• İstanbul22 °C
  • Mekke29 °C
  • Medine27 °C
  • Kudüs13 °C
  • Kahire18 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Büyük Kudüs Mitingi
30 Temmuz 2017 Pazar 19:30

Büyük Kudüs Mitingi

Kudüs mitingleriyle ümmete lider olan, dünya Müslümanlarını ayağa kaldıran, intifadaya cesaret veren Türkiye, bir kez daha Kudüs için meydana indi...

 

İsrail'in Mescid-i Aksa ihlalleri ve 14 Temmuz'dan beri sürdürdüğü uygulamalar İstanbul'da protesto edilmeye devam ediliyor. Geride bıraktığımız günlerde Saraçhane'de düzenlenen iki ayrı mitingin arından bugün Saadet Partisi'nin organizasyonu ile Yenikapı'da bir miting daha düzenleniyor. Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, söz konusu miting için futbolcu Ronaldo ve Filistin hassasiyeti bilinen Venezuela Devlet Başkanı Maduro'ya davet göndermişti.

layer-5.jpg

layer-3.jpg

layer-1.jpg

 

BÜYÜK KUDÜS MİTİNGİ'NE DOĞRU NELER YAŞANDI

Saadet Partisi İstanbul İl Başkanlığı, Temmuz ayı il divan toplantısını gerçekleştirdi. Yoğun katılımla gerçekleştirilen il divanına Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Dr. Abdullah Sevim, Saadet Partisi Genel İdare Kurulu Üyeleri Ergün Kaya, Hüseyin Oruç, Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Birol Aydın’ın yanı sıra, il ve ilçe teşkilat mensupları hazır bulundu.

Saadet Partisi’nin öncülüğünde 30 Temmuz’da Yenikapı’da yapılacak olan BÜYÜK KUDÜS MİTİNGİ ile bu millet yeniden İslam âlemindeki uyanışın, dirilişin ve ayağa kalkışın fitilini ateşleyecek. Bir kez daha zalim İsrail’e en gür seda ile “haddini bil” diyecek; Kudüs’e olan sevdamızı, Mescid-i Aksa’ya olan hasretimizi haykıracağız. Dünya sussa da, Batı dönse de sırtını;  biz susmayacağız, sırtımızı dönmeyeceğiz Kudüs’e.

layer-2.jpg

 

YENİKAPI’DA BÜYÜK MİTİNG

Saadet Partisi İstanbul İl Başkanlığı, Temmuz ayı il divan toplantısını yoğun katılımla gerçekleştirdi. Divanda partililere hitap eden Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Birol Aydın, “Siyonist İsrail’in Mescid-i Aksa ve Kudüs’te yaptığı zulümlere karşı 80 milyon vatan evladının Filistin’in yanında olduğunu göstermek için, 30 Temmuz Pazar günü Saat 17:00’de Yenikapı’da büyük bir miting düzenleyeceğiz” dedi.

layer-4.jpg

 

SİYONİZM BOŞ DURMUYOR

İl divanda partililere konuşan Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Birol Aydın, “Yaz döneminde olduğu gibi bundan önceki dönemlerde de boş durmadık. İlçe divanlarımızı, halkla ilişkiler çalışmalarımızı planladığımız gibi gerçekleştirmek için, hep beraber gayretlerimizi ortaya koyduk. 15 Temmuz gibi bir felaketin 1’nci yıl dönümünü hep beraber şehitlerimize rahmetle ve gazilerimizi minnetle anarak unutmadığımızı ortaya koyduk. Biz yaz dönemindeki çalışmalarımızı yaparken İsrail’in Mescid-i Aksa’nın ibadete kapatması, Filistinli kardeşlerimizi katletmesi ve Kudüs’ü kuşatma altına alması Siyonizm’in boş durmadığını bizlere göstermektedir” dedi.

 
 

TÜM STK’LAR DAVET EDİLDİ

Saadet Partisi Filistin’de yaşanan zulme sessiz kalmadı... Büyük Kudüs Mitingi ile ümmeti meydanlara çağırıyor. Saadet Partisi Mescid-i Aksa’ya girişi yasaklayan ve ezanı susturan Siyonist İsrail’in zulmüne dur demek için harekete geçti. Gerçekleştirilecek olan Büyük Kudüs Mitingi ’ne bütün siyasi Parti ve STK’ların davet edildi. İşgalci İsrail’in Mescid-i Aksa’yı ibadete kapatıp Kudüs’te namazdan çıkan Müslümanlara saldırması sonucu 3 Filistinli şehit olmuştu. Saadet Partisi’nin ilerleyen günlerde mitingle ilgili kamuoyuna detaylı açıklama yapması bekleniyor.

 
YORUMLAR
kudüs
zynp
reis dedikleiniz önce israille anlaşmaları bitirsin.. gazzenin gerçekten yanında olanlar israile destek vermeyenlerdir
29 Temmuz 2017 Cumartesi 15:17
78.182.246.104
Recep
Allah cc Saadet partisinden razi olsun. Isterdik ki bu mitingi reisimiz yapsin ama saadet partisini de seviyoruz, ummet birligi icinde orda olucaz ins
25 Temmuz 2017 16:43
176.55.145.115
ÖZEL HABERLER
Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Muslim Port | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0090 535 921 45 31 | Haber Yazılımı: CM Bilişim