13 Yaşındaki Çocuk Koronavirüsten Hayatını Kaybetti, İslami Usullere Göre Defnedildi

İngiltere'nin başkenti Londra'da bulunan King's College Hastanesi'ne Covid-19 hastalığı teşhisiyle yatırılan 13 yaşındaki Ismail Mohamed Abdulwahab hayatını kaybetti. En genç ölüm olarak kayıtlara geçerken İsmail'in cenazesi İslami usullere göre defnedildi.

Avrupa Sömürgesi Bitmedi: ''Koronavirüs İlacını Afrika'da Deneyeceğiz!'

Fransa'da, yeni tip koronavirüse karşı geliştirilecek aşı ve ilaçların Afrika'da denenmesi gerektiğini söyleyen iki doktorun ifadeleri 'Avrupa sömergeciliği'nin bitmediğini bir kez daha gözler önüne serdi.

İtalya’dan AB’ye: Eğer Bir Savaştaysanız Kazanmak İçin Her Şeyi Yapmalısınız

Avrupa’da koronavirüs salgınından en fazla etkilenen ülke olan İtalya’nın Başbakanı Giuseppe Conte, AB’den gelen ‘dayanışma özeleştirisinden’ pek etkilenmediğini gösterdi. AB’ye ‘daha fazla cesaret, birlik ve azim gösterme’ çağrısı yapan Conte, “Eğer bir savaştaysanız kazanmak için her şeyi yapmalısınız” dedi.

İngiltere’de Hayatını Kaybeden İlk Dört Doktor Müslüman

Avrupa’da son yıllarda göçmen karşıtlığı ve İslamofobi tartışmalarının merkezindeki ülkelerden biri olan İngiltere'de koronavirüs salgını nedeniyle hayatını kaybeden ilk dört doktorun tamamının göçmen ve Müslüman oldukları ortaya çıktı.

İngiltere'de Solunum Cihazları Ölme İhtimali Yüksek Hastalardan Alınabilir

İngiltere'de doktorların ulusal örgütlenmesi Tabipler Birliği: Sağlık sistemi yeni vakalarla baş edemeyecek seviyeye gelirse önerilen, hastanın durumu stabil hatta olumluya doğru gidiyor bile olsa, solunum cihazı tercihinin yaşama olasılığı daha güçlü olan hastadan yana yapılması.

Göçmenleri Kabul Etmeyen Macaristan, Polonya ve Çekya Suçlu Bulundu

Merkezi Lüksemburg'da bulunan Avrupa Adalet Divanı Macaristan, Polonya ve Çekya'nın 2015 yılından itibaren Avrupa'ya akın eden sığınmacıları topraklarında kabul etmeyi reddederek yasalara uymadığına hükmetti.

İtalya'dan Sonra İspanya'da da Ölü Sayısı 10 Bini Geçti

Covid-19 yüzünden bugüne kadar en fazla can kaybı 13 bin 915 kişinin hayatını kaybettiği İtalya'da yaşandı. Bu ülkeyi 10 bin 3 can kaybıyla İspanya, 5 bin 334 ile ABD ve 4 bin 503 ile Fransa takip etti. Salgının ortaya çıktığı Çin, 3 bin 318 ölümle beşinci sırada yer aldı.

Avusturya'da Koronavirüs Nedeniyle İlk Kez İslami İçerikli Program Yayınlandı

Avrupa'da bir çok ülkede olduğu gibi Avusturya'da salgın nedeniyle Müslümanların hassasiyerlerine saygı duydu. İslam karşıtı yöneticileri ile bilinen Avusturya'da yeni tip koronavirüsün yol açtığı Covid-19 önlemleri kapsamında cami ve ibadethanelerin kapalı olması nedeniyle devlet kanalı ilk defa Müslümanlara yönelik dini içerikli program yayımlandı.

AB’ye Çağrı; “Kamplardaki Mültecileri Güvenli Bir Yere Alın”

Avrupalı doktorlar, koronavirüs salgınının mülteciler arasında hızla yayılma riskinden dolayı kampların derhal boşaltılması ve mültecilerin Avrupa Birliği (AB) ülkeleri arasında paylaştırılarak güvenli bir yere alınmaları çağrısı yaptı.

Endülüs’ten Avrupa’ya: Allah-u Ekber

Granada’da geçtiğimiz günlerde yaklaşık 500 yıl sonra ilk ezanın okunmasının ardından kentin ilk camisi olan Ulu Cami’den de ezan sesi yükseldi.‬ Tarihte olduğu gibi camin minaresine çıkan müezzin Endülüs’ün İslam mührü El Hamra Sarayı'na dahası Avrupa’ya doğru okunan ezanı yinelemiş oldu.‬

Koronavirüs: İspanya Nerede Hata Yaptı, Ülkede Can Kaybı Neden Çin'den Fazla?

İspanya'da koronavirüs ve neden olduğu Covid-19 hastalığından ölenlerin sayısı, Çin'de yaşamlarını yitirenlerin sayısını aştı. Peki İspanya, İran ve İtalya'ya kıyasla salgından daha geç etkilenmesine karşın, neden bu kadar korumasız kaldı? Nerede hata yaptı? İngiliz Guardian gazetesinin İspanya muhabiri Giles Tremlett bu soruya yanıt aradı.

''8 ülkede 50 Türk Vatandaşı Covid-19 Nedeniyle Hayatını Kaybetti''

Dışişleri Bakan Yardımcısı Kıran, bugüne kadar 8 ülkede 50 Türk vatandaşının Covid-19 salgını nedeniyle hayatını kaybettiğini bildirdi.

Yunanistan’da Müslüman Azınlık Köyü Karantinaya Alındı

Yunanistan’ın kuzey doğusunda Türk ve diğer Müslüman azınlığın yoğun olarak yaşadığı İskeçe’nin Mustafçova (Miki) belediyesine bağlı Şahin köyü, koronavirus vakalarının artması ve bir kişinin virüse yenilerek hayatını kaybetmesinin ardından karantinaya alındı.

Almanların Maskelerini MOSSAD mı Çaldı?

İsrail gizli servisi MOSSAD en son ülkelerin koronavirüsle dayanışma adına birbirlerine gönderdikleri sağlık kitlerini çalarken deşifre olmuş, yanlış kitleri çaldıkları ortaya çıkmıştı.

AB’den Şikayetçi Olan İtalya’ya, Rusya Askeri Uzmanlar Gönderdi

İtalya hükümetinin talebi üzerine geçen günlerde başkent Roma'ya giden Rus askeri uzmanlar, İtalyan-Rus Koronavirüsle Mücadele Merkezi kurmak üzere Lombardiya bölgesinin Bergamo şehrine gitti.

İsviçreli Muhtedi Nora Illi Hayatını Kaybetti

Sadık bir Müslüman, iyi bir eş, sevgi dolu bir anne ve kararlı bir İslam savunucusu olan Nora Illi hayatını kaybetti. İsviçreli zengin bir doktor ailenin çocuğu olarak dünyaya gelen ve 18 yaşında İslam ile şereflenen Nora Illi uzun süredir kanser tedavisi görüyordu.

Putin: Rus Ekonomisi de Diğer Ülkelerde Olduğu Gibi Tehdit Altında

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, koronavirüsle mücadele kapsamında Moskova'da ulusa seslendi. Putin, 'Rus ekonomisi de diğer ülkelerde olduğu gibi tehdit altında' dedi.

İspanya'da Evlerden Cesetler Toplanmaya Başlandı

Avrupa’da İtalya’dan sonra koronavirüs salgınından en fazla etkilenen ülke olan İspanya’da, pek çok yaşlı insanın bakımevlerinde ölüme terk edildiği ortaya çıktı. Salgınla mücadele için görevlendirilen askerler, gittikleri bazı evlerde yaşlıları yataklarında yaşamlarını yitirmiş bir halde buldu.

Endülüs’te 500 Yıl Sonra İlk Defa Ezan Okundu

İspanya’nın Granada bölgesindeki camilerden koronavirüs salgınından dolayı Müslümanları motive etmek amacıyla ezan okunmasına izin verildi. Böylece Endülüs’te 500 yıl sonra bir ilk gerçekleşmiş oldu.

Çekya, Çin'in İtalya'ya Gönderdiği Maske ve Sağlık Malzemelerine El Koydu

Yeni tip koronavirüs salgınından en fazla etkilenen iki ülke, Çin ve İtalya'nın yardımlaşmasının arasına Çekya girdi. İddialara göre Çin'in İtalya'ya yolladığı binlerce yüz maskesi ve solunum cihazlarına Çek polisi 'bilerek' el koydu.

Fransa'da 9 İngiltere'de 1 Türk Vatandaşı Hayatını Kaybetti

Fransa'da koronavirüsüne yakalanan Türk vatandaşlarından 9'u hayatını kaybederken, 10'u yoğun bakımda tedavi görüyor.

Merkel Koronavirüs Şüphesiyle Karantinaya Girdi

Almanya'da Başbakan Angela Merkel kendisini 2 hafta karantinaya aldığını açıklarken; koronavirüsle mücadele kapsamında ülkede ikiden fazla kişinin bir araya gelmesi de yasaklandı.

İngiltere’nin Öncü Müslüman Gazetecisi Fuad Nahdi Vefat Etti

İngiltere’nin son 30 yılının en önemli Müslüman isimlerden biri olan gazeteci ve aktivist Fuad Nahdi bugün Londra'da tedavi gördüğü hastanede vefat etti.

Merkel'den Koronavirüs İçin 2.Dünya Savaşı Sonrası En Büyük Yardım Paketi Açıklaması

Almanya, koronavirüs salgınının dünya genelinde giderek yayılması üzerine İkinci Dünya Savaşı sonrası en büyük ekonomik yardım paketini yürürlüğe sokma kararı aldı.

9 Avrupa Ülkesine Uçuşlar Durduruldu

Koronavirüs tüm dünyada yayılmaya devam ederken Türkiye'de vaka sayısı 5'e yükseldi. Ulaştırma Bakanı Mehmet Cahit Turhan, Almanya, Fransa, İspanya, Norveç, Danimarka, Belçika, Avusturya, İsveç,Hollanda'ya uçuşların 17 Nisan'a kadar durdurulacağı bilgisini paylaştı.

Irak’taki Amerikan Üssü Vuruldu

Irak'ta ABD askerlerinin konuşlu olduğu Taci Askeri Üssü'ne bir hafta içinde ikinci defa füze ile saldırı düzenlendi.