• İstanbul22 °C
  • Mekke29 °C
  • Medine27 °C
  • Kudüs13 °C
  • Kahire18 °C

Bekir Şirin

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bekir Şirin

Bugün Kudüs’te Ezan Susarsa Yarın İstanbul’da Susar

14 Mart 2017 Salı 23:46

Siyonist İsrail rejiminin varlığı sadece Filistin yahut İslam alemi için değil tüm insanlık için büyük bir tehdit.  Yeryüzündeki en büyük mikrop olan ve bir an evvel haritadan silinmesi gereken bu kangrene kayıtsız kalmak, tüm insanlığın değerlerine tecavüz etmesi karşısında sessiz olmak en büyük zillet olsa gerek.

İnsanlık denen olgunun bize vermiş olduğu ödevi yerine getiremediğimiz şu günlerde Siyonist İsrail rejimi tarafından varlık nişanemiz ezanın hedef alındığını görüyoruz. Müslümanların bağımsızlık manifestosu olan ve günde 5 kez zalimlere karşı bir meydan okuma niteliği taşıyan ezanımızın İsrail rejimi tarafından yasaklanmasını bardağı taşıran son nokta olarak görmek gerek.

Her ne kadar Siyonist rejimin söz konusu küstahlığı karşısında direnişin gerekli  cevabı vereceğini, Gazze’den işgal topraklarına atılacak her bir füzenin ezanın ‘Allahuekber’ nidasını haykıracağını bilsek de İslam ülkelerinin bu süreçte izleyecekleri yol haritasını oldukça merak ediyoruz.

Siyonist İsrail rejimi karşısındaki acizliği ile ezanının yasaklanmasında aslan payına sahip olan İslam ülkeleri için belki de son bir samimiyet sınavı bu süreç.

İsraille olan ekonomik ilişkilerini Kudüs davasının önüne geçiren, her fırsatta Tel Aviv rejimine selam çakmayı kendine görev addeden, kapalı kapılar ardında İsrail’le birlikte sözde İslam ordusu kuran, işgal topraklarına bir saldırı olduğunda Netanyahu’dan daha fazla üzülen, bölgenin geleceğini İsrail’in salahiyetine bağlayan İslam ülkelerinin liderlerinin ezan yasağı sürecinde sergileyecekleri tutumu ilgiyle izleyeceğiz.

Varlıklarını İsrail rejiminin yokluğuna armağan etmeleri gerekirken İsrail’in üniformasız subayları olmayı şeref bilen bu liderler için İsrail’in ezan yasağının kendilerine gelme vesilesi olması en büyük arzumuz.

İslam ülkelerinin liderleri iyi bilmeli ki; bugün Kudüs’te ezan susarsa yarın da İstanbul’da susacak. Bugün Kudüs‘te ilahi kelam göğe yükselemez hale gelirse yarın Kabemizde de namaz kılınamayacak. Kudüs‘ün ezansızlığı tüm İslam alemi için en büyük felaketlerin başlangıcı olacak.

Biz inanıyoruz ki; karanlığın en dorukta olduğu an aydınlığın da en büyük müjdecisi. İnşallah İsrail rejiminin söz konusu küstahlığı tüm Müslümanların yüzlerine çarpan bir uyanış sillesi olur.

Zira biliyoruz ki; Allah en yüce, en büyük!

Rabbimizin kudreti, İsrail rejiminin teröründen de İsrail’in gönüllü askerliğini yapan Müslüman işbirlikçilerin emellerinden de daha büyük.

Dileğimiz İsrail’in olmadığı bir dünya… Ve İsrail’in küstahça aldığı ezan kararı da gösteriyor ki tüm Müslümanların ‘Varlığım İsrail rejiminin yokluğuna feda olsun’ demelerinden başka bir çare yok.

İsrail mikrobu varlığını sürdürdüğü sürece sadece Kudüs yahut Batı Şeria değil tüm beldelerimizdeki ezanlarımız tehdit altında olacak. İstanbul, Saraybosna, Kahire, Mekke ve Medine…

YORUMLAR
İslam ülkeleri liderleri ezanın yasaklanmasından memnunlar
Ankaralı Yusuf
İslam ülkeleri liderleri için, İsrail’in ezan yasağının kendilerine gelme vesilesi olması en büyük arzumuz diyorsunuz. Hocam ne kadar sığ ve bu piyon liderleri anlamama durumu var bu cümlenizde.Ya zaten İsrail'in perde arkası bir numaralı savunucuları bu belamlar; ezanın yasaklanmasından da memnun olduklarını keşke yüz yüze size sebeplerini de anlatsaydım.
31 Mart 2017 Cuma 19:37
24.133.43.220
24 Kasım 1934'ten beri
Sebahattin Ayan
İstanbul'da ezan yasak. Bağımsızlığımızın, Fethimizin simgesi olan AYASOFYA 24 Kasım 1934'ten beri ezansız.
18 Mart 2017 Cumartesi 11:19
78.183.194.205
ÖZEL HABERLER
Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Muslim Port | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0090 535 921 45 31 | Haber Yazılımı: CM Bilişim