İşgalci İsrail Yeni Yılın İlk Günlerinde Gazze'yi Vurdu

İsrail işgal yönetimine bağlı savaş uçakları yeni yılın ilk iki gününde Gazze'yi bombaladı. Direnişe ait noktalara hava saldırısı düzenlendiği duyuruldu. Saldırılarda can kaybı yaşanmadı.

İsrail 2021'de 357 Filistinliyi Şehit Etti 8 Bin Filistinliyi Esir Aldı

Filistinli Esir Aileleri Ulusal Birliği'nin hazırladığı yıllık rapora göre İsrail işgal güçlerinin 2021 yılı içinde gerçekleştirdiği saldırılarda 357 Filistinli şehit edildi. İsrail'in 2021 yılı içinde 8 bin civarında Filistinliyi de esir aldığı belirtildi.

İşgal Güçleri Batı Şeria ve Kudüs’te Birçok Bölgeye Baskın Düzenledi

İşgal güçleri bu sabah erken saatlerde Batı Şeria ve Kudüs’ün çeşitli bölgelerine baskın düzenleyerek birçok kişiyi gözaltına aldı.

Mescidi Aksa Muhafızı Şeyh Raid Salah'ın Esareti Son Buldu

Filistin 1948 İslami Hareketi lideri ve Mescid-i Aksa Muhafızı Şeyh Raid Salah, yaklaşık 17 ay tutukluluğun ardından serbest kaldı. Yüzlerce kişi tarafından karşılanan Şeyh Salah, aylar sonra annesiyle kucaklaştı.

2021: Arkalarında İz Bırakan Filistinli Şahsiyetlerin Göç Yılı

2021 yılı, birçok önemli Filistinli lider ve şahsiyetin dünyamızı terk edip ahirete göç etmelerine şahit oldu. Arkalarında, yaptıkları büyük fedakârlık ve çalışmalarına şahitlik eden güzel izler bıraktılar. 

Şanlı Direnişin (İntifada) Yıldönümü: Neler Yaşanmıştı?

Filistin topraklarında başgösteren İsrail terörüne karşı başlatılan İntifada’nın 34. yılı. Taş ile başlayan onurlu direniş Filistin geneline yayıldı. Dünya ise Siyonist yönetimin işgaline karşı durmak yerine meşruiyet aradı.

Hamas'tan İntifada Mesajı: Tek Yol Direniş ve Birlikteliğimizdir

Hamas, Birinci İntifada'nın 34. yıl dönümünde bir açıklama yayınladı. "Haklarımızı geri almanın, esirlerimizi ve toprağımızı özgürlüğüne kavuşturmanın tek yolu başta silahlı direniş olmak üzere kapsamlı direniş ve Filistinli halkımızın birliğidir." denildi.

“Söz Tükendi Kudüs’e Sahip Çıkın!”

Dört koldan Kudüs’e saldıran İşgalci İsrail rejiminin küstah adımları artarken HAMAS’ın Kudüs’teki sözcüsü Muhammed Hamade yardım çağrısı yaptı.

Üç Ayda Mescidi Aksa'ya 10 Bin İşgalci Yahudi Baskın Düzenledi

İsrail kaynaklarının yayınladığı verilere göre son üç ay içinde Mescidi Aksa'ya baskın düzenleyen yahudi yerleşimcilerin sayısı 10 bini buldu. 

Batı Şeria'da İşgal Güçleri Zeytin Ağaçlarını Söktüler

Filistin'in Batı Şeria bölgesinde siyonist işgal rejimi güvenlik güçleri ve askerleri tarafından himaye edilen ırkçı yahudi yerleşimciler yine Filistinlilerin mal varlıklarına çeşitli şekilde zarar verirken işgal güçleri de Filistinlilerin ağaçlarını söktüler.

İşte İşgalci Siyonistin "Adaleti (!)"... Siyonist Katile Mükafat Gibi Ceza

Filistin'in 1948'de işgal edilmiş bölgesinde yer alan Bi'ru's-Seba' şehrindeki işgal mahkemesi bugün (9 Kasım Salı) verdiği bir kararla, En-Nakab bölgesinde bir Filistinliyi hunharca katleden işgalci siyonisti "dokuz ay süreyle toplum hizmetinde çalışma" cezasına (!) mahkum etti.

Daha Ne Olması Gerekiyor?

İsrail rejimi tüm kırmızı çizgilerimize saldırıyor… Filistin’de yaşananlar büyük bir savaşın habercisi olarak görülüyor… İslam ülkelerinin yöneticileri ise adeta uyuyor…

"İsrail'in Uzlaşı Teklifini Hep Birlikte Reddediyoruz"

İsrail işgal rejiminin Yahudileştirme planının hedefinde olan Şeyh Cerrah Mahallesi toprakları hakkında İsrail Yüksek Mahkemesi'nin sunduğu uzlaşma teklifinin kabul edilmesini, mahalle birimlerinin sakinleri hep birlikte reddettiklerini duyurdu. 

"Esirler İşgal Zindanlarında Yavaş Yavaş Ölüyor"

Filistin Esirler Araştırma Merkezi, işgal zindanlarında açlık grevlerini sürdüren esirlerin ölüm tehlikesiyle karşı karşıya olduğuna dikkat çekti. 

İsrail Batı Şeria Topraklarının Üçte Birini Gasp Edecek

İsrail medyasında yayınlanan raporlarda Naftali Bennett başkanlığındaki İsrail hükümetinin, Batı Şeria topraklarının en az üçte birini daha gasp ederek yahudi sivil yerleşke alanlarına katmayı hedefleyen planlar hazırladığına dikkat çekildi. 

“İsrail’e Dur Diyecek Kimse Kalmadı mı?”

İsrail’in hedef aldığı Yusufiye Mezarlığı’ndaki oğlunun kabrinin başında günlerdir nöbet tutan anne Ula Nebabte, “Müslümanlar arasında insanlar arasında İsrail’e dur diyecek kimse kalmadı mı? Böyle bir insanlık dışı zulme karşı duracak kimse yok mu?" diye seslendi.

Hamas'tan İşbirlikçilere Çağrı: "İsrail İle Anlaşmalarınızı Feshedin"

Hamas Siyasi Büro Başkanı İsmail Heniyye, işbirlikçi Arap ve Afrika ülkelerine, Siyonist İsrail'le yapılan normalleşme anlaşmalarını feshetme çağrısında bulundu.

Kudüs'deki Yusufiye Mezarlığında Yıkım Devam Ediyor

İsrail işgal güçleri, Mescid-i Aksa'nın doğu tarafından bitişiğindeki Yusufiye Mezarlığı'nda başlattığı arazi çalışması ve mezarları yıkma girişimlerini ikinci günde de sürdürdü. Yıkıma direnen bazı Filistinliler ise gözaltına alındı.

Yahudi İşgalciler Ramallah'ta 300 Zeytin Ağacını Tahrip Etti

Yahudi sivil işgalcilerin, Batı Şeria'nın orta kesiminde bulunan Ramallah şehrinin batısında yer alan bir tarım arazisinde yine Filistinlilerin zeytin bahçelerine saldırdığı ve 300 zeytin ağacını tahrip ettiği belirtildi.

İsrail Mescid-i Aksa'nın Bitişiğindeki Yusufiye Mezarlığını Yıkıyor

Mescidi Aksa'nın bitişiğindeki Yusufiyye Mezarlığı'nda, Kudüs'teki işgal belediyesi tarafından Tevrat Parkı'na dönüştürülmesi amacıyla yürütülen yıkım devam ediyor. Kudüs'teki İslami Vakıflar İdaresinin, yıkım ve tahribatın durdurulması amacıyla yaptığı başvuru da reddedildi.

İsrail’den Kudüs'ü Bölme Haritası: Binlerce Konut İnşa Ediliyor!

İsrail işgal yönetimi, Kudüs’ün ‘jeopolitik haritasında’ kapsamlı bir değişiklik yapmak ve gelecekte şehrin bölünmesine neden olacak olası bir çözüm olasılığını engellemek amacıyla oluşturduğu plan kapsamında Kudüs'te binlerce işgal konutları inşa etmeye çalışıyor.

172 Bin Filistinlinin Evi Yıkıldı, 1.324.000 Filistinli Göçe Zorlandı

İsrail işgal yönetimi 1948'de yaşanan büyük felaketten itibaren geçen süre içinde Filistinlilere ait 172 bin 900 evi yıktı ve bir milyon 324 bin Filistinliyi de tarihi Filistin topraklarından çıkmaya zorladı.

İsrail İşgal Güçleri Arakib Köyünü 193. Kez Yıktı

İsrail işgal güçleri, Filistin'in 1948'de işgal edilmiş bölgesinde yer alan Nakab sahrasındaki bir bedevi köyü olan Arakib köyünü 193. kez yıktı. 

Aksa İntifadası'nın 21. Yıldönümünde Mescidi Aksa'ya Sahip Çıkma Kararlılığı

Filistinliler, Ariel Şaron'un 28 Eylül 2000'de, kalabalık bir grupla Mescidi Aksa'ya baskın düzenlemesiyle patlak veren ve İkinci İntifada olarak da adlandırılan Aksa İntifadası'nın 21. yıl dönümünde, Mescidi Aksa'ya ve Kudüs'teki mekanlara sahip çıkma kararlılığının sürdüğünü vurguladı.

21. Sene-i Devriyesinde Aksa İntifadası

İkinci İntifada veya El-Aksa İntifadası Eylül 2000'den 2005 yıllına kadar devam eden ikinci Filistin ayaklanmasıdır.

Sağlık Durumu Ağırlaşan Şeyh Raid Salah Cezaevi Revirine Kaldırıldı

Şeyh Raid Salah'ın avukatı Halid Zebarika, cezaevi idaresinin Şeyh Salah'ı, tek kişilik hücrede tutulduğu Ramon Hapishanesi'nin revirine kaldırdığını açıkladı. Avukat revirde Şeyh Salah'a sadece bir tuzlu su çözeltisi verildiğini ve sonra yeniden cezaevindeki hücreye nakledildiğini ifade etti.