• İstanbul9 °C
  • Mekke29 °C
  • Medine27 °C
  • Kudüs13 °C
  • Kahire18 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
AGD İstanbul'dan Kudüs Seferi
12 Şubat 2018 Pazartesi 22:09

AGD İstanbul'dan Kudüs Seferi

Müslümanların ilk kıblesi ve göz bebeği Mescid-i Aksa anlamlı bir eyleme sahne oldu. Anadolu Gençlik Derneği İstanbul Üniversitesi Beyazıt Kampüs Teşkilatı dünyaya bir mesaj gönderdi. 'Kudüs, İslam ümmetinin kalbidir.' denildi.

Anadolu Gençlik Derneği İstanbul Üniversitesi Beyazıt Kampüs Teşkilatı Bahar Dönemi Planlama Kampını Filistin'in başkenti Kudüs’te gerçekleştirdi.

İlk Kıblemiz, ikinci mescidimiz, miracın merkezi, Mescid-i Aksa içerisinde eğitim birimi toplantısını gerçekleştiren AGD İstanbul Üniversitesi Beyazıt Kampüs Teşkilatı, açtığı pankart ile Milli Görüş lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın işaret ettiği II. Yalta konferansına vurgu yaptı.

Mescid-i Aksa içerisinde “Kudüs İslam’ın Başkentidir” yazılı tişörtlerle mesajlarını veren gençler, Siyonist İsrail ve Trump’ın kararına karşı Kudüs’ün İslam’ın başkenti olduğu gerçeğini tekrarladı.

 

Anadolu Gençlik Derneği İstanbul Üniversitesi Kampüs Başkanı Mücahid Süzer yaptığı açıklamada, “Peygamber Efendimiz (S.A.V) oraya gidiniz ve orada namaz kılınız hadisi üzerine bugün burada bulunmaktayız. Burada bulunuşumuzun bir diğer nedeni de Filistinli kardeşlerimize yalnız olmadıklarını hissettirmektir. İlk insandan günümüze kadar dünyanın ve insanlığın merkezi olan Kudüs, İslam ümmetinin kalbidir. Ümmetin birlik ve beraberliği için Siyonist İsrail’in bu topraklardan defedilmesi gerekmektedir. Mescidi Aksa'ya İsrail askerleri gözetiminde girmek Müslümanlar için kabullenilebilecek bir durum değildir. Kudüs İslam’ın ve Müslümanlarındır. Biz Kudüs’ü sahipsiz bırakmayacağız. Geçmişimize ve tarihimize sahip çıkacağız” diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÖZEL HABERLER
Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Muslim Port | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0090 535 921 45 31 | Haber Yazılımı: CM Bilişim