• İstanbul21 °C
  • Mekke29 °C
  • Medine27 °C
  • Kudüs13 °C
  • Kahire18 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Afrika’ya Cansuyu Olmak İçin Yola Koyuldular
03 Ağustos 2019 Cumartesi 11:51

Afrika’ya Cansuyu Olmak İçin Yola Koyuldular

Cansuyu 2019 Kurban Çalışmaları çerçevesinde ilk yardım grubu yola çıktı. Yakın zamanda darbe gerçekleştirilen Etiyopya'ya hareket eden ekibin, Kurban çalışmaları dışında farklı projeler gerçekleştirmeleri de bekleniyor.

Muslim Port Haber Merkezi

Cansuyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'nin, Afrika'nın en önemli ülkelerinden biri olan Etiyopya grubu bölgeye gitmek üzere yola çıktı. Ülkemizi sivil toplum nezdinde temsil eden kuruluşlardan olan Cansuyu'nun Etiyopya ekibi, bölgede bir seri görüşmeler ve proje toplantıları da yapmak amacıyla bu ülkeye hareket etti. Etiyopya'ya yola koyulan Cansuyu görevlileri yakın zamanda darbe gerçekleştirilen ülkede, Kurban çalışmaları dışında farklı projeler gerçekleştirmeleri de bekleniyor.

2012 yılından itibaren temel hak ve özgürlükler alanında sıkıntılar yaşanan bölgenin AFAR, OGADEN ve Güney eyaletlerinde Cansuyu çok önemli projeler gerçekleştirmişti. Bu yıl yine Etiyopya ekibine, Cansuyu Genel Başkan Danışmanı İsmail Mansur Özdemir Başkanlık ediyor. Özdemir; ''Heyetimiz devlet kuruluşlarıyla da proje işbirliği konusunda görüşmeler yapacak.'' ifadelerini kullandı.

47ae01fe-5f73-4fea-8e75-b9c6ee163c84.jpeg

22 Haziran'da Amhara bölgesinde darbe yaşanan Etiyopya'da Başbakan Abey Ahmed darbeyi bastırmış ve kısa sürede normalleşmeyi sağlamıştı. Özdemir, ''Heyetimiz Abey Ahmed'le görüşecek, ayrıca bölgenin önemli kuruluşlarından PDN ve IMAN ile de ortak projeler başlatacak'' dedi.

Cansuyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, yaklaşık 3 bölgede kesilecek kurbanlar için hazırlıkları tamamladı. Cansuyu'nun bu yıl da, Anadolu insanının ikramı olan kurbanları 21 ülkede ihtiyaç sahiplerine ulaştıracağı bildirildi.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÖZEL HABERLER
Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Muslim Port | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0090 535 921 45 31 | Haber Yazılımı: CM Bilişim