• İstanbul16 °C
  • Mekke29 °C
  • Medine27 °C
  • Kudüs13 °C
  • Kahire18 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bir Bayram Daha Zindanlarda Geçti! Mursi'nin Direniş Destanı Sürüyor
09 Haziran 2019 Pazar 10:59

Bir Bayram Daha Zindanlarda Geçti! Mursi'nin Direniş Destanı Sürüyor

Mısır Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi, bir bayramı daha Mısır zindanlarında geçirdi. Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'nin Mısır zindanlarındaki direniş destanı 2347 gündür sürüyor.

Muslim Port Haber Merkezi | Bekir Şirin

2347 gündür Mısır zindanlarında bulunan ve direniş destanı ile ümmetin gururu olan Mısır Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi, bir bayramı daha Mısır zindanlarında geçirdi.

5 yılı aşkın bir süredir Mısır zindanlarında bulunan Muhammed Mursi, "Anayasamız Kur'andır" açıklamasıyla Müslümanların gurur kaynağı olmuş, “Çocuklarımız bizler için onlar adamdı” diyecekler ifadeleriyle zihinlere kazınmıştı.

1-080.jpg

SAĞLIK DURUMU OLDUKÇA KÖTÜ

Mısır’da Abdulfettah Sisi tarafından gerçekleştirilen darbe sonrası yönetim erkinden uzaklaştırılan 3 Temmuz 2013’den bu yana Mısır zindanlarında olan Muhammed Mursi’nin sağlık durumunun da oldukça kötü olduğu biliniyor.

Mısır'ın darbeyle görevinden uzaklaştırılan seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi’nin oğlu Ahmed Mursi, babasının sağlığının hiç olmadığı kadar bozulduğu yönünde haberler olduğunu kaydetmişti.

Sosyal medya hesabı aracılığıyla açıklamada bulunan Ahmed Mursi, "Mensubiyeti ve yönelimi ne olursa olsun konuyla ilgilenen herkese acil bilgilendirme" başlığıyla yaptığı açıklamada, 66 yaşındaki babası Muhammed Mursi'nin sağlığının, daha önce görülmemiş şekilde bozulduğu ve gardiyanlar tarafından söz konusu durumun görmezden gelindiği yönünde haberler olduğunu aktarmıştı.

Babasının hayatından ve gerekli tedaviyi görememesinden Cumhurbaşkanı Abdulfettah es-Sisi ile İçişleri Bakanı Mecdi Abdulgaffar'ın sorumlu olduğunu ifade eden Ahmed Mursi, "İslam ve Arap dünyası ile Mısır'ın dürüst insanlarına" babasının başta gerekli sağlık hizmeti olmak üzere insani haklarının desteklenmesi çağrısında bulunmuştu.

2-074.jpg

MURSİ HER AN ŞEHİT OLABİLİR

Mısır’ın seçilmiş ilk cumhurbaşkanı Muhammed Mursi’nin oğlu Abdullah Mursi, Washington Post için bir yazı kaleme almıştı. Ahmed Mursi, yayınlanan yazıda tıbbi ihmallerden ötürü babasının hayatını kaybedebileceği uyarısında bulunmuştu.

Tek kişilik hücrede tutulduğu bilinen Mursi, sağlık sorunları nedeniyle çoğu zaman duruşmalara da katılamamıştı.

Öte yandan İhvan-ı Müslimin Şura Meclisi üyesi Mithat Haddad da Muhammed Mursi'nin birçok hastalığa yakalanmış durumda olduğunu kaydetmişti. Haddad, "Vücudunun yarısı hastalıklarla mücadele ediyor. Fakat o tüm bunlara rağmen sabırlı, azimli, dirayetli ve Rabbinin onun hakkında belirlemiş olduğu kaderi bekleyerek direnmeye devam ediyor" demişti.

screen-shot-2019-06-09-at-11.03.14.png

SEVENLERİNE SESLENMİŞTİ

Bir bayramı daha Mısır zindanlarında geçirmek zorunda kalan Mısır Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi, geçtiğimiz aylarda avukatları aracılığıyla sevenlerine mesaj göndermişti. İhvan-ı Müslimin Şura Meclisi üyesi Mithat Haddad'ın aktardığına göre Mursi, "Şüphesiz ki Allah azze ve cellenin yardımı yakındır. Allah, bu zulmün devam etmesine izin vermeyecektir. Belki yakın bir tarihte Mısır'da Sisi cuntası tarafından yapılan tüm bu zulümlere karşı Allah'ın ayetlerini açık ve net bir şekilde göreceğiz" ifadeleri ile ümmete seslenmişti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÖZEL HABERLER
Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Muslim Port | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0090 535 921 45 31 | Haber Yazılımı: CM Bilişim