Biden, İşgal Yönetiminden Bayrak Yürüyüşü Planını Gözden Geçirmesini İstedi

Siyonistlere ait Yediot Aharanoot gazetesinin haber sitesinde bugün öğleden sonra yayınlanan bir haberde, ABD yönetimindeki yetkililerin İsrail'den "Bayrak Yürüyüşü" konusunu yeniden bir gözden geçirmesini istedikleri belirtildi. 

Direniş Ne Zaman Alevlense Batı, İsrail’in İmdadına Yetişti

İsrail rejiminin Filistin topraklarında uyguladığı zulüm ve sürdürdüğü işgal, yeryüzünün en köklü sorunları arasında yer alıyor.

Büyük Felaketin Artçıları Camp David ve Sabra Şatılla

Modern dönemdeki Siyonizm zulmü, 1948 yılında Nakba ile başlarken, art arda yaşanan olaylar hep İsrail’in lehine gelişti.

Siyonist Mahkeme İşgalci Yahudilerin Mescid-i Aksa'da 'Sesli İbadetini' Onadı!

Siyonist İsrail mahkemesi, Yahudi işgalcilerin Mescid-i Aksa'da "yüksek sesle ibadetine" onay verdi. Filistin, karara "Açık bir dini savaş ilanı" dedi.

Meşal: Aksa'nın Yahudileştirilmesine, Yıkımına veya Paylaşımına İzin Vermeyiz

İslami Direniş Hareketi (Hamas) Yurt Dışı Teşkilatı Başkanı Halid Meşal İsrail işgal rejimiyle savaşın henüz bitmediğini, devam etmekte olduğunu dile getirerek, Mescidi Aksa'nın yahudileştirilmesine veya paylaştırılmasına izin vermeyeceklerini dile getirdi.

Heniyye: Liderlerimize Suikast Kapsamlı Bir Savaşa Yol Açar

İşgal rejiminin Filistin'deki direniş hareketlerinin liderlerine yönelik suikast saldırıları düzenleme uygulamasını yeniden başlatacağını belli etmesi üzerine, İslami Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Büro Başkanı İsmail Heniyye bölgedeki muhtelif devletlerin yöneticilerine ve siyasi liderlerine yönelik olarak, böyle bir şeyin doğuracağı sonuçlar hakkında bilgilendirme yapma amaçlı mektup yazdı.

İşgal Savaş Bakanı Gantz: İsrail'in Geleceği Oldukça Endişe Verici

İsrail işgal devleti Savaş Bakanı Benny Gantz, İsrail'i silkeleyen ve içinde, isimleri belirsiz bazı Araplardan yöneltilen tehditlerin bulunduğunu söylediği bir mektup hakkında yorumda bulundu.

Filistinliler Nekbe'yi ‘Adaletsizliğe Yeter’ Sloganıyla Anıyor

Filistinliler, bin 300 köy ve kasabada yaşayan bir milyon 400 bin Filistinliden yaklaşık 950 bininin memleketlerinden göç ettirildikleri Nekbe (Büyük Felaket) Günü’nün 74. yıl dönümünü ‘74 yıllık adaletsizliğe ve çifte standartlara yeter’ sloganı altında düzenledikleri gösterilerle anıyorlar.

Meşal’den Direniş Programı Etrafından Kenetlenme Çağrısı

İslami Direniş Hareketi (Hamas)’ın Filistin dışındaki teşkilatının başkanı Halid Meşal, direniş programı etrafında kenetlenme ve direnişi güçlendirme, Siyonistlerin ihlallerine karşı mücadele programına katılma çağrısında bulundu.

İsrail İşgal Güçleri Filistinli Gazeteci Şirin'in Cenazesine Katılanlara Saldırdı

Filistinli gazeteci Şirin Ebu Akile'nin Kudüs'teki cenaze törenine büyük bir kalabalık katıldı. İsrail işgal güçleri cenazeye katılanlara ve tabuta vahşice saldırdı, onlarca kişinin yaralandığı bildirildi.

İsrail Gazeteci Şirin Ebu Akile'yi Katletti Siyonistlere Dünyadan Tepki Yağdı

İsrail işgal güçlerinin Cenin Kampı’na düzenlediği baskını takip eden Al Jazeera kanalı muhabiri Filistinli gazeteci Şirin Ebu Akile işgal güçlerinin açtığı ateşle öldürülürken bir başka gazeteci de yaralandı. Siyonist katliama dünyadan tepki yağdı.

"Aksa, İbrahim Camisi ve Kıyamet Kilisesi Toprağı Ancak Silahla Temizlenir"

Müslüman ve Hıristiyan Kutsal Mekanlarını Savunma Komitesi üyesi rahip Manuel Musellem, Mescidi Aksa, Kıyamet Kilisesi, Doğuş Kilisesi ve İbrahim Camisi toprağının ancak direniş silahının namlusundan çıkacak mermilerle temizlenebileceğini ifade etti. 

İsrail’in Küstahlığı Yanına Kalmadı!

Geçtiğimiz günlerde Mescid-i Aksa’da yatsı ezanının okunmasını engelleyen ve Hz. İbrahim Camii’ni işgal bayraklarıyla donatan İsrail rejimine sert bir cevap verildi. Tel Aviv'i hedef alan saldırı sonrası HAMAS liderlerinden Yahya Sinvar, İsrail tarafından suikast listesinin başına yerleştirildi.

İşgal Güçleri İbrahim Camine Siyonizm Bayraklarını Astı

İsrail işgal güçleri ve koruması altındaki yahudi siviller, Filistin'in El-Halil kentindeki Hz. İbrahim Camisi'ne Siyonizm bayraklarını astı.  Siyonistler 3 Peygamberin naaşının bulunduğu Müslümanların kutsal mekanını işgal altında tutuyor.

İşgal Güçleri Yine Saldırdı: Mescid-i Aksa'ya Baskın Düzenledi

Siyonist İsrail polisi, işgal altında bulunan Kudüs'teki Mescid-i Aksa'ya baskın düzenleyerek içeride bulunanlara müdahale etti. İşgal güçlerinin saldırılarında 42 kişinin yaralandığı bildirildi.

İsrail Gazze'ye Yönelik Kara Harekatını da Kapsayan Saldırıya Hazırlanıyor

İsrailli bir general, Gazze Şeridi'ne yönelik, ‘önceki askeri operasyonlardan farklı" olacak ve kara harekâtını da içerecek bir saldırı tehdidinde bulundu. İşgalci general Dan Neuman, “Kuvvetlerimiz Gazze’deki muhtemel operasyonlar için görev içi eğitimlerini tamamladı” dedi.

Filistin’de Denklem Değişti: İşgalciler Kendini Güvende Hissetmiyor!

Filistinliler, işgalci İsrail rejiminin tüm zulümlerine karşın destansı bir direniş sergilerken bölgede yaşananlar, dünya gündeminin üst sıralarında yer alıyor. Mescid-i Aksa'dan Gazze'ye, İsrail baskınlarından, normalleşme adımlarına bir çok konuyu gazeteci Salih Eser değerlendirdi.

Filistin İşgal Altında: Gazze'ye Hava Saldırısı Kudüs ve Batı Şeria'da Baskınlar

İşgalci İsrail’in uçakları gece saatlerinde Gazze’nin iki bölgesine saldırı gerçekleştirdi. Mescid-i Aksa'ya yönelik Yahudi işgalcilerin baskınaları beşinci günde de devam etti. Kudüs'ün Şeyh Cerrah ve Batı Şeria'nın Cenin bölgelerine işgal güçleri yine baskınlar düzenledi.

İşgal Güçleri Sabah Namazında Mescid-i Aksa'yı Basarak Cemaate Saldırdı

Yahudi tapınak gruplarının Mescid-i Aksa’da ayin planının sabahında İsrail işgal güçleri, Mescid-i Aksa'ya baskın düzenledi. Postallarıyla Kıble Mescidine giren işgalciler, murabıtları kelepçeleyerek esir aldı. Baskın sırasında 200'den fazla Filistinli de yaralandı.

İşgalci İsrail 3 Filistinliyi Daha Şehit Etti

İşgalci İsrail güçleri, Batı Şeria'nın büyük kentlerinden Nablus, Ramallah ve Beytlahim'de farklı noktalara düzenlediği baskınlarda 3 Filistinliyi şehit etti. Öte yandan İsrail işgal güçlerinin Ramazan ayı boyunca 174 Filistinliyi de tutukladığı bildirildi.

“Ramazan Ayı Bizim İçin Cihat, Sabır Ve Sebat Ayıdır”

Filistin Âlimler Heyeti Başkanı Nevvaf Tekruri, Kudüs ve Filistin’de Ramazan ayının nasıl geçtiğinden, İslam dünyasının Filistin’in özgürlüğü noktasında vahdetinin önemine dek birçok konuda değerlendirmelerde bulundu. Tekruri, "Ramazan ayı bizim için cihat, sabır ve sebat ayıdır" ifadelerini kullandı.

İsrail 2 Filistinli Kadını Sokak Ortasında Şehit Etti

İsrail işgal güçleri, iki Filistinli sivil kadını sokak ortasında ateş ederek şehit etti. Aynı gün akşam saatlerinde de Beytlahim'de bir genç gerçek mermiyle vurularak şehit edildi.

İşgalci İsrail Güçleri Cenin Kampına Saldırdı: 1 Şehit 13 Yaralı

İşgalci İsrail güçlerinin Batı Şeria'nın kuzeyindeki Cenin kentinde düzenlediği operasyonlarda 1 Filistinli şehit olurken, 13 kişi de yaralandı.

Tel Aviv'deki Eylemde İki İşgalci Öldü

Filistin'in 1948'de işgal edilmiş bölgesinde yer alan Tel Aviv'de gerçekleştirilen silahlı saldırı eyleminde iki kişinin öldüğü çok sayıda kişinin de yaralandığı bildirildi.

Mescid-i Aksa’ya Yönelik Küstah Hazırlık!

İsrail'deki Tapınakçı gruplar, Mescid-i Aksa’nın içerisinde kurban kesme planları yaparken, önümüzdeki günlerde Filistin’de gerilimin artması bekleniyor.

Siyonist Bennett: "Batı Şeria'da Yahudi İskanı Sürecek"

Aşırı Siyonist görüşleriyle bilinen İsrail işgal yönetimi başbakanı Naftali Bennett, yine tüm Arap ülkelerine ve İslam dünyasına meydan okuyarak Filistin'in Batı Şeria bölgesinde Yahudi iskanının devam edeceğini açıkladı.