Dünya, İsrail’in Filistin'i İşgalini Protesto Ediyor

Siyonist rejimin, Batı Şeria’nın yeni bölgelerinde egemenliğini dayatma planını kınamak amacıyla yapılan kapsamlı protesto çağrısına, başta Filistin olmak üzere Amerika'dan İngiltere'ye kadar dünyada bir çok noktada düzenlenen eylemlerle karşılık veriliyor.

“Çarşamba Günü İsrail’in Kara Günü Olsun”

Filistinli direniş grupları, cemaat liderleri ve aktivistler, Batı Şeria ve Ürdün Vadisi’nin ilhak yoluyla işgal edilmesi planının hataya geçirilme tarihi olarak belirlenen Çarşamba gününün İsrail için kara gün olarak tarihi geçmesi amacıyla protesto çağrısı yaptı.

Kassam Tugayları: Filistin’in Her Karışını Geri Alacağız

Filistin İslami Direniş Hareketi Hamas’ın askeri kanadı Kassam Tugayları sözcüsü, Siyonist rejimin Batı Şeria ve Ürdün Vadisi’ni ilhak etme kararı almasının gerçekte Filistin milletine karşı savaş ilanı olduğunu söyledi. ''Direniş işgalci rejimi tarihi Filistin topraklarından dışarı atacaktır.'' dedi.

İşgalci Netanyahu İle Gant Arasında ''İlhak Planı'' Gerginliği

İsrail'de Başbakan Binyamin Netanyahu ile koalisyon ortağı Savunma Bakanı Benny Gantz arasında ilhak planının 1 Temmuz'dan itibaren uygulanmasına ilişkin gerginlik yaşanıyor. Netanyahu'nun 'Batı Şeria'nın ilhak planı başlayacak' ifadesine Gantz'dan 'Beklemek zorunda' çıkışı geldi.

Heniyye: Filistin Davasını Tasfiye Etmek İstiyorlar

Hamas Siyasi Büro Başkanı İsmail Heniyye, Türkiye kamuoyuna önemli mesajlar gönderdi. Filistin'deki son gelişmeleri aktaran Heniyye, ''ABD tarafından desteklenen Siyonist saldırıların amacı, Filistin davasına tamamen tasfiye etmek.'' ifadelerini kullandı.

'Kudüs'teki Tabela Provokasyonundan Maksat Huzursuzluk Çıkarmak'

Kudüs’te Mescid-i Aksa’nın doğu surları yakınında bulunan Yusufiye Mezarlığındaki TİKA'ya ait tabelanın sökülmesini yazarımız İsmail Mansur Özdemir değerlendirdi. ''Provokasyona sessiz kalınırsa Türkiye’ye ait kuruluşlara Filistin topraklarında hayat hakkı tanımayacak'' dedi.

İlhak Planına Karşı Çarşamba Gününün Öfke Günü İlan Edilmesi Kararı

İsrail işgal rejiminin Batı Şeria'ya yönelik ilhak planına karşı önümüzdeki Çarşamba gününün Öfke Günü ilan edilmesi istendi.

Filistinli Gruplar: Direniş, İsrail'e Karşı Koymaya Hazır

Gazze'de bir araya gelen Hamas ve İslami Cihad Hareketi yetkilileri, ''İsrail'in İlhak planına karşı Filistin topraklarını korumak için Kudüs, Batı Şeria ve 1948 sınırı bölgelerindeki tüm ulusal direniş gruplarına tam desteğimizi ilan ediyoruz.'' açıklamasında bulundu.

İsrail, Gazze'de 5 Noktaya Hava Saldırısı Düzenledi

İsrail işgal yönetimine bağlı F 16'lar abluka altındaki Gazze Şeridi'ndeki 3'ü direniş hareketlerine ait, 2'si de tarım alanlarına olmak üzere 5 noktaya hava saldırısı düzenledi.

BM'den AB'ye: İsrail'in İlhak Planına Karşı Ağırlığınızı Kullanın

Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Filistin Özel Raportörü Michael Lynk, İsrail'in işgal altındaki Batı Şeria'da yer alan yasa dışı Yahudi yerleşim birimleri ve Ürdün Vadisi'ni ilhak planının engellenmesi için Avrupa Birliği'ne (AB) "tüm ağırlığını kullanması" çağrısında bulundu.

'Batı Şeria'nın İlhakı Filistin'e Karşı Savaş İlanıdır'

Gazze'nin yönetimini elinde bulunduran Filistin İslami Direniş Hareketi Hamas, İsrail'in işgal altında tuttuğu Batı Şeria'nın bir kısmının ilhak planını, "Filistin halkına yönelik savaş ilanı" olarak görecekleri uyarısında bulundu.

120 Farklı Yere Mesaj Gönderildi! Hamas'tan Çok Önemli Çağrı

Hamas lideri İsmail Heniyye, işgalci İsrail rejiminin iğrenç planlarına dair İslam coğrafyasına seslenerek çok önemli bir çağrıda bulundu.

'Mescid-i Aksa Üzerinde Kontrolü Kaybetmeye Başladık'

Şeyh İkrime Sabri, Kudüs İslami Vakıflar İdaresi’nin mübarek Mescid-i Aksa’daki özellikle Rahmet Kapısı’nın bulunduğu doğu bölgesi üzerindeki kontrolünü yavaş yavaş kaybetmeye başladığını duyurdu.

Mescid-i Aksa'da Kahreden Görüntü!

İşgal altındaki Kudüs'te yer alan Mescid-i Aksa'da çekilen bir kare yürekleri parçaladı.

Gazze ve Batı Şeria, Büyük Bir Tehdit Altında

Hamas Siyasi Büro Başkanı İsmail Heniyye, ırkçı İsrail’in Filistin aleyhine olan birçok planı sebebiyle daha önce görülmemiş bir tehlike ile karşı karşıya olduğunu belirtti.

Ürdün: İsrail’in İşgal Planı, Karşılıksız Kalmayacak

Ürdün Dışişleri Bakanı Eymen es-Safedi, İsrail’in Batı Şeria’da yer alan yasa dışı Yahudi yerleşim birimleri ve Ürdün Vadisi’ni ilhak etmesinin bir bedeli olacağını söyledi.

HAMAS: Siyonist İsrail İle İlişkinizi Kesin!

Hamas Siyasi Birim Üyesi Dr. Musa Ebu Merzuk, Filistin Yönetiminin, Siyonist İsrail’le ilişkileri kesmeden tek taraflı anlaşmaları iptal etmesinin bir anlamı olmadığını söyledi.

Ürdün: İsrail’in İşgal Planı, Karşılıksız Kalmayacak

Ürdün Dışişleri Bakanı Eymen es-Safedi, İsrail’in Batı Şeria’da yer alan yasa dışı Yahudi yerleşim birimleri ve Ürdün Vadisi’ni ilhak etmesinin bir bedeli olacağını söyledi.

İsrail, Batı Şeria İle Kudüs Arasına 'Amerikan Yolu' İnşa Etti

İsrail hükümeti Kudüs ile işgal atındaki Batı Şeria topraklarında bulunan Yahudi yerleşkelerinin bulunduğu bölge arasına bir bağlantı yolu inşa ettiğini duyurdu.

'Netanyahu Batı Şeria'nın 3 Bölgesiyle İşgale Başlayacak'

Siyonist rejim Başbakanı Benyamin Netanyahu’nun, uluslararası camianın baskısının ardından Batı Şeria’daki bazı bölgeleri adım adım işgal etmeyi planladığı bildiriliyor.

Yahudiler, Mescid-i Aksa'nın Altına Yeni Bir Tünel Kazdı

Mescid-i Aksa, işgalci İsrail rejiminin tehlikesi altında... Yahudiler tarafından Mescid-i Aksa'nın altına kazılan yeni bir tünelin olduğu ortaya çıktı.

İsrail, Almanya Dışişleri Bakanının Filistin Ziyaretine Engel Oldu

Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas, işgal altındaki Batı Şeria'da bulunan yasa dışı Yahudi yerleşkeleri ve Ürdün Vadisi'nin tek taraflı "ilhak" planı konusunda Tel Aviv yönetimini uyarmak için çarşamba yapacağı ziyaretle Filistin tarafına geçmeyi planlıyordu. Ancak işgal rejimi koronavirüsü bahanesiyle ziyarete engel oldu.

Mayıs Ayında Filistinli 4 Genç Şehit Oldu

İşgal Güçleri, geçtiğimiz Mayıs ayında 4 Filistinli genci şehit ederken 104 Filistinliyi de yaraladı. Bunun yanı sıra tutuklananların sayısı ikiye katlanarak 327 oldu.

Netanyahu'nun Filistin'i İlhak Planını İsrailliler de Protesto Etti

İsrailliler, Başbakan Benyamin Netanyahu’nun işgal altındaki Batı Şeria'ya yönelik fiili ilhak planını protesto etti. Gösteriye binlerce kişi katıldı.

Engelli Filistinli'nin Öldürülmesi Floyd Olayını Hatırlattı

İsrail işgal polisinin geçen hafta engelli bir Filistinli’yi ateş ederek katletmesi, ABD’de polis nezaretinde öldürülen George Floyd cinayetine benzetiliyor. 32 yaşındaki Filistinli’nin ölümüne karşı düzenlenen protestolarda Arapların yanı sıra Yahudilerde adalet çağrısı yaptı.

İsrail, Şehit Ettiği Zihinsel Engellinin Taziye Çadırına Saldırdı

İşgalci siyonist İsrail güçleri, şehit ettiği zihinsel engelli Filistinli İyad Hallak'ın evine ve ziyaretçiler için kurulan taziye çadırına saldırdı.