• İstanbul0 °C
  • Mekke29 °C
  • Medine27 °C
  • Kudüs13 °C
  • Kahire18 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
ABD'den Küstah Plan: Yüzyılın Anlaşması!
28 Haziran 2018 Perşembe 18:00

ABD'den Küstah Plan: Yüzyılın Anlaşması!

ABD tarafından hazırlanan ve Siyonist İsrail Rejimi'nin emellerine hizmet eden 'Yüzyılın Anlaşması'nın detayları ortaya çıkıyor. Söz konusu plana göre Kudüs tamamen İsrail Rejimi'ne bırakılıyor, Gazze'de ise yeni bir devlet kurulması planlanıyor.

Donald Trump’ın ABD Başkanlığı’na seçilmesiyle birlikte Filistin meselesine dair hazırlanan ‘Yüzyılın Anlaşması’nın detayları ortaya çıkıyor.

Trump yönetiminin hazırlamaya devam ettiği "Yüzyılın Anlaşması" adı verilen plan tam anlamıyla Siyonist İsrail Rejimi’nin amaçlarına hizmet ediyor.

Filistin meselesinin Siyonist İsrail Rejimi lehine çözülmesi adına Trump yönetiminin hazırladığı ve bazı İslam ülkelerinin de perde arkasından destek verdiği ‘Yüzyılın Anlaşması’na dair hem İsrail basını hem de uluslararası basında önemli iddialar yer alıyor.

Anadolu Ajansı'nda da yer alan söz konusu iddialara göre, ABD’nin hazırladığı ‘Yüzyılın Anlaşması’ dört ana başlıktan oluşuyor. Hazırlanan plan tamamıyla İsrail Rejimi’nin emellerine hizmet ediyor.

Uluslararası kaynaklara göre anlaşmanın 4 ana maddesi şu şekilde:

  1. Kudüs’ün tamamı İsrail’in başkenti olacak.
  2. Gazze’de yeni bir devlet kurulacak.
  3. Filistinli mültecilerin topraklarına dönmesine izin verilmeyecek
  4. Batı Şeria’da Yahudilerin işgal ettiği yerleşim birimlerinin çok büyük bir kısmı boşaltılmayacak

Donal Trump'ın ABD'nin yeni başkanı olmasının ardından oluşturulmaya başlanan ‘Yüzyılın Anlaşması’nın Filistinlilerce kabul görmeyeceğine kesin gözle bakılıyor.

Filistin topraklarını nehirden denize özgürleştirme doğrultusunda direnişe devam eden Hamas’ın söz konusu anlaşma teklifini kesin bir dille reddetmesi bekleniyor. Öte yandan Mahmud Abbas yönetiminin de söz konusu plana karşı çıkacağı tahmin ediliyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÖZEL HABERLER
Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Muslim Port | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0090 535 921 45 31 | Haber Yazılımı: CM Bilişim