Macron'dan Türkçe Mesaj: Türkiye'ye Net Çağrıda Bulunduk!..

Fransa Cumhurbaşkanı Macron Twitter hesabından Türkçe yazdığı mesajında, Korsika adasında Akdeniz ülkeleriyle yapılan toplantıya atıfta bulunarak, "Ajaccio'da, Türkiye'ye net bir mesaj gönderdik: iyi niyetli, naiflik olmaksızın sorumlu bir diyaloğu yeniden açalım. Bu çağrı bundan böyle Avrupa Parlamentosu’nun da çağrısı. Görünüşe göre de işitilmiş. İlerleyelim." dedi.

"Küresel Ekonomi Tahmin Edildiği Kadar Kötü Değil"

Ekonomik Kalkınma ve İşbirliği Örgütü (OECD) küresel ekonominin ve özellikle Amerikan ve Çin ekonomilerinin daha önce tahmin edildiği kadar kötü gitmediğini belirtti.

Uluslararası Ceza Mahkemesi'nden Mavi Marmara Kararı: İsrail Yargılanmayacak

Uluslararası Ceza Mahkemesi (UCM), 9 vatandaşımızın şehid edildiği Mavi Marmara gemisiyle ilgili savcılığın aldığı 'İsrail'i yargılamama kararına' karşı yapılan itirazı reddetti.

Yunanistan: “Fransa'dan 18 Savaş Uçağı Alıyoruz”

Türkiye'nin Doğu Akdeniz'deki kıta sahanlığında sondaj çalışmaları sürerken, Yunanistan’dan "büyük" bir silah satın alma programı ve ülkenin silahlı kuvvetlerinin yeniden örgütlenmesi için harekete geçtikleri açıklaması geldi.

Moria Çağrısı: 'Avrupa Bu Trajediyi Sonlandırmalı'

UNICEF, Moria kampının yanmasının ardından 4 bin çocuğun ve ailesinin evsiz kaldığına dikkat çekerek, Avrupa’dan acil yardım talep etti. Moria’daki mülteciler ise, "Özgürlük istiyoruz, Yeni bir kamp istemiyoruz" yazılı pankartlarla protesto gösterisi düzenledi.

Türkiye-Yunanistan Askeri Toplantısı: Çavuşoğlu, 'AB Tarafsız Kalmalı'

Türkiye-Yunanistan askeri heyetleri arasında NATO karargahındaki teknik toplantı gerçekleşti. Çavuşoğlu da Avrupa Parlamentosu’nda yaptığı konuşmada AB’nin tarafsız kalması gerektiğini söyledi.

Yunanistan'ın Moria Kampında Neler Oluyor?

Midilli Adası'ndaki Yunanistan'ın en büyük mülteci kampı Moria, bilinmeyen bir nedenle çıkan yangın sonucu kül oldu. Moria mülteci kampının yanmasıyla 13.000'e yakın göçmenin artık sığınacak yeri yok.

Fransa AB Üyesi Akdeniz Ülkeleriyle Doğu Akdeniz ve Libya'yı Konuşacak

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Avrupa Birliği üyesi olan Akdeniz ülkelerini Korsika adasında 10 Eylül'de MED 7 zirvesinde bir araya getiriyor. Toplantının gündeminde Türkiye ve Yunanistan arasında Doğu Akdeniz'de yaşanan kriz ve Libya'daki son durum var.

Hz. Muhammed (sav)'i Hedef Alan İslam Düşmanı Charlie Hebdo: Haçlı Seferinin Devamı

2015 yılında düzenlenen Charlie Hebdo saldırısıyla ilgili dava bugün başladı. Hz. Muhammed (sav)'i hedef alan karikatürlerini tekrar yayımlayacağını duyuran dergi, çalışmalarını haçlı seferinin devamı olarak tanımladı. Macron'da, "dine hakaret hakkı"nı savundu.

İskandinavya'da İslam Düşmanları Neden Ayaklandı?

Norveç'in başkenti Oslo ve İsveç'in Malmö kentlerinde İslam karşıtı eylemlerle Kur'an-ı Kerim'e hakaret eden ırkçılara buralarda yaşayan Müslümanlar isyan protestoları ile karşılık verdi. Peki İslam karşıtı protestolar neden arttı?

Macron Akdeniz'de Sözde Kırmızı Çizgi Politikası Uygulamış

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Doğu Akdeniz'de Türkiye ile Yunanistan arasındaki krizde Yunanistan'ı desteklediğini açıklayarak, bölgeye savaş gemisi gönderme politikasını savundu.

İsveç’te İslam Düşmanlarının Kuran-ı Kerim Yakması Müslümanları Sokağa Döktü

İsveç’in Malmö kentinde İslam düşmanı bir grubun Kuran-ı Kerim yakmasının ardından Müslümanların sokağa dökülmesiyle yaşanan protestolar isyana dönüştü. İsveç yönetimi çareyi ırkçı parti üyelerinin ülkeye girişini engellemekte buldu.

Merkel: Yunanistan'ın Haklarını Ciddiye Almak Görevimiz

Ankara'ya sözde ara buluculuk için Dışişleri Bakanını gönderen Almanya Başbakanı Angela Merkel, Doğu Akdeniz'de yaşanan gelişmelere ilişkin Türkiye'ye karşı tavır aldı. ''Yunanistan'ın haklarını ciddiye alma ve destekleme görevimiz'' dedi.

ABD ve Yunanistan Akdeniz'de Ortak Askeri Tatbikat Düzenledi

Türkiye'nin sondaj ve sismik arama çalışmalarını sürdürdüğü Akdeniz'de Yunanistan ile Amerika'nın, Girit Adası'nın güneyindeki deniz alanında ortak askeri tatbikat düzenlediği bildirildi.

Belarus'ta Lukaşenko Muhalif Gösterilerin Olduğu Bölgeye Silahla Geldi

Belarus'ta muhalefet, Devlet Başkanı Lukaşenko'nun zaferle ayrıldığını açıkladığı seçimlerin ikinci haftasında, başkent Minsk'te çok büyük bir gösteri daha düzenledi. Lukaşenko helikopterle Başkanlık Sarayı'na geldi ve elinde otomatik bir silahla güvenlik önlemlerini denetledi.

İsrail'den Alman Hava Sahasında İlk Ortak Tatbikat

Almanya ve İsrail hava kuvvetleri Alman hava sahası üzerinde ilk askeri tatbikatlarını gerçekleştirdi. Tatbikat Almanya ile İsrail'in artan işbirliğinin son yansıması oldu.

Merkel ile Macron Basın Toplantısında Türkiye’yi Tartıştı

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un daveti üzerine Fransa'ya gelen Almanya Başbakanı Angela Merkel ile yaptığı ortak basın toplantısına Doğu Akdeniz krizi ve Türkiye damgasını vurdu. Doğu Akdeniz krizinde farklı stratejiler izleyen Merkel ile Macron arasındaki görüş farklılıklarını su yüzüne çıkarırken, Türkiye konusu iki lider arasında adeta "sözlü düellosuna" dönüştü.

Fransa Doğu Akdeniz'e Savaş Uçağı ve Donanma Gemisi Gönderdi

Fransa, Türkiye ile Yunanistan arasında gerilimin arttığı Doğu Akdeniz'de askeri varlığını artırıyor.

Fransız Yorumcu: Beyrut Patlaması, İsrail’in İşi

Fransız haber sitesi Voltairenet editörü Thierry Meyssan yazısında, Lübnan’da siyasi krize dönüşen Beyrut’taki patlamanın asıl aktörü olarak İsrail’i gösterdi.

Putin, Koronavirüse Karşı Geliştirdikleri Aşıyı Paylaştı

Koronavirüse karşı geliştirilen ilk aşının tescil edildiğini açıklayan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, aşının ilk fotoğrafını da paylaştı.

AB Dış İlişkiler Konseyi Acil Toplanıyor: Gündemde Doğu Akdeniz ve Belarus Var

Avrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Josep Borrell, Dış İlişkiler Konseyi’nin acil toplanacağını duyurdu.

Avrupa Birliği Libya Yaptırımlarına Hazırlanıyor

Almanya, Fransa ve İtalya Libya'ya silah ambargosunu delen firma ve kişilere karşı yaptırım için Avrupa Birliği düzeyinde girişim başlattı. Yaptırım uygulanacak şirketler arasında bir Türk firmasının da olduğu öğrenildi.

Belarus'ta Tartışmalı Seçim Sonuçlarının Ardından Sokaklar Karıştı

Belarus'ta pazar günü yapılan cumhurbaşkanlığı seçimlerini, ülkeyi 26 yıldır demir yumrukla yöneten Aleksandr Lukaşenko yeniden kazandı.

Uygur Türklerine Otomatik Mülteci Statüsü Verilsin Çağrısı

Birleşik Krallık'tali 44 milletvekili İçişleri Bakanlığı'na gönderdiği mektupta Çin'in Uygur Türklerine karşı soykırım uyguladığına yönelik kanıtların olduğuna dikkat çekti

İltica Talebi Reddedilen 14 Yaşındaki Mülteci Çocuk İntihar Etti

Hollanda'nın güneyindeki Gilze kentinde 14 yaşındaki Suriyeli sığınmacı, ailesinin iltica talebi kabul edilmeyince intihar etti.

Mekke-Medine Hızlı Tren İhalesinden Yolsuzlukla Suçlanan Kral İspanya'yı Terkediyor

2012'de İspanyol konsorsiyumu tarafından alınan Mekke-Medine hızlı tren ihalesinden 100 milyon euro komisyon almakla suçlanan İspanya'nın eski Kralı Juan Carlos, ülkesini terk edeceğini açıkladı.