İsrail, Filistinlilerin Koronavirüse Karşı Kurduğu Çadırları Yıktı

İsrail İşgal Güçleri, Ürdün Vadisi'nde bir kasabada bulunan çadırlara baskın düzenleyerek yıktı. Yerle bir edilen çadırlardan ikisi koronavirüs salgınından dolayı acil klinik olarak kullanılmak üzere yapılmıştı.

Hamas’tan Toprak Günü Açıklaması: İşgalin Ortadan Kalkmasının Tek Yolu Direniştir

İslami Direniş Hareketi (Hamas), işgal altındaki Filistin topraklarının ve Filistin halkının tek kurtuluş yolunun direniş olduğunu belirtti. 

Şeyh Raid Salah’ın Hapis Cezası Ertelendi

İşgalci İsrail’de Hayfa Merkezi Mahkemesi, 1948 Filistin İslami Hareketi’nin kuzey kanadının lideri Şeyh Raid Salah’ın koronavirüs nedeniyle hapis cezasının ertelenmesi talebini kabul etti.

İsrail Sadece Araplar İçin Değil, İnsanlık İçin Tehlike

Filistin İsrail’le İlişkileri Normalleştirmeye Karşı Mücadele Merkezi, İsrail işgalinin sadece Filistin için değil bölgedeki bütün Arap ülkeleri ve hatta tüm insanlık için tehlike oluşturduğunu dile getirdi.

Mescidi Aksa İbadete Kapatıldı, Gazze İçin Uyarı Yapıldı

BM İnsani İşler Koordinasyon Ofisi Filistin Koordinatörü McGoldrick, İsrail ablukası altındaki Gazze Şeridi'nde yeni tip koronavirüs salgınına ilişkin "korkutucu sonuçları olabilir" uyarısında bulundu.

Gazze Koronavirüs Salgınına Karşı Hazırlıklarını Tamamladı

Sağlık Bakanlığı sözcüsü Eşref el-Kudra Koronavirüs salgını ile ilgili yaptığı açıklamada "Karantina merkezlerinde bulunan hasta sayısı 787’dir ve bunlardan 100’ü için özel yerler hazırlanmıştır. Tüm hazırlıklarımız tamamlanmıştır" dedi.

Filistin Direnişinin Lideri Şeyh Ahmed Yasin

Filistin davasının önemli isimlerinden ve Hamas’ın kurucusu Şeyh Ahmed Yasin, 22 Mart 2004 tarihinde Gazze’de tekerlekli sandalyesiyle kıldığı sabah namazından sonra, camiden evine giderken İsrail'in attığı füzelerle şehid edildi.

Hamas’tan Gazze İçin Korona Virüs Açıklaması

Hamas Siyasi Birim üyesi Dr. Halil el-Hayye, hükümet işlerindeki kardeşlerle, korona virüsünün Gazze Şeridi’ne girişini önlemek için bazı gerekli önlemler alınması üzerinde anlaştıklarını vurguladı.

Siyonist İsrail’den Gazze’ye Yeni Saldırı Planı

Gazze’deki direniş güçleri Siyonist rejimin Gazze’ye yeni bir saldırı düzenleyeceğini tahmin edildiği bildirildi.

Mescid-i Aksa Kısmen İbadete Kapatıldı

Kudüs'teki kutsal mekanımız Mescid-i Aksa'nın koronavirüs salgını kaynaklı kaygılar nedeniyle, süresiz olarak kısmen kapatıldığı açıklandı.

Rusya’da Bulunan Heniye’den Filistin Uzlaşısı İçin 4 Öneri

Hamas Siyasi Büro Başkanı İsmail Heniyye, Filistin uzlaşısı için Rusya'ya 4 öneride bulunduklarını, bu önerilerin kabul edildiğini söyledi.

Hamas'tan Erbakan Açıklaması! 'Mirasına Sahip Çıkacağız!'

Hamas'ın önemli isimlerinden Sami Ebu Zuhri, Milli Görüş lideri Erbakan Hoca'ya ilişkin muslimport.com'a özel açıklamalarda bulundu.

HAMAS: İsrail, Zaferi Rüyasında Görür

Filistin İslami Direniş Hareketi sözcüsü Hazım Kasım, terör rejimi İsrail’in açıklanan 4 yıllık programının bu rejimin cinayetkar zihniyeti ve temeli üzerine kurulu olduğunu söyledi.

Yahudi Damat Kushner; Filistin İle Görüşürüz Ama Peşlerinden Koşmayacağız

Filistinlileri yok sayarak hazırladıkları sözde barış planıyla ilgili açıklamalarda bulunan Jared Kushner, "Filistin görüşmek isterse seve seve yaparız ama peşlerinden koşmayacağız." dedi.

BM İşgal Altındaki Topraklarda İsrail İçin Çalışan 112 Şirketin Listesini Yayımladı

BM, İsrail tarafından Filistinlilerin yaşadığı bölgelerde uluslararası hukuka aykırı olarak yapılan işgal yerleşkelerinde iş tutan 112 şirketin listesini yayınlanmadı. Kuruluş, şirketleri "utanç verici" diye nitelendirerek reddettiğini açıkladı.

İsrail'in Bir Hapis Kararına Daha Aldırış Etmedi

Siyonist İsrail mahkemesi, Şeyh Raid Salah’ı yaptığı konuşmaları bahane ederek 28 ay hapis cezası verse de yüzünde en küçük bir korku ve endişe emaresi görülmedi.

1948 Filistin İslami Hareketi Lideri Şeyh Salah'a 28 Ay Hapis Cezası

İsrail mahkemesi, 1948 Filistin İslami Hareketi lideri Şeyh Raid Salah'ı 28 ay hapis cezasına çarptırdı.

Dünya Kudüs İçin Kıyama Durdu

ABD’nin ‘Yüzyılın Anlaşması’ adı altında açıkladığı ihanet anlaşması dünya genelinde düzenlenen eylemler ile protesto edildi.

Filistin, ABD Ve İsrail İle Tüm İlişkileri Kesti

Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, ABD Başkanı Donald Trump'ın açıkladığı 'Yüzyılın Anlaşması' planından sonra İşgal yönetimi İsrail ile tüm ilişkileri kesme kararı aldı. Abbas ayrıca ABD ile de güvenlik dahil tüm ilişkileri dondurduğunu açıkladı.

Aksa'da Cuma Hutbesi: Bugün Kudüs'ü Hedef Alanlar Yarın Sizi Hedef Alacaklar

Kudüs ve Filistin Müftüsü Şeyh Muhammed Hüseyin, "Bugün Kudüs'ü hedef alanlar yarın sizi hedef alacaklar. Irak'ı yıktıklarında bunu görmeniz gerekiyordu. İşte Suriye'yi de yıktılar. İbret almadınız mı?" ifadelerini kullandı.

Filistin İsrail İle İmzalanan Oslo Anlaşması'nı Rafa Kaldırdı

Fetih Hareketi Merkezi Komite Üyesi ve Filistin Sivil İşler Bakanı Huseyin eş-Şeyh, Siyonist İsrail ile imzalanan Oslo Anlaşmalarını feshettiklerini duyurdu.

Filistinli Yetkili Erbakan Hoca'yı Hatırlattı: "Trump İstiyorsa..."

Filistin'in Irak'taki Erbil Başkonsolosu Nazmi Hazuri'nin Trump'a tepki olarak söylediği sözler, Prof. Dr. Necmettin Erbakan'ın sözlerini hatırlattı.

Netanyahu'nun 'Fırsat' Kabul Ettiği Plana Hamas: 'Filistin’e Savaş Açmaktır' Dedi

Hamas Lideri İsmail Heniyye dün akşam saatlerinde yaptığı açıklamada; “Filistin bizim vatanımız ve toprağımızdır. Ümmetin en kıymetli incisidir. Pazarlık veya alışveriş kabul etmez” dedi.

Siyonist İsrail Gazze'yi Vurdu

Siyonist İsrail savaş uçakları, İzzeddin el-Kassam Tugayları'na ait askeri bir nokta ile bir tarım arazine saldırı düzenledi.

Heniye'den Arap Ülkelerine: Tarihi Vazifeyi Silip Atmayın!

Hamas'ın önemli isimlerinden ve Filistin eski Başbakanı İsmail Heniye, ABD'nin Siyonist İsrail'e birlikte açıkladığı "Orta Doğu Barış Planı" toplantısına katılan Arap ülkelerine tepki gösterdi.

Siyonist Plana Filistinlilerin Yalnız Direnişi

Bugün açıklanacağı duyurulan ‘Yüzyılın Anlaşması’ planına Flistinli grupların haricinde neredeyse hiçbir İslam ülkesinden itiraz gelmedi.