• İstanbul26 °C
  • Mekke29 °C
  • Medine27 °C
  • Kudüs13 °C
  • Kahire18 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
ABD Sözünde Durmadı: Menbiç'te Teröristlerle Kol Kola Geziyorlar
11 Ağustos 2018 Cumartesi 17:32

ABD Sözünde Durmadı: Menbiç'te Teröristlerle Kol Kola Geziyorlar

Terör örgütü YPG’nin Menbiç'ten 4 Temmuz sonrasında çıkacağına dair söz veren ABD, sözünde durmadı. ABD’li askerlerin, Menbiç sokaklarında YPG’li teröristlerle kol kola görüntü vermekten çekinmedikleri görülüyor.

Menbiç'ten 4 Temmuz'dan itibaren çekilmesi beklenen PKK/PYD-YPG'li teröristler kenti boşaltmadı. Ankara'ya yaptırım peşinde koşan ABD'nin Menbiç'te de verdiği sözleri tutmaması "Türkiye'yi oyalıyor mu" sorularına neden oldu. Türkiye ve ABD arasında yaptırım krizi yaşanırken, daha önceden anlaşmaya varılan Menbiç Yol Haritası'nda henüz Ankara'yı memnun edecek bir ilerleme sağlanamadı. 

1034905469.jpg

ABD'nin Rahip Brunson'ı bahane ederek Türkiye'ye yaptırım uygulama çabaları kadar Suriye'deki işbirliğinde yavaş davranması da dikkat çekmeye başladı. Ankara ve Washington arasında varılan mutabakata göre Menbiç'i işgal eden PKK/PYD-YPG'li teröristlerin 4 Temmuz'dan itibaren Menbiç'ten çekilmesi gerekiyordu. 4 Temmuz'da Kandil'den gelen 10 kadar PKK/ PYD-YPG'li terörist Menbiç'ten çekilirken geri kalan militanların ise kentte kaldığı biliniyor. O tarihten bu yana da Menbiç'ten ciddi bir çekilme olmadı. Hatta ABD'li askerlerin YPG'li teröristlerle halı saha maçı yaptığına dair görüntüler bile basına servis edildi.

Menbiç'ten 4 Temmuz'dan itibaren çekilmesi beklenen PKK/PYD-YPG'li teröristler henüz kenti boşaltmadı. Ankara'ya yaptırım peşinde koşan ABD'nin Menbiç'te de verdiği sözleri tutmaması "Türkiye'yi oyalıyor mu" sorularına neden oluyor. Türkiye ve ABD arasında yaptırım krizi yaşanırken, daha önceden anlaşmaya varılan Menbiç Yol Haritası'nda henüz Ankara'yı memnun edecek bir ilerleme sağlanamadı. ABD'nin Rahip Brunson'ı bahane ederek Türkiye'ye yaptırım uygulama çabaları kadar Suriye'deki işbirliğinde yavaş davranması da dikkat çekmeye başladı. Ankara ve Washington arasında varılan mutabakata göre Menbiç'i işgal eden PKK/PYD-YPG'li teröristlerin 4 Temmuz'dan itibaren Menbiç'ten çekilmesi gerekiyordu. 4 Temmuz'da Kandil'den gelen 10 kadar PKK/ PYD-YPG'li terörist Menbiç'ten çekilirken geri kalan militanların ise kentte kaldığı biliniyor. O tarihten bu yana da Menbiç'ten ciddi bir çekilme olmadı. Hatta ABD'li askerlerin YPG'li teröristlerle halı saha maçı yaptığına dair görüntüler bile basına servis edildi.

dy7hny0x4aa3f6z.jpg

ABD İLE YPG ARASINDA SIKI İŞBİRLİĞİ

Menbiç'te bulunan ABD askerleri terör örgütü YPG/PKK ile kol kola yer aldığı kare nisanda ortaya çıkmıştı. Skandal görüntüler sosyal medyaya yansımıştı. Görüntüler, bölgede uzun süredir bilinen, ABD ve terör örgütü arasındaki sıkı işbirliğini bir kez daha gözler önüne sermişti.

us-convoy-manbij-march-7-9.jpg

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÖZEL HABERLER
Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Muslim Port | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0090 535 921 45 31 | Haber Yazılımı: CM Bilişim