• İstanbul17 °C
  • Mekke29 °C
  • Medine27 °C
  • Kudüs13 °C
  • Kahire18 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
''Aksa İçin Savaşın'' Çağrısında Bulunan Prens'in Öldürüldüğü İddiası
06 Kasım 2017 Pazartesi 23:20

''Aksa İçin Savaşın'' Çağrısında Bulunan Prens'in Öldürüldüğü İddiası

Eski Kral Fahd'ın oğlu Prens Abdülaziz bin Fahd'ın, kendisini tutuklamaya gelen güvenlik güçleri ile korumaları arasında çıkan çatışma sırasında öldürüldüğü ileri sürüldü.Fahd daha önce BAE aleyhindeki yorumlarımı silmektense ölmeyi yeğlerim demişti.

ABD'de yaşayan yazar ve eski FBI (Federal Soruşturma Bürosu/Federal Bureau of Investigation) ajanı Ali H. Soufan'ın Twitter adresinden duyurduğu habere göre, 44 yaşındaki Prens Abdülaziz bin Fahd, kendisini tutuklamak üzere gelen güvenlik güçleri ile korumaları arasında çıkan çatışmada öldürüldü.

Bazı yerel haberlerde, kalp krizinden öldüğü yolunda da haberler bulunan prensin ailesinin yas tuttuğu belirtiliyor.

BAE Aleyhindeki Yorumlarımı Silmektense Ölmeyi Yeğlerim

Twitter'da BAE veliaht prensi bin Zayed'i "korkak" ve "hain" olarak tanımlamıştı. Prens, bu tweet'i, Suudi Kralı Salman ve Bin Zayed'in bir arada olduğu bir fotoğraf yayınlayan bir BAE vatandaşına yanıt olarak attı. Fahd, attığı tweetlerde Bin Zayed'i "düzenbaz" ve "şeytan suratlı" olarak tanımladı.

Fahd'ın yorumları; BAE, Mısır ve Bahreyn'den aldığı destekle Katar'ı ablukaya alan Suudi yönetiminin politikasına tamamen aykırı. Fahd'ın Twitter'daki bazı takipçileri, bin Zayed aleyhindeki yorumlardan rahatsız oldu ve bunları silmesini istedi. Ancak bin Fahd, "Yorumlarımı silmektense boynumu vurdurmayı tercih ederim" şeklinde yanıt vererek tweet'lerini silmeyi reddetti.

Prens Fahd: El Aksa İçin Savaşın

Fahd, aynı zamanda temmuz ayında dünyanın dört bir yanındaki Müslümanlara, Filistinlilerin haklarını ihlal ederek kutsal camide (Mescid-i Aksa) güvenlik önlemleri alan İsrail'e karşı "El Aksa için savaşın" çağrısında bulunurken, Katar'daki yönetimi eleştiren yazılar da yayınlamıştı

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÖZEL HABERLER
Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Muslim Port | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0090 535 921 45 31 | Haber Yazılımı: CM Bilişim