'THY'nin Hollanda'daki Uçak Kazasında Boeing'in Hatası Örtbas Edildi'

ABD'li New York Times gazetesi yıllar sonra THY'nin Hollanda'daki uçak kazasında Boeing'in hatasının örtbas edildiği yazdı.

İngiltere'de Sisi İçin Tutuklama Emri İstendi

İngiltere'nin başkenti Londra'da bulunan Uluslararası Adalet Odaları, Mısır'ın meşru Cumhurbaşkanı Mursi'nin ölümüyle ilgili olarak darbeyle iktidara gelen Abdulfettah es-Sisi hakkında tutuklama emri çıkarılmasını istedi.

Libya Zirvesi'nden Barış Umudu Çıkmadı!

İç savaşın sürdüğü Libya'da kalıcı ateşkes ve siyasi istikrarın sağlanması amacıyla Almanya'nın başkenti Berlin'de düzenlenen zirvenin sonunda açıklanan "sonuç bildirgesinde", Libya Temsilciler Meclisi'nin onayladığı kapsayıcı ve etkin bir hükümetin kurulmasına ve ülkeye uygulanan "silah ambargosunun sıkı takibine" karar verildi.

Doğu Türkistan’daki İnsan Hakları İhlalleri Almanya’da Masaya Yatırılacak

Avrupa Gençlik Derneği, Doğu Türkistan Müslümanlarına yönelik baskı ve zulümleri Almanya’da düzenleyeceği konferansla ele alacak. Programın konuğu ise Muslim Port yazarı İsmail Mansur Özdemir olacak.

Hafter Atina'da; Yunanistan, Berlin'den Çıkacak Her Türlü Çözüme Karşı Çıkıyor

Berlin'de yapılması planlanan Libya Konferansı'nda davet edilmeyen Yunanistan Başbakanı Kiriakos Miçotakis, Ankara ile Trablus hükümeti arasında imzalanan anlaşmanın feshedilmeği halde çıkan her tür çözümü veto edeceklerini söyledi.

Berlin'deki Libya Konferansına 11 Ülke Davet Edildi

Almanya Başbakanı Angela Merkel, 19 Ocak Pazar günü Libya Konferansı için aralarında Türkiye’nin de olduğu 11 devlet ve hükümet başkanı ile Birleşmiş Milletler, Avrupa Birliği, Afrika Birliği ve Arap Ligi temsilcilerine davette bulundu.

Brexit Yasa Tasarısı Londra Parlamentosunda Kabul Edildi

İngiltere'nin Avrupa Birliği'nden ayrılmasını düzenleyen Brexit yasa tasarısı Londra parlamentosunda kabul edildi.

İslam Düşmanı Wilders'tan Hz. Muhammed Karikatürü Yarışması!

İslam karşıtı söylemleriyle bilinen Hollanda'nın ana muhalefet Özgürlük Partisi lideri ırkçı Geert Wilders, Hz. Muhammed karikatürü yarışması düzenledi.

Seçmen Tercihini Yaptı, Bundan Sonra İngiltere'de Takvim Nasıl İşleyecek?

Birleşik Krallık'ta, Avrupa Birliği'nden ayrılma (Brexit) tartışmalarının gölgesinde yapılan erken genel seçimlerde sandıktan tarihi sonuçlar çıktı.

Alman Basını: ABD Avrupalıların Arasına Nifak Sokuyor

Rus doğalgazını Almanya üzerinden Avrupa’ya taşıyacak Kuzey Akım 2 boru hattı projesine yaptırımların ABD Temsilciler Meclisinden geçmesi, Alman basınında geniş yer aldı.

İngiltere, 31 Ocak'ta AB'den Ayrılıyor

İngiltere Başbakanı Boris Johnson, seçim sonuçlarının açıklanmasının ardından yaptığı konuşmada, "İkinci bir referandumun bütün sefil tehditlerine bir son verdik" dedi.

NATO Liderler Zirvesi'nin Öne Çıkanlar: Macron'dan Türkiye Eleştirisi

NATO'nun 70'inci kuruluş yıl dönümü kapsamında yapılan Liderler Zirvesi görüş ayrılıklarının gölgesinde başladı.

Dünya Müslüman Alimler Birliği Başkanı: Irkçı Saldırılardan Fransa Sorumlu

Dünya Müslüman Alimler Birliği Başkanı Ahmed er-Raysuni, Avrupa'daki Müslümanların maruz kaldığı ırkçı tacizlerin tamamının Fransa'nın icadı olduğunu belirtti.

Fransa'da Cami Duvarına İslam Karşıtı Yazılar Yazıldı

Fransa'nın güneyindeki Gap kasabasında cami duvarına İslam karşıtı yazılar yazıldı. Müslümanlar, Fransız siyasetçilerin olayı kınaması çağrısında bulundu.

İspanya'da Halk, Son 4 Yılda 4'üncü Kez Sandık Başında

37 milyon kayıtlı seçmenin bulunduğu İspanya'da erken genel seçimler için oy kullanma işlemi başladı.

Almanya'nın Doğusunda Yabancı Düşmanlığı ve İslamofobi Tehlikesi

Ülkenin doğusundaki eyaletlerde artan yabancı düşmanlığı, Berlin Duvarı'nın yıkılmasından 30 yıl sonra Alman ulusal güvenliğini tehlikeye atıyor.

İngiltere'de Parlamento Feshedildi

İngiltere'de erken seçime gidilme kararı çerçevesinde parlamento feshedilirken, Başbakan Boris Johnson Brexit'in gerçekleştirilmesi için Muhafazakar Partiye oy verilmesini istedi.

Fransa'da Müslümanların Yüzde 42'si En Az Bir Kez Ayrımcılığa Uğradı

Fransa'da yaşayan Müslümanların yüzde 42'sinin hayatlarında en az bir kez ayrımcılığa maruz kaldığı bildirildi.

Yunan Adalarındaki Sığınmacılar Ana Karaya Taşınıyor

Yunanistan'ın Ege adalarına Türkiye üzerinden sığınmacı geçişi devam ederken, Yunan makamları adalardaki yoğunluğu azaltmak üzere sığınmacıları ana karaya transfer ediyor.

Brexit Sürecinde İngiliz Parlementerler Siyasete Küstü

Brexit sürecinde ihanet suçlamaları, sert ve aralıksız tartışmalar, saldırılar, hakaretler ve ölüm tehditleri, parlamenterleri siyasetten soğuttu.

AB Brexit'i 2020'ye Erteledi

Avrupa Birliği, İngiltere'nin Brexit'i esnek bir şekilde 31 Ocak 2020'ye kadar erteleme talebini kabul etti.

Brexit Onaylanmaya Çok Yakın

Avrupa Birliği, İngiltere ile geçen hafta varılan yeniden düzenlenmiş Brexit anlaşmasını onaylamak için süreci başlattı.

NATO Genel Sekreterinden Barış Pınarı Açıklaması

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Türkiye'nin güney sınırı konusunda meşru güvenlik kaygıları olduğunu belirterek, "Türkiye NATO için önemli. Sadece IŞİD ile mücadelede değil, birçok bakımdan da önemli olduğunu gösterdi." dedi

Fransa: AB Zirvesinde Türkiye’ye Yönelik Yaptırımlar Görüşülecek

Fransa’nın Avrupa Birliği Bakanı Amelie de Montchalin, gelecek hafta düzenlenecek AB zirvesinde Türkiye’ye yönelik yatırımların masaya yatırılacağını söyledi.

İngiltere Siber Saldırılara Karşı Her Gün Savaş Halinde

İngiltere Genel Kurmay Başkanı Nick Carter, ülkesinin Rusya ve diğer ülkelerden gelen siber saldırılarla her gün savaş halinde olduklarını söyledi.

Alman Güvenlik Birimleri: Bağdadi'nin Ses Kaydı Gerçek

Almanya'da güvenlik birimlerinin, IŞİD lideri Bağdadi'ye ait olduğu öne sürülen ses kaydının gerçek olduğunu düşündükleri bildirildi. Nerede olduğu bilinmeyen Bağdadi, tutuklu IŞİD üyelerini kurtarma çağrısı yapıyor.

Rusya ve Belarus Arasında Birleşme Kararı

Rus basınında çıkan haberlerde iki ülkenin Birlik Devlet düzeyinde ortak bir Vergi Kanunu ve Medeni Kanunu hakkında anlaşmaya vardığı bildirildi.

İngiltere Başbakanı Johnson İstifalara Rağmen Brexitte Kararlı

İngiltere Başbakanı Boris Johnson'ın 31 Ekim'de süresi dolacak olan Brexit’in ertelenmemesi için mücadele edeceği ve gelecek ay düzenlenecek AB liderler zirvesinde herhangi bir ek süre ya da erteleme talebinde bulunmayacağı belirtildi.

AB Göçmen Konusunda Ülkeleri Vize ile Tehdit Ediyor

Avrupa Birliği (AB), düzensiz göçmenlerin geri kabulünde iş birliği yapmayı reddeden ülkeleri 'vize kısıtlamasıyla' cezalandıracak.

Fransa'da Sarı Yeleklilerin Gösterileri Devam Ediyor

Fransa'da sarı yelekliler, gösterilerin 30. haftasında Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron yönetiminin politikalarını protesto etmek için yeniden sokağa çıktı.

Türkiye, Yunanistan’daki Müslümanlara Cansuyu Oldu

İslam dünyası bir Ramazan ayını daha geride bırakarak Bayrama ulaşmanın sevincini yaşıyor. Türkiye’den gönderilen yardımlar Balkanlar’da ihtiyaç sahiplerine teslim edildi, yüzler güldürürdü.

Avusturya’da Müslüman Aileye Ayrımcılık

Aşağı Avusturya eyaletine bağlı Weikendorf kasabasına taşınmak isteyen Filistinli aileye, "Müslüman oldukları" gerekçesiyle mülkiyet satın alma izni verilmedi.

Avrupa Parlamentosu Seçimleri: Merkez Sağ ve Merkez Sol Gerilerken Liberaller, Yeşiller ve Aşırı Sağcılar Yükselişte

Avrupa Birliği'nin yasama organı olan Avrupa Parlamentosu (AP) için 28 üye ülkede bu hafta sonu düzenlenen seçimlerin sonuçları açıklanmaya başladı.

Brüksel'de Sarı Yeleklilerin Protestoları Şiddete Dönüştü: 350 Gözaltı

Belçika'da Avrupa Parlamentosu seçimlerinin yapıldığı gün toplumsal eşitsizliği protesto etmek için sokağa çıkan göstericilerle polis arasında arbede yaşandı. 350 kişi gözaltında.

Theresa May Neden İstifa Ediyor, Şimdi Ne Olacak?

May Temmuz 2016'da Muhafazakar Parti lideri ve İngiltere'nin ikinci kadın başbakanı olmuştu. Ancak İngiltere'nin Avrupa Birliği'nden ayrılması ile ilgili planlarına parlamentodan destek bulamadığı için uzun süredir baskı altındaydı.

İngiltere Başbakanı May İstifa Edeceğini Açıkladı

İngiltere Başbakanı Theresa May 7 Haziran'da istifa edeceğini açıkladı. May'in parlamentoya sunmaya hazırlandığı yeni Brexit anlaşmasına kendi partisinden de tepkiler gelmiş ve 'görevi bırak' çağrıları artmıştı.

Fransa'da Velilerin Başörtüsü Takması Yasaklandı

Fransa'da Senato, hükümetin hazırladığı okul yasası kapsamında okul gezilerinde öğrencilere refakat eden annelerin başörtüsü takmasını yasaklayan maddeyi onayladı.

Prizren’de Ramazan’ı Yaşamak

Kosova’nın Prizren şehrinde Ramazan ayı büyük bir manevi coşkuyla yaşanıyor. Yardımlaşma ve dayanışma duygularının Ramazan ayında yoğun hissedildiği şehirde Türkler, Arnavutlar ve Boşnaklar bir arada iftarlarını açıyor.

Alman Der Spiegel Dergisi Avusturya'da Hükümet Devirdi

Avusturya Başbakanı Kurz, "İçişleri Bakanı Herbert Kickl'ın görevden alınmasını Cumhurbaşkanı Alexander Van der Bellen'e önerdim." dedi.

'2018 İslamilik Endeksi': Yeni Zelanda Birinci, Türkiye 95'inci Sırada!

Ülkelerin değerlerinin İslami kriterlere ne derece uyduğunu ölçen 'İslamilik Endeksi' sıralamasında Yeni Zelanda yine birinci oldu. Türkiye ise 95. sırada yer aldı.

Beyaz Kıta’nın Kara Lekesi: Avrupa’da İslâm Düşmanlığı Yasallaştı

İslâm düşmanlığı temelli ırkçılığın çağın vebası haline geldiği ve her geçen gün yayıldığı Avrupa’da, son yıllarda artan Müslüman karşıtlığı artık yasallaştı.