Irkçı Hollandalının Yeni Vaadi: "İslam'la Savaş Suriyelileri Sınır Dışı Et"

Hollanda'da 17 Mart'ta yapılacak genel seçimlere ilişkin programını açıklayan aşırı ırkçı ve İslam düşmanı politikalarıyla bilinen Özgürlük Partisi (PVV), öncelikli hedef olarak yine "İslam'la mücadeleyi" benimsedi.

Hollanda: 'Dini Kuruluşlara Türkiye'den Para Akışını Yasaklamak Mümkün Değil'

Hollanda hükümeti, Türkiye, Suudi Arabistan ve Körfez ülkelerinden, Hollanda'daki cami ve derneklere yapılan maddi yardımların yasaklanmasının mümkün olmadığını açıkladı.

Yahudi Lokantalara Dağıtım Yapmayı Reddeden Gence Hapis Cezası ve Sınır Dışı

Fransa’nın Strazburg şehrinde iki yahudi restoranın siparişlerini getirmeyi reddeden Cezayirli genç, hapis cezasına çarptırıldı. Sınır dışı edilecek.

Fransa'nın İslam Düşmanlığı: 9 Cami Kapatıldı!

Fransa'da Macron hükümetinin İslam düşmanlığı artarak devam ediyor. Hükümet tarafından İzlenmesi talep edilen 18 ibadethaneden 9'unun kapatıldığını açıklandı.

Brüksel'de Protestolar Nasıl Başladı, Polis Neden Suçlanıyor?

Belçika'nın başkenti Brüksel'de polis tarafından gözaltına alındıktan sonra yaşamını yitiren İbrahima Barrie'nin ölümüne ilişkin protestolar sürüyor.

Almanya’da Müslümanlara Ayrılan Mezarlık Alanının Genişletilmesi İstendi

Almanya’nın Aşağı Saksonya eyaletine bağlı Delmenhorst kentindeki İslami kuruluşlar, Müslümanlara ayrılan mezarlık alanının genişletilmesi için belediyeye başvuruda bulundu.

9 Yaşında Gelen Hidayet! Hoşgeldin Muhammed Müzzemmil!

Oldham/Manchester'de yaşayan 9 yaşındaki Rudy Taylor şehadet getirerek İngiltere'nin ihtida eden en genç Müslümanı oldu.

Moskova'da Dağlık Karabağ Zirvesi: Aliyev ile Paşinyan Tokalaşmadı

Dağlık Karabağ'da 9 Kasım'da imzalanan ateşkesin ardından Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ve Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, ilk kez Moskova'da bir araya geldi. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin de katıldı.

Almanya'dan Müslüman Kanı Akan Ülkelere Milyarlık Silah Satışı

Alman hükümeti 2020 yılında aralarında Yemen ve Libya gibi çatışmaların olduğu ülkelere ya da bu çatışmalara taraf olan ülkelere bir milyar eurodan fazla silah ihracatına onay verdi.

İngiltere'nin Avrupa Birliği İle Yarım Asırlık Birlikteliği Sona Erdi

İngiltere'nin Brexit sonrası başlayan geçiş sürecinin bitmesiyle Avrupa Birliği'yle (AB) yaklaşık 50 yıldır sürdürdüğü tarihi birliktelik sona erdi.

İsveç’te İslam Düşmanlığı Artıyor: Camiye Tehdit Mesajı Gönderildi

İsveç’in Uppsala kentinde bir camiye İslamofobik saldırı gerçekleşti. İslam düşmanları camiye, içinde beyaz toz bulunan tehdit mektubu gönderdi. "Burada sizi istemiyoruz" yazısı iliştirildi.

Türkiye ile İngiltere Ticaret Anlaşması İmzalıyor

İngiltere Ticaret Bakanlığı, Brexit geçiş sürecinin sona ermesine günler kala Ankara ile serbest ticaret anlaşması imzalanacağını duyurdu. Bu, İngiltere’nin imzalayacağı beşinci en büyük ticaret anlaşması olacak.

Almanya’da Eşiyle Yürüyüşe Çıkan Cami İmamı Dövülerek Katledildi

Almanya’nın Baden-Württemberg eyaletinde eşiyle yolda yürüyen bir imam, iki kişi tarafından saldırıya uğradı ve sokak ortasında dövülerek katledildi.

Avrupa'da Yayılan Mutasyona Uğramış Virüs Nedir? Türkiye'nin Önlemleri Neler?

İngiltere Başbakanı Boris Johnson'ın ülkenin güneydoğusunda Covid-19'un daha hızlı yayılan yeni bir türünün keşfedildiğini açıklamasının ardından Avrupa Birliği ülkeleri 'alarma' geçti. Türkiye uçuşları durdurdu.

Putin'in Klasikleşen Yıl Sonu Basın Toplantısı Bu Yıl Video Konferansla Yapıldı

Rusya lideri Putin, yıl sonu basın toplantısını düzenledi. Pandemi nedeniyle video-konferans şeklinde yapılan basın toplantısında Putin, Biden'dan Erdoğan'a aşı çalışmalarından tekrar aday olup olmayacağına dair bir çok soruya cevap verdi.

Macron'un Darbeci Sisi'ye Devlet Nişanı Taktığı Görüntüler Saklandı

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un Mısır'ın darbeci Cumhurbaşkanı Abdülfettah el-Sisi'ye ülkeye yaptığı resmi ziyaret sırasında devlet nişanı verdiğine dair görüntülerin Fransız kamuoyundan saklandığı ortaya çıktı.

Avusturya'nın Irkçı Tutumuna Mahkeme Karşı Koydu: Başörtüsü Yasağın Kaldırılsın

Avusturya Anayasa Mahkemesi, Mayıs 2019’da Başbakan Sebastian Kurz’un yönetimindeki İslam karşıtlığıyla bilinen aşırı sağcı hükümet tarafından mecliste kabul edilen başörtüsünü yasaklayan yasanın anayasaya aykırı olduğuna hükmetti.

AB'den Türkiye Kararı: Doğu Akdeniz'le İlgili Yaptırımlar Genişletiliyor!

Avrupa Birliği Liderler Zirvesi'nde, Doğu Akdeniz'deki faaliyetlerinden dolayı Türkiye'ye uygulanan yaptırımlar genişletilip, sondaj çalışmalarından sorumlu kişi ve firmaların listeye eklenmesi kararlaştırıldı. Türkiye karara sert tepki gösterdi.

İngiltere'de İlk Pfizer/BioNTech Aşılarının Kullanılmasına Başlandı

Pfizer/BioNTech aşısının geniş çaplı kullanımına onay verilen ilk ülke olan İngiltere'de ilk aşılar yapılmaya başlandı. Aşı ilk olarak risk grubundakilere uygulanıyor.

Fransa'daki İhvan Kurumlarını Kapatan Macron Sisi İle İşbirliğine Gidiyor

Mısır'ın darbeci Devlet Başkanı El Sisi’yi Elysee Sarayı’nda ağırlayan Fransa Cumhurbaşkanı Macron, Mısır’a silah satışına devam edeceklerini söyledi. Fransa'daki İhvan kurumlarını kapatan Macron, Sisi ile işbirliğine açık olduğunu da dile getirdi.

Fransa'da Güvenlik Yasası Protestolarına Şiddet Karıştı

Fransa’da polis şiddeti ve hükümetin polisin filme alınması ve yayınlanmasını yasaklayan “Küresel Güvenlik Yasası”nı meclise sunmasını protesto gösterilerinde şiddet olayları patlak verdi. Paris’te çok sayıda gösterici polise yanıcı cisimler fırlattı, mağazaların camlarını kırdı, araçları ateşe verdi ve barikatları yaktı.

Fransa'da İslam Düşmanlığı Artarak Devam Ediyor!

Fransa, camilerdeki Müslümanlara karşı büyük ve daha önce eşi benzeri görülmemiş bir mücadele başlatacağını duyurdu. Fransa İçişleri Bakanı Gerald Darmanin bu kapsamda 76 camide inceleme başlatılacağını açıkladı.

NATO Toplantısında Pompeo'dan Türkiye'ye Karşı Sert Çıkış

Belçika'nın başkenti Brüksel'de gerçekleşen NATO Dışişleri Bakanları Toplantısında Amerika Dışişleri Bakanı Pompeo Türkiye'yi hedef aldı. Mevlüt Çavuşoğlu sert ifadelerle cevap verdi.

Fransa'da Polis Şiddetine Karşı Büyük Protesto

Birbiri ardına yaşanan polis şiddeti olayları ve hükümetin polisin filme alınması ve yayınlanmasını yasaklayan "Küresel Güvenlik Yasası"nı Meclis'ten geçirmesi, Fransa'da halkı sokağa döktü.

NATO'da Türkiye Karşıtı Reform Planı

NATO'da AB ile ilişkilerin güçlendirilmesini ve vetoların zorlaştırılmasını da içeren bir reform planının üye ülkelere sunulduğu bildirildi. Türkiye'nin bazı reform önerilerini veto etmesine kesin gözüyle bakılıyor.

Fransız İslam'ı Modeli Uygulamaya Konuldu İmamlara Laiklik Şartı Geliyor

Fransa'da, Müslümanlara "Cumhuriyet değerlerine saygıyı güçlendirme yasası" adıyla "Fransız İslamı"ı dayatılıyor. Çalışmalarını tamamlayan hükümet, derneklere kamu yardımını artık, "Cumhuriyet Değerleri Şartı'nı imzalama ve bu şarta uyma" koşuluna bağlamaya hazırlanıyor.