• İstanbul25 °C
  • Mekke29 °C
  • Medine27 °C
  • Kudüs13 °C
  • Kahire18 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Büyük Zulüm: Her Eve Bir Çinli Erkek Yerleştiriyorlar
12 Şubat 2018 Pazartesi 16:02

Büyük Zulüm: Her Eve Bir Çinli Erkek Yerleştiriyorlar

Türkiye’de yaşayan Doğu Türkistan Türkleri, Ankara’da toplanarak Çin’i protesto etti. Çin, Doğu Türkistanlı ailelerin evine Çinli erkek yerleştirerek Müslümanların namusuna göz dikiyor.

Doğu Türkistan Kültür ve Dayanışma Derneğiöncülüğünde Başkent Ankara’da Çin’i protesto etti.

Türkistan’ın Gulca şehrinde meydana gelen olaylarda hayatını kaybeden 200 Uygur Türkü için yaklaşık 2 bin Doğu Türkistanlı vatandaş Başkent Ankara’da Çin Büyükelçiliğine yürümek istedi.

"Çin namusumuza göz dikti"

Doğu Türkistan Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı ve gruba öncülük yapan Seyit Tümtürk, “Çin komünist yönetimi ‘Kardeş Aile’ projesi adı altında her Doğu Türkistanlının evine bir Çinli erkek yerleştirerek bizim namus ve iffetlerimizi tarumar ediyor. 1949 yılından beri işgal edilen Doğu Türkistan’da uluslararası hukuk ihlalleri adeta zirve yapıyor. Doğu Türkistan’a Çinli göçmen gönderilerek Doğu Türkistanlı Müslümanlar adeta Çinlileştirilerek asimile ediliyor."

Muhammed Salih'in cenazesi teslim edilmedi

"Muhammed Salih Doğu Türkistanlıların dini uleması. İslam’ın şerefi, izzeti ve Kur’an-ı Kerimi Uygur Türkçesine çeviren büyük bir İslam alimi Salih geçen ay hapse atıldı ve geçen hafta vefat ettiğini öğrendik. Cenazesi dahi henüz teslim edilmedi."

Doğu Türkistan'a Ortaçağ yaşatılıyor

Tümtürk, Doğu Türkistanlıların, Çin komünist devletinin karanlık zindanlarında adeta Ortaçağ karanlığını yaşamakta olduğunu belirterek, "Ne Müslüman alemi, ne de insanlık alemi hiç kimse Doğu Türkistanlılara sahip çıkmamakta. Bugün Birleşmiş Milletler, Avrupa Parlamentosu, İslam İşbirliği ve uluslararası teşkilatlar Çin’in menfaati ve Çin’in imtiyazını gerekçe göstererek 35 milyon Müslüman Doğu Türkistanlının katliamına Çin ile ortak olmuştur" şeklinde konuştu.

YORUMLAR
zeynep
Rabbim sadece dogu turkistana degil insaALLAH zulum altinda olan butun musluman kardeslerimize yardim etsin bize de bulundugumuz yerin kiymetini bilme bilincini versin insaALLAH
12 Ocak 2019 15:06
5.46.122.243
Meryem
Doguturkıstana allahım yardım etsın ayse kızı meryem olarak ısın ıcınde musluman kardesımız varsa ıcım sızlar ıcım sızladı bu habere rabbım yardımcınız olsun ınsalkah reısımız sızede ısık olacaktır alkahın ıznıyle
06 Haziran 2018 23:55
77.119.128.123
ÖZEL HABERLER
Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Muslim Port | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0090 535 921 45 31 | Haber Yazılımı: CM Bilişim