• İstanbul18 °C
  • Mekke29 °C
  • Medine27 °C
  • Kudüs13 °C
  • Kahire18 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Erdoğan: Suriye'de ABD-Rusya Anlaşması Aldatma Yöntemi
14 Kasım 2017 Salı 00:02

Erdoğan: Suriye'de ABD-Rusya Anlaşması Aldatma Yöntemi

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Rusya ile ABD'nin Suriye konusundaki anlaşmalarının "aldatma" olduğunu belirterek, Rusya ve ABD'nin Suriye'deki üsleri boşaltması gerektiğini ifade etti.

Rusya ziyareti öncesi açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD ve Rusya tarafından gelen Suriye'de askeri çözümün olamayacağına ilişkin görüşe tepki göstererek, "'Askeri çözüm mümkün değil' deniliyor, merkezi yönetimin şu ana kadar askeri yöntemlerle öldürdüğü insan sayısı 1 milyona ulaştı. O zaman çeksinler askerlerini. Türkiye'nin askeri yok. Siyasi yönteme başvurulsun. Bir an önce seçime gitmenin yolları aransın. Askeri sorun çözüm değilse, çeksinler askerleri" dedi. 

Rusya ile ABD'nin Suriye konusundaki anlaşmalarının "aldatma" olduğunu belirterek, "Suriye'de ABD-Rusya anlaşması aldatma yöntemi. Dünyayı kandırmayalım" dedi.

Çavuşoğlu, Erdoğan'ın Rusya ve ABD'ye Yaptığı 'Asker Çekme' Çağrısına Açıklık Getirdi

Daha sonra Erdoğan ile birlikte Soçi'ye gelen ve basın mensuplarına demeç veren Çavuşoğlu'na Erdoğan'ın bu sözleri soruldu. Dışişleri Bakanı, Erdoğan'ın 'Suriye'deki siyasi süreci hızlandırma gayesi içinde olduğunu' vurguladı. 

'Siyasi Çözüme İnanıyoruz'

Suriye'de siyasi çözüme en az terörle mücadele kadar önem verilmesi gerektiğini belirten Çavuşoğlu, "Siyasi çözüm ve terörle mücadelede zafer önemli ancak ikisine de aynı önem atfedilmeli. Terörü yenmek, istikrar getirmek için yeterli değil. Biz en iyi çözümün siyasi çözüm olduğuna inanıyoruz" ifadelerini kullandı. 

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÖZEL HABERLER
Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Muslim Port | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0090 535 921 45 31 | Haber Yazılımı: CM Bilişim