• İstanbul12 °C
  • Mekke29 °C
  • Medine27 °C
  • Kudüs13 °C
  • Kahire18 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
AGD İstanbul Dış İlişkiler Komisyonu Ümmetin Gençlerini Bir Sofrada Buluşturdu
05 Haziran 2018 Salı 16:05

AGD İstanbul Dış İlişkiler Komisyonu Ümmetin Gençlerini Bir Sofrada Buluşturdu

Agd İstanbul Şubesi Dış İlişkiler Komisyonu İslam coğrafyalarının dört bir yanından gelip ülkemizde eğitim gören öğrenciler ile beraber İftar yemeğinde buluştu.

Suriye'den Kosova'ya, Fiilistin'den Mali'ye, Pakistan'dan Kırgızistan'a, Bangladeş'ten Yemen'e, Burkina Faso'dan Arakan'a, Fransa'dan Doğu Türkistan'a, Ümmetin Gençleri, "Ümmet Sofrası İftar'ında" biraraya geldi.

Kur'an-ı kerim tilaveti ile başlayan program İftar yemeğinin ardından sinevizyon gösterimi ve Agd İstanbul Dış İlişkiler Komisyonu Başkanı Mahmud Özdemir'in konuşmaları ile devam etti.

iftar-3.jpg

Anadolu Gençlik Derneği'nin yaptığı çalışmaların Ümmet olmanın gerekliliğine olan inançla yapıldığını, ülkemizde öğrenim görmeye gelen misafir öğrencilerin kendilerini evlerinde hissetmeleri için, maddi ve manevi her türlü ihtiyaçlarında yanlarında olmaya çalıştıklarını belirtti.

iftar2-002.jpg

"Hasan El Benna'nın, Şeyh Ahmet Yasin'in, Mevdudi'nin, Dr. Muhammed Mursi'nin, Gulam Azzam'ın, Abdulkadir Molla'nın, Abdulehad Mahsum'un evlatlarına, 'Ne yaptıysam Allah rızası için yaptım' diyen Necmeddin Erbakan Hoca'nın evlatlarından selam olsun" diye konuşan Özdemir "Bir gün bu iftarları etrafı mübarek kılınmış Mescid-i Aksa'nın bahçesinde ve Özgür Kudüs-ü Şerif'te yapacağız." diyerek Mescid-i Aksa'nın tutsak olduğuna da dikkat çekti.

iftarb4-001.jpg

Programda 'Milli Görüş Hareketi ve İslam Davamız' konulu bir konuşma yapan Bilal Yılmaz, "Kulluk vazifelerimiz sadece günlük ibadetlerimizle sınırlı değil, insanlık vazifelerimiz de eğitim görüp makam mevki iş güç sahibi olmakla sınırlı değildir. Bizler bu dünyaya bir maksat için gönderildik. Dünyada bulunma gayemize uygun yaşamak, aldığımız eğitimleri bu yönde kullanmak ve 'İyiliği Emredip Kötülükten Sakındıran' insanlar olarak yaşamak zorundayız." ifadelerini kullandı.

Programa katılan misafirlere, Merhum Necmeddin Erbakan Hoca'nın DAVAM isimli kitabının yanısıra Muslim Port Yıllık 2017 hediye edildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÖZEL HABERLER
Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Muslim Port | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0090 535 921 45 31 | Haber Yazılımı: CM Bilişim