırılarında zarar görenlerin yaralarının sarılması, özellikle şehit ve yaralı ailelerine, evleri yıkılanlara yardım amacıyla acil destek kararı aldı. 

Heniyye: Halkımızı Korumak için Büyük Çaba Sarf Ediyoruz

İslami Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birimi Başkanı İsmail Heniyye, Filistin halkını korumak ve işgal ordusunun Gazze Şeridi’ne düzenlediği saldırıları durdurmak için yoğun çaba sarf ettiklerini söyledi.

Onlarca Yerleşimci Yine İşgal Polisi Himayesinde Mescidi Aksa'yı Bastı

Bugün (8 Ağustos Pazartesi) yine onlarca yahudi yerleşimci, işgal polisinin sıkı koruması altında Mağribliler Kapısı tarafından Mescidi Aksa'ya baskın düzenledi. 

İsrail’in 3 Gün Süren Gazze Saldırılarında 46 Kişi Şehit Oldu

İsrail işgal güçlerinin Gazze'ye yönelik olarak düzenledikleri ve üç gün süren saldırılarda 46 Filistinli şehit oldu. Filistinliler, Gazze’yi ateşe atan saldırıların amacının işgal ve seçim yatırımı olduğunu aktardı.

Siyonist İsrail Gazze'yi Bombaladı: En Az 24 Şehit Var

İsrail işgal güçlerinin Gazze'ye yönelik saldırılarında şehit sayısı 24, yaralananların sayısı ise 203 oldu. Gazze halkına yönelik saldırılara Filistin direnişi ise, işgal altındaki topraklara roket misillemesi ile karşılık verdi.

Aktivistlerin Direnişi Almanya’daki İsrail Zulmüne Sansür Baskısını Ortaya Çıkardı

Avrupa ülkeleri İsrail zulmünü görmezden gelmeye devam ediyor. Almanya’da Filistinli aktivist Muhammed el-Kurd’ün faaliyetlerine sansür getirmeye çalışan devlet destekli Goethe Enstitüsü, bir grup sanatçının direnişi sayesinde etkinliklerini iptal etmek zorunda kaldı.

İşgalci İsrail 2 Filistinliyi Şehit Etti

İsrail işgal güçlerinin Nablus'a düzenlediği baskınlarda, işgal güçleriyle Filistinli direnişçiler arasında yaşanan çatışmalarda El-Aksa Şehitleri Tugayları üyesi direnişçilerinden iki kişinin şehit olduğu, 19 kişinin de yaralandığı bildirildi.

Yahudi İşgalciler Filistin Topraklarına 6 Yeni Yerleşke Daha Kuruyor

Siyonistlerin, Filistin topraklarındaki yerleşim faaliyetlerini organize eden örgütlerden Nihla Hareketi, Yahudilerin son günlerde çağrılarına karşılık verdiklerini ve Batı Şeria'da Filistinlilerin arazileri üzerinde 6 yeni yerleşke oluşturma çalışmaları başlattıklarını duyurdu.

İşgalci Esir Asker Fenalaştı İsrail Mısır'dan Acil Arabuluculuk İstedi

Gazze'deki direnişin silahlı kanadı İzzettin Kassam Tugayları'nın sözcüsü Ebu Ubeyde, ellerindeki esir İsrail askerlerinden birinin sağlığının aniden kötüleştiğini duyurdu. İşgalci İsrail bilgi almak için Mısır'dan arabulucuk istedi.

Mescid-i Aksa Hatibi: İsrail Planlarını Her An Hayata Geçirebilir

Mescid-i Aksa Hatibi Şeyh İkrime Sabri, İsrail işgal rejiminin Müslümanların kendi sorunlarıyla meşgul olmasından yararlanabileceğini belirterek, Mescid-i Aksa’da yaşananların yakından takip edilmesini istedi.

Hamas ve İslami Cihad'dan İslam Ülkelerine Filistin Çağrısı

Lübnan'daki konferansta konuşan Hamas ve İslami Cihad hareketi yetkilileri, Arap ve İslam ülkelerini Filistin direnişini desteklemeye çağırdı.

BM: Filistinli Gazeteci Şirin Ebu Akile İsrail Ateşi Sonucu Öldürüldü

Filistin'in işgal altındaki Batı Şeria bölgesinde muhabir Şirin Ebu Akile'nin katledilmesine ilişkin Birleşmiş Milletler’in (BM) yaptığı incelemede bulgular Ebu Akile'yi öldüren merminin İşgalci İsrail güçlerinden çıktığını bir kez daha ortaya koydu.

Gazze'de Hafız Kızlardan Filistin Bayraklarıyla Kur'an Yürüyüşü

Gazze Şeridi'ndeki Müslüman Genç Kızlar Derneği ve hafız yetiştirme merkezleri, 800 genç hafız kızın katıldığı Bayraklarla Kur'an Yürüyüşü düzenledi. 

İsrail Terörü Durmuyor! Üç Filistinliyi Daha Şehit Etti

İsrail işgal güçleri, Cenin kampına baskın düzenleyerek 1 Filistinli genci şehit etti 6 kişiyi de yaraladı. Akşam saldırılarında şehit edilen bu gençle birlikte dün şehit olan Filistinli sayısı da üçe çıktı. 

Siyonistler İstedi Twitter Uyguladı! Filistin Direnişine Çifte Standart

Twitter yönetimi, gerçeklerin gözden uzak tutulması ve İsrail zulmünü örtmek çin HAMAS'a ait resmi hesabı kapattı. İslami Direniş Hareketi (HAMAS) skandal karara tepki gösterdi.

Biden, İşgal Yönetiminden Bayrak Yürüyüşü Planını Gözden Geçirmesini İstedi

Siyonistlere ait Yediot Aharanoot gazetesinin haber sitesinde bugün öğleden sonra yayınlanan bir haberde, ABD yönetimindeki yetkililerin İsrail'den "Bayrak Yürüyüşü" konusunu yeniden bir gözden geçirmesini istedikleri belirtildi. 

Direniş Ne Zaman Alevlense Batı, İsrail’in İmdadına Yetişti

İsrail rejiminin Filistin topraklarında uyguladığı zulüm ve sürdürdüğü işgal, yeryüzünün en köklü sorunları arasında yer alıyor.

Büyük Felaketin Artçıları Camp David ve Sabra Şatılla

Modern dönemdeki Siyonizm zulmü, 1948 yılında Nakba ile başlarken, art arda yaşanan olaylar hep İsrail’in lehine gelişti.

Siyonist Mahkeme İşgalci Yahudilerin Mescid-i Aksa'da 'Sesli İbadetini' Onadı!

Siyonist İsrail mahkemesi, Yahudi işgalcilerin Mescid-i Aksa'da "yüksek sesle ibadetine" onay verdi. Filistin, karara "Açık bir dini savaş ilanı" dedi.

Meşal: Aksa'nın Yahudileştirilmesine, Yıkımına veya Paylaşımına İzin Vermeyiz

İslami Direniş Hareketi (Hamas) Yurt Dışı Teşkilatı Başkanı Halid Meşal İsrail işgal rejimiyle savaşın henüz bitmediğini, devam etmekte olduğunu dile getirerek, Mescidi Aksa'nın yahudileştirilmesine veya paylaştırılmasına izin vermeyeceklerini dile getirdi.

Heniyye: Liderlerimize Suikast Kapsamlı Bir Savaşa Yol Açar

İşgal rejiminin Filistin'deki direniş hareketlerinin liderlerine yönelik suikast saldırıları düzenleme uygulamasını yeniden başlatacağını belli etmesi üzerine, İslami Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Büro Başkanı İsmail Heniyye bölgedeki muhtelif devletlerin yöneticilerine ve siyasi liderlerine yönelik olarak, böyle bir şeyin doğuracağı sonuçlar hakkında bilgilendirme yapma amaçlı mektup yazdı.

İşgal Savaş Bakanı Gantz: İsrail'in Geleceği Oldukça Endişe Verici

İsrail işgal devleti Savaş Bakanı Benny Gantz, İsrail'i silkeleyen ve içinde, isimleri belirsiz bazı Araplardan yöneltilen tehditlerin bulunduğunu söylediği bir mektup hakkında yorumda bulundu.

Filistinliler Nekbe'yi ‘Adaletsizliğe Yeter’ Sloganıyla Anıyor

Filistinliler, bin 300 köy ve kasabada yaşayan bir milyon 400 bin Filistinliden yaklaşık 950 bininin memleketlerinden göç ettirildikleri Nekbe (Büyük Felaket) Günü’nün 74. yıl dönümünü ‘74 yıllık adaletsizliğe ve çifte standartlara yeter’ sloganı altında düzenledikleri gösterilerle anıyorlar.

Meşal’den Direniş Programı Etrafından Kenetlenme Çağrısı

İslami Direniş Hareketi (Hamas)’ın Filistin dışındaki teşkilatının başkanı Halid Meşal, direniş programı etrafında kenetlenme ve direnişi güçlendirme, Siyonistlerin ihlallerine karşı mücadele programına katılma çağrısında bulundu.