• İstanbul30 °C
  • Mekke29 °C
  • Medine27 °C
  • Kudüs13 °C
  • Kahire18 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Abdülmelik El-Husi: "Füzelerimizin Hedefi Birleşik Arap Emirlikleri"
15 Eylül 2017 Cuma 15:08

Abdülmelik El-Husi: "Füzelerimizin Hedefi Birleşik Arap Emirlikleri"

Yemen Ensarullah Hareketi lideri Abdülmelik El-Husi, Birleşik Arap Emirlikleri(BAE)’nin Yemen ordusuna ve Halk Komitelerine ait füzelerin hedefi haline geldiğini ifade etti.

Yemen Ensarullah Hareketi lideri Abdülmelik El-Husi, Birleşik Arap Emirlikleri(BAE)’nin Yemen ordusuna ve Halk Komitelerine ait füzelerin hedefi haline geldiğini ifade etti. Husi “Suud düşmanca siyasetine son vermediği sürece bölgede çözümün sağlanması mümkün değil” ifadelerini kullandı.

“BAE şu andan itibaren güvenli bir ülke değil, her an füzelerimizin hedefi olabilir” ifadelerini kullanan Abdülmelik El-Husi, Yemen’in bu ay içerisinde Abu Dabi’ye kadar ulaşabilecek füzelerinin denemesini yaptığını ifade etti.

Sahip olduğu deniz gücünün Suud sahillerini hedef alabilecek güçte olduğunu belirten Ensarullah lideri, düşmana karşı hazırlıklı olacaklarını ve Suud saldırganlığına karşı galip gelen Yemen zaferinin tarihe yazılacağını belirtti.

Yemen cephesinde her mezhepten çok sayıda kişi olduğunu belirten Husi lider, savaşın daha da kızıştırılması için hazırlık halinde olduklarını belirtti.

Suud’un bu savaş için döktüğü onca servete rağmen akıl almaz bir yenilgiyle karşı karşıya olduğunu söyleyen Husi lider, Suud ve BAE’nin Suriye ve Irak’ta yaptıklarının bedelini ödediklerini belirtti.

Bölgedeki sorunların kaynağında Amerika ve İsrail’in var olduğunu vurgulayan El-Husi, Suud ve BAE’nin Yemen’e yaptığı müdahalenin Amerika’nın doğrudan kararı sonucunda başladığını, Amerika ve İsrail’in bölgeyi kontrolleri altında tutmaya çalıştıklarını dile getirdi.

Konuşmasının devamında, Yemen’in ekonomisinin de hedef aldığını ifade eden Ensarullah lideri, hassas bir savaşla karşı karşıya olunduğunu belirtti.

Suriye, Irak ve Lübnan’daki mücadelenin Amerika’nın planlarının olumsuz sonuçlanmasında büyük bir etken olduğunu, Yemen halkının tekfirciliğin önüne geçilmesinde önemli bir etkiye sahip olduğunu da vurguladı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÖZEL HABERLER
Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Muslim Port | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0090 535 921 45 31 | Haber Yazılımı: CM Bilişim