Gökyüzünden Bakıldığında: Dünyanın Kirli Suları

Birleşmiş Milletler’in Dünya Su Gününü kutladığı bu günlerde gökyüzünden çekilen fotoğraflar dünyanın dört bir tarafındaki su kirliliğini gözler önüne serdi.

Almanya'da Bir Eyalet Yargı Çalışanlarına Dini Giysileri Yasakladı

Almanya'da bir eyalet parlamentosu, yargıçların, savcıların ve diğer yargı çalışanlarının dini ve ideolojik giysiler giymesini yasaklayan bir yasayı kabul etti. Pratikte başörtülü Müslüman kadınlar ve kipa takan Yahudi erkekleri hedef aldığı aktarılan yasaya ülkede tepki yağdı.

Avrupa’da İslam Düşmanlığı Artıyor: İsviçre Peçe ve Burkayı Yasaklıyor

İsviçre'de 7 Mart tarihinde tartışmalı bir oylama yapılacak. Ülkede yaşayan Müslümanlar duruma tepki gösterirken, Irkçı ve İslam düşmanı sağ partiler peçe-burka yasağının gelmesi için seçim kampanyaları düzenliyor.

Danimarka'da İslam'a Çirkin Saldırı! Kur'an-ı Kerim Yaktılar!

Danimarka'da İslam'a çirkin saldırı düzenlendi. Bir kişi, sokak ortasında Kur'an-ı Kerim'i yaktı. Tam bu esnada bir kişi ona müdahale etti. Danimarka'da büyük tepki çeken görüntüler geldi.

Macron: Koronavirüs Aşılarının Yüzde 5’ini Afrika’ya Aktaralım

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, zengin ülkelerin sahip oldukları yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşılarının yüzde 5’ini Afrika kıtasına aktarmalarını önerdi.

Hollanda'nın İstihbarat Raporuna Müslümanlar Tepki Gösterdi

Hollandalı Müslümanlar, Hollanda istihbaratının hazırladığı ve özellikle Türkiye kökenlileri hedef gösteren rapora tepki gösterdi.

Fransa’daki İslam Karşıtı Yasa Tasarısı Meclis’ten Geçti

Fransa'da Müslümanları hedef aldığı gerekçesiyle eleştirilen ve "ayrılıkçı" olarak bilinen yasa tasarısı Ulusal Meclis'te kabul edildi. Tasarı 30 Mart'tan itibaren Senato'da görüşülecek.

Hz. Muhammed'e Hakaretin Suç Sayılması için 124 bin 170 İmza Toplandı

Hollanda'da Müslümanların kurduğu NIDA Partisi, Hz. Muhammed'e hakaret edilmesinin suç sayılması ve cezalandırılması için toplanan 124 bin imzalı dilekçeyi, temsil eden bir panoyu Hollanda Parlamentosunun bulunduğu Binnenhof meydanındaki Şovalye salonunun kapısına astı.

Türk Dernekleri 'Fransız İslamı' Tartışmasında Hedefte

Yoğun tartışmalara konu olan "Fransa İslamı İlkeler Tüzüğü" Fransız hükümeti ile bu tüzüğe imza atmayan Türk derneklerini karşı karşıya getirdi. Dernekler ve hükümet arasında bir süredir yaşanan gerginlik, karşılıklı açıklamalarla daha da büyüyor.

Srebrenitsa'da Görev Yapan Hollanda Askerlerine 5 bin Euro'luk Ödeme

Hollanda, Bosna Savaşı sırasında sivillere yönelik katliamı görmezden geldi, askerlerini ödüllendirdi! BM'ye bağlı görev yapan ve Srebrenitsa’daki katliamlara seyirci kalan Hollandalı askerlere 5 bin euro ödeneceği açıklandı.

Almanya'da Müslümanlara Yönelik Saldırılarda Artış

Almanya genelinde 2020 yılında Müslümanlara ve Müslüman kuruluşlara yönelik 900'den fazla saldırının kayıt altına alındığı açıklandı.

Askeri Simülasyon Basına Sızdı: Rus Ordusu Varşova’yı 4 Günde Kuşatabilir

Polonya'yı bir Rus saldırısından korumayı amaçlayan askeri simülasyonlarda beklenmedik bir sonuç çıktı; sadece dört günde başkent Varşova Rus tankları tarafından kuşatıldı.

Sözde 'Fransız İslamı' Tasarısına Müslüman, Katolik ve Yahudilerden Karşı Tavır

Fransa’da iktidarın ülkedeki Müslüman oluşumlar ve İslam'a karşı hazırlattığı mücadele yasa tasarısı Müslümanlar dışından diğer dini grupların da tepkisini çekiyor.

Fransız Bakan Camileri Kapatmakla Övündü

Fransa'nın İslam düşmanı politikalarıyla gündemden düşmeyen Macron hükümetinde, camileri kapatan İçişleri Bakanı Darmanin son bir buçuk ayda 12 cami kapatmakla övündü.

Macron Gâvurluk Peşinde: Sözde Fransa İslamı Mecliste

Fransa'nın İslam düşmanı Cumhurbaşkanı Macron'un "Fransa İslamı" hedefleyen yasa tasarısı kamuoyunun ardından mecliste de yoğun tartışmalara yol açtı. İçişleri Bakanı, "Müslümanların ülkeyi ele geçirmesine karşı koymak zorundayız" dedi.

Belçika'da Ahlaksızlığa Karşı Açıklamalarda Bulunan Türk İmam Sınır Dışı Ediliyor

Belçika, ahlaksızlığa karşı paylaşımda bulunan Türk imamı sınır dışı ediyor.

Fransa, Özür Dilemeden Cezayir'in Sömürgeleştirilmesi Defterini Kapatmak İstiyor

Fransız tarihçi Benjamin Stora, iki ülke arasındaki uzlaşı çerçevesinde ‘Hafızalar ve Gerçek’ adlı bir komisyonun kurulmasını önerdi

İslam Düşmanı Politikalarını Artıran Macron’un Ülkesinin Sömürgeci Geçmişi Kabarık

Fransız Cumhurbaşkanı Macron, ülkesinin sömürge geçmişiyle yüzleşmesi gerektiğini, ancak bir özür ya da af dilemenin söz konusu olmayacağını söyledi.

Mesut Özil Doğu Türkistan Desteğinden Sonra Sahalardan Silindi

Premier Lig'in en yüksek maaşlı oyuncularından biri olan Mesut Özil, Doğu Türkistan halkını destekleyen açıklamalarının ardından Komünist Çin yönetimini kızdırdı ve maaş kesintisini reddetmesi ile beraber sahalardan silindi.

Macron'un "Fransız İslamı Tüzüğünü" Türkler İmzalamadı

Fransa'da yaklaşık 6 milyonluk Müslüman toplumu için yeni bir dönem başlıyor. Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un "Fransa İslamı İlkeler Tüzüğü" toplantısına katılmayan 2 Türk Federasyonu ve Tebliğ Federasyonu imza atmadı.

Almanya Resmen Kabul Etti

İslam coğrafyasından kopartılıp Avrupa’ya sığınmak zorunda kalan çok sayıda çocuk kayıp…

Irkçı Hollandalının Yeni Vaadi: "İslam'la Savaş Suriyelileri Sınır Dışı Et"

Hollanda'da 17 Mart'ta yapılacak genel seçimlere ilişkin programını açıklayan aşırı ırkçı ve İslam düşmanı politikalarıyla bilinen Özgürlük Partisi (PVV), öncelikli hedef olarak yine "İslam'la mücadeleyi" benimsedi.

Hollanda: 'Dini Kuruluşlara Türkiye'den Para Akışını Yasaklamak Mümkün Değil'

Hollanda hükümeti, Türkiye, Suudi Arabistan ve Körfez ülkelerinden, Hollanda'daki cami ve derneklere yapılan maddi yardımların yasaklanmasının mümkün olmadığını açıkladı.

Yahudi Lokantalara Dağıtım Yapmayı Reddeden Gence Hapis Cezası ve Sınır Dışı

Fransa’nın Strazburg şehrinde iki yahudi restoranın siparişlerini getirmeyi reddeden Cezayirli genç, hapis cezasına çarptırıldı. Sınır dışı edilecek.

Fransa'nın İslam Düşmanlığı: 9 Cami Kapatıldı!

Fransa'da Macron hükümetinin İslam düşmanlığı artarak devam ediyor. Hükümet tarafından İzlenmesi talep edilen 18 ibadethaneden 9'unun kapatıldığını açıklandı.

Brüksel'de Protestolar Nasıl Başladı, Polis Neden Suçlanıyor?

Belçika'nın başkenti Brüksel'de polis tarafından gözaltına alındıktan sonra yaşamını yitiren İbrahima Barrie'nin ölümüne ilişkin protestolar sürüyor.